Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Monday Night 1st Series 3 - Greythorn

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Monday Night 1st Series 3 - Greythorn
Organiser: Orienteering Victoria
Date: Monday 6 April 2015

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MICHAEL HUBBERTBayside Kangaroos Orienteerscompleted

Score 60 mins

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ANDREW BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
2IAN DAVIESDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
3PAUL LEICESTERBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4SIMON ST HILLOrienteering Victoria1:00:00
5GREG ROBINSONOrienteering Victoria1:00:00
6RICK BAILESNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
7DAVE STILLWELLOrienteering Victoria1:00:00
8PHIL TORODEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
9MERV TREASEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
10GEOFF HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
11MARK JARVISOrienteering Victoria1:00:00
12STEVEN OCONNELLBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
13ROGER SLADEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
14PAM BRAITHWAITENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
15RAY HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
16ROSALIND KINGDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
17ERIC DAVIDSONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
18PETER KEMPSTEROrienteering Victoria1:00:00
19PETER MALONEYNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00

Power Walker - Score

20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TONY BIRDDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
2HELEN KERLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
3LYN GREENYarra Valley Orienteering Club1:05:00
4GRAHAM LEARYOrienteering Victoria1:05:00
5GEOFF ADAMSBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
6ROBERT HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
7LAURIS STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
8NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club1:05:00
9DEREK GREENYarra Valley Orienteering Club1:05:00
10BERNIE SHUTTLEWORTHNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
11KRISTEN SAXONEOrienteering Victoria1:05:00
12IAN STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
13SCHON HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
14KEITH ANKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
15DALE HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
16PAT MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
17KELLY LANEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
18HANNAH ROBINSONDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
19GWENNYTH BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
20BEV TREASEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.