Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Tuesday Night Series 1 - Yarraville Gardens

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Tuesday Night Series 1 - Yarraville Gardens
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Tuesday 24 March 2015

Course Setter

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PHELAN TRINHOrienteering Victoriacompleted
2ALEX GRAYOrienteering Victoriacompleted

A (60 Min Score)

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JEREMY HIRSTTuckonie Orienteering Club1:00:00
2WARWICK DAVISTuckonie Orienteering Club1:00:00
3PAUL LEICESTERBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4BRENDAN ROSEVEAROrienteering Victoria1:00:00
5SHAUN LIMOrienteering Victoria1:00:00
6JACINTA SOBEYOrienteering Victoria1:00:00
7MIKE OBRIENOrienteering Victoria1:00:00

B (50 Min Score)

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MATT RIALIOrienteering Victoria50:00
2STEPHEN COLLINSBayside Kangaroos Orienteers50:00
3EDWARD BUCKNALLBayside Kangaroos Orienteers50:00
4MARTYN COSSTICKOrienteering Victoria50:00
5CATARINA APPSOrienteering Victoria50:00
6MATTHEW KINGBayside Kangaroos Orienteers50:00
7LAUREN WAMBACHOrienteering Victoria50:00
8ALAN COOKEOrienteering Victoria50:00
9GEOFF ADAMSBayside Kangaroos Orienteers50:00
10SYLVIA MURPHYTuckonie Orienteering Club50:00
11NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club50:00
12KATE LANGLOISBayside Kangaroos Orienteers50:00

C (45 Min Score)

18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1STEVEN OCONNELLBayside Kangaroos Orienteers45:00
2PAUL MUNOZOrienteering Victoria45:00
3SONIA LAWRIEOrienteering Victoria45:00
4RODNEY PHILLIPSMelbourne Forest Racers45:00
5JANET CARLONOrienteering Victoria45:00
6KATE FRANCISMelbourne Forest Racers45:00
7RACHEL MALLIAOrienteering Victoria45:00
8SABRINA MENEGOLOrienteering Victoria45:00
9JOHN SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers45:00
10KATE GAVENSBayside Kangaroos Orienteers45:00
11TOM LOTHIANBayside Kangaroos Orienteers45:00
12HELEN ALEXANDERBayside Kangaroos Orienteers45:00
13MARIA-LUZ MUNOZOrienteering Victoria45:00
14LINDSAY THOMASTuckonie Orienteering Club45:00
15BARBARA KILFOYLETuckonie Orienteering Club45:00
16JAN THOMASTuckonie Orienteering Club45:00
17PETER BEGGSTuckonie Orienteering Club45:00
18KEN MOORETuckonie Orienteering Club45:00

Power Walkers

27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MARIA MAINBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
2LEN BUDGEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
3JO TORRBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
4ANNE ROBINSONBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
5TREVOR BROWNOrienteering Victoria1:05:00
6MARIANNE FRIDELLOrienteering Victoria1:05:00
7TIM KARLAOrienteering Victoria1:05:00
8STEVEN RAKARBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
9MARGARET MICALLEFBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
10DES GREGORYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
11JEANETTE FINEGANOrienteering Victoria1:05:00
12BERNICE DEVESONOrienteering Victoria1:05:00
13JOHN DEVESONOrienteering Victoria1:05:00
14DENICE PERRYMANOrienteering Victoria1:05:00
15ANGELA WHIFFINOrienteering Victoria1:05:00
16JAN NORMANOrienteering Victoria1:05:00
17ROSIE SALVARISBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
18BRIDGET WALKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
19GEOFF KNIGHTBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
20AIDAN MCAULEYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
21CATHY MCAULEYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
22ELSIE GRAYOrienteering Victoria1:05:00
23RON GRAYOrienteering Victoria1:05:00
24KEITH ANKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
25DEBBI BARNESOrienteering Victoria1:05:00
26CHIZA KARLAOrienteering Victoria1:05:00
27GERI KARLAOrienteering Victoria1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.