Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 7 - Heaney Park

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Autumn Classic Series 7 - Heaney Park
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Wednesday 6 May 2015

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1RICK BAILESNillumbik Emus Orienteering Clubcompleted

A (60 Min Score)

33 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1ALEX IKINBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
2PETER HOBBSDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
3IAN DAVIESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4WARWICK DAVISTuckonie Orienteering Club1:00:00
5PAUL MONKSOrienteering Victoria1:00:00
6BRUCE PATERSONVictorian ARDF Group1:00:00
7CHRIS GODFRED-SPENNINGBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
8SIMON ST HILLOrienteering Victoria1:00:00
9PHIL GIDDINGSNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
10KAREN ROBINSONDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
11THORLENE EGERTONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
12MERV TREASEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
13VICTOR SEDUNARYBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
14SIMON ROUSEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
15DAVE STILLWELLOrienteering Victoria1:00:00
16ROGER SLADEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
17JIM GLASPOLENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
18JANET JOHNSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
19KATHERINE DENTYarra Valley Orienteering Club1:00:00
20MARK BESLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
21RAY HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
22GEOFF HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
23NEALE BANKSOrienteering Victoria1:00:00
24PETER BROOKSOrienteering Victoria1:00:00
25ERIC DAVIDSONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
26MARGI FREEMANTLEYarra Valley Orienteering Club1:00:00
27ANDREA JACKSONDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
28LAUREN JACKSONDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
29BERNADETTE MURRAYOrienteering Victoria1:00:00
30SUZANNE OCALLAGHANVictorian ARDF Group1:00:00
31PIERRE BROKNEROrienteering Victoria1:00:00
32HENK DE JONGBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
33TED VAN GELDERMALSENYarra Valley Orienteering Club1:00:00

B (45 Min Score)

15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TIM HATLEYBayside Kangaroos Orienteers45:00
2IAN DODDDandenong Ranges Orienteering Club45:00
3JAY KERLEYDandenong Ranges Orienteering Club45:00
4STEVEN OCONNELLBayside Kangaroos Orienteers45:00
5OLIVER BIGGAROrienteering Victoria45:00
6PETER DALWOODDandenong Ranges Orienteering Club45:00
7PETER MALONEYNillumbik Emus Orienteering Club45:00
8HAMISH MCDONALDVictorian ARDF Group45:00
9EWEN TEMPLETONBayside Kangaroos Orienteers45:00
10CHRISTINE RAVIARTOrienteering Victoria45:00
11GREG TAMBLYNBayside Kangaroos Orienteers45:00
12SUZY SPEIRSDandenong Ranges Orienteering Club45:00
13DARRYL BIGGAROrienteering Victoria45:00
14SUSAN BIGGAROrienteering Victoria45:00
15PETER YEATESDandenong Ranges Orienteering Club45:00

Power Walkers

27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MARK HAMMONDNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
2ROBERT HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
3LAURIS STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
4HELEN KERLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
5RON FREDERICKNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
6NEWTONS THEOrienteering Victoria1:05:00
7GIRLS THEOrienteering Victoria1:05:00
8ANDREW BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
9LEN BUDGEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
10DALE HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
11LYN GREENYarra Valley Orienteering Club1:05:00
12IAN STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
13ALLAN MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
14MICHAEL STILLWELLNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
15BERNIE SHUTTLEWORTHNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
16BARRY MOORENillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
17DIANNE SHALDERSVictorian ARDF Group1:05:00
18GWENNYTH BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
19BEV TREASEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
20PAT MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
21MICHAEL HUBBERTBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
22KEVIN MALONEYOrienteering Victoria1:05:00
23TINA SMITHDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
24JOHN SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
25ADAM SCAMMELLBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
26DEBBIE DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
27JENNY SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.