Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Spring Carnival Series 13 - Mullum Mullum

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Spring Carnival Series 13 - Mullum Mullum
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Wednesday 30 September 2015

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1LAURIS STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Clubcompleted

A (60 Min Score)

27 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1SIMON ROUSEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2PAUL MONKSOrienteering Victoria1:00:00
3BRYAN ACKERLYBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4ALEX IKINBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
5GEOFFREY MCLEANBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
6COLIN PEARCEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
7ALICIA DYMOWSKIDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
8PHIL GIDDINGSNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
9RON SCHOLESYarra Valley Orienteering Club1:00:00
10THORLENE EGERTONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
11ED STEENBERGENCentral Highlands Orienteering Club1:00:00
12PETER MALLENNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
13JIM GLASPOLENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
14MERV TREASEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
15KEN JAMESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
16ROB MASONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
17ROGER SLADEBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
18JOSIE YEATMANNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
19IAN GREENWOODDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
20RAY HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
21ROBERT HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
22PETER HOBBSDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
23ERIC DAVIDSONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
24ROSALIND KINGDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
25PETER CHENDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
26BERNADETTE MURRAYOrienteering Victoria1:00:00
27JON SUTCLIFFEOrienteering Victoria1:00:00

B (45 Min Score)

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TIM HATLEYBayside Kangaroos Orienteers45:00
2IAN DODDDandenong Ranges Orienteering Club45:00
3PHIL TORODEDandenong Ranges Orienteering Club45:00
4DEB SUTHERLANDBayside Kangaroos Orienteers45:00
5PETER DALWOODDandenong Ranges Orienteering Club45:00
6TONY BIRDDandenong Ranges Orienteering Club45:00
7REG SAUNDERSDandenong Ranges Orienteering Club45:00
8SIMON RYANOrienteering Victoria45:00
9GORDON WILSONOrienteering Victoria45:00
10STEVEN OCONNELLBayside Kangaroos Orienteers45:00
11GRAHAM WALLISDandenong Ranges Orienteering Club45:00
12VAUGHAN EDMONDSONOrienteering Victoria45:00
13NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club45:00
14GREG TAMBLYNBayside Kangaroos Orienteers45:00

Power Walkers

40 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MARK HAMMONDNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
2ANDREW HUNTERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
3RON FREDERICKNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
4LYN GREENYarra Valley Orienteering Club1:05:00
5LEN BUDGEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
6DENNIS MEWSBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
7KAY RASIDIBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
8BARRY GILESNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
9AINSLIE CUMMINSDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
10BERNIE HOLLAWAYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
11HELEN KERLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
12DALE HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
13IAN STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
14LARA BELLBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
15GERARD BELLBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
16RACHEL COOPEROrienteering Victoria1:05:00
17BRAD COOPEROrienteering Victoria1:05:00
18PAM KINGOrienteering Victoria1:05:00
19CHRISTINE RAVIARTOrienteering Victoria1:05:00
20LAUREN NEUMEISTEROrienteering Victoria1:05:00
21ERICA NEUMEISTEROrienteering Victoria1:05:00
22SUPERSTARS MATHISOrienteering Victoria1:05:00
23STEVEN FOWLEROrienteering Victoria1:05:00
24JAMES FOWLEROrienteering Victoria1:05:00
25BERNIE SHUTTLEWORTHNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
26ANNIE HOLLAWAYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
27GWENNYTH BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
28ALLAN MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
29LAUREN JACKSONDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
30BARRY CROSSOrienteering Victoria1:05:00
31LINH VOOrienteering Victoria1:05:00
32PETER MUMMERYOrienteering Victoria1:05:00
33FELICITY HAEUSLEROrienteering Victoria1:05:00
34CLAIRE HAEUSLEROrienteering Victoria1:05:00
35ALEXIS HAEUSLEROrienteering Victoria1:05:00
36SAMMI MERRITTOrienteering Victoria1:05:00
37NAVIGATORS NEWBURYDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
38BEV TREASEBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
39PAT MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
40KEITH ANKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.