Orienteering Australia

Official results for Sprint Into Spring Race 3 - Eltham College

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Sprint Into Spring Race 3 - Eltham College
Organisers: Dandenong Ranges Orienteering Club / Orienteering Victoria
Date: Saturday 7 November 2015

Course 1

3 200 m, 60 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ralph StreetMelbourne Forest Racers16:085:02
2Peter BrayMelbourne Forest Racers16:56+0:485:17
3Bruce ArthurMelbourne Forest Racers17:45+1:375:32
4Patrick JaffeMelbourne Forest Racers17:56+1:485:36
5Peter HobbsDandenong Ranges Orienteering19:12+3:046:00
6Jim RussellBendigo Orienteers21:01+4:536:34
7Rob BakerMelbourne Forest Racers21:07+4:596:35
8Natasha KeyMelbourne Forest Racers21:08+5:006:36
9Jasmine NeveMelbourne Forest Racers21:09+5:016:36
10Glen CharltonVictoria - no club21:13+5:056:37
11Nicholas CollinsBayside Kangaroos Orienteers21:23+5:156:40
12Simon RouseDandenong Ranges Orienteering21:59+5:516:52
13Glenn JamesBendigo Orienteers22:09+6:016:55
14Alex IkinBayside Kangaroos Orienteers22:10+6:026:55
15Ian DaviesDandenong Ranges Orienteering22:14+6:066:56
16Ben GoonanBendigo Orienteers23:08+7:007:13
17Shane MalliaBayside Kangaroos Orienteers23:49+7:417:26
18Lanita SteerDandenong Ranges Orienteering23:51+7:437:27
19Richard GoonanBendigo Orienteers24:05+7:577:31
20Chris NorwoodEureka Orienteers24:30+8:227:39
21Warwick WilliamsBendigo Orienteers24:31+8:237:39
22Clare BrownridgeBendigo Orienteers24:41+8:337:42
23Peter CollinsBayside Kangaroos Orienteers25:22+9:147:55
24Ian DoddDandenong Ranges Orienteering25:29+9:217:57
25Kristian RuuskaVictorian ARDF Group25:58+9:508:06
26Warwick DavisTuckonie Orienteering Club26:19+10:118:13
27Max DalheimMelbourne Forest Racers26:26+10:188:15
28Mel GangemiYarra Valley Orienteering Club26:33+10:258:17
29Stephen BirdBayside Kangaroos Orienteers26:36+10:288:18
30Chris Godfred-SpenningBayside Kangaroos Orienteers27:39+11:318:38
31Tim WardropYarra Valley Orienteering Club27:48+11:408:41
32David JaffeMelbourne Forest Racers28:33+12:258:55
33Sonia LawrieVictoria - no club28:54+12:469:01
34Alicia DymowskiDandenong Ranges Orienteering30:12+14:049:26
34Stephen CollinsBayside Kangaroos Orienteers30:12+14:049:26
36Emily WoodMelbourne Forest Racers30:53+14:459:39
36David KnightBayside Kangaroos Orienteers30:53+14:459:39
38Peter DalwoodDandenong Ranges Orienteering31:08+15:009:43
39Vic SedunaryBayside Kangaroos Orienteers31:13+15:059:45
40Jim GlaspoleNillumbik Emus Orienteering Cl32:04+15:5610:01
41Josie YeatmanNillumbik Emus Orienteering Cl33:04+16:5610:20
42Karen RobinsonDandenong Ranges Orienteering33:28+17:2010:27
43Andrew HunterBayside Kangaroos Orienteers34:32+18:2410:47
44Osama AliVictoria - no club35:28+19:2011:05
45Ian GreenwoodDandenong Ranges Orienteering36:04+19:5611:16
46Martin KozmaVictoria - no club36:12+20:0411:18
47Sue KeyMelbourne Forest Racers36:36+20:2811:26
48Murray HannaBayside Kangaroos Orienteers37:40+21:3211:46
49Matthew KingBayside Kangaroos Orienteers37:44+21:3611:47
50Robert FooteNillumbik Emus Orienteering Cl38:38+22:3012:04
51Don FellNillumbik Emus Orienteering Cl40:22+24:1412:36
52Lauren JacksonDandenong Ranges Orienteering48:09+32:0115:02
53Peter ChenVictoria - no club48:39+32:3115:12
54Lyn GreenwoodDandenong Ranges Orienteering51:36+35:2816:07
Grace AshworthVictoria - no clubmispunched
Paul RodgersVictoria - no clubmispunched
Usha GaneshanVictoria - no clubmispunched
Amy BuckerfieldVictoria - no clubmispunched
Martin SteerDandenong Ranges Orienteeringmispunched
Alex LiuVictoria - no clubmispunched

Course 2

2 300 m, 46 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jensen KeyMelbourne Forest Racers20:348:56
2Paul BensonBayside Kangaroos Orienteers24:07+3:3310:29
3Torren ArthurMelbourne Forest Racers24:12+3:3810:31
4Margi FreemantleYarra Valley Orienteering Club27:18+6:4411:52
5Anne ArthurMelbourne Forest Racers27:19+6:4511:52
6Cassandra DuttonDandenong Ranges Orienteering27:20+6:4611:53
7Philippa Lohmeyer-CollinsBayside Kangaroos Orienteers27:23+6:4911:54
8Rachel JohnsonNillumbik Emus Orienteering Cl27:41+7:0712:02
9Sarah DaviesDandenong Ranges Orienteering28:56+8:2212:34
10Campbell JamesBendigo Orienteers29:10+8:3612:40
11Janet JohnsonNillumbik Emus Orienteering Cl29:21+8:4712:45
12Debbie DoddDandenong Ranges Orienteering30:48+10:1413:23
13Katherine TurnerVictoria - no club31:33+10:5913:43
14Geoff AdamsBayside Kangaroos Orienteers31:34+11:0013:43
15Alicia CiacicNillumbik Emus Orienteering Cl31:39+11:0513:45
16Ray HoweDandenong Ranges Orienteering32:14+11:4014:00
17Barry GilesNillumbik Emus Orienteering Cl32:26+11:5214:06
18Guy MitchellVictoria - no club33:02+12:2814:21
19Judi HerkesBayside Kangaroos Orienteers35:31+14:5715:26
20Lauris StirlingNillumbik Emus Orienteering Cl35:57+15:2315:37
21Dale HoweDandenong Ranges Orienteering36:29+15:5515:51
22Noel McVeyTuckonie Orienteering Club41:09+20:3517:53
23Deb SutherlandBayside Kangaroos Orienteers42:08+21:3418:19
24Kathryn KnightBayside Kangaroos Orienteers42:16+21:4218:22
25Laurie NivenNillumbik Emus Orienteering Cl43:10+22:3618:46
26Alex ShepherdNillumbik Emus Orienteering Cl43:47+23:1319:02
27Steven OConnellBayside Kangaroos Orienteers45:21+24:4719:43
28Dianne ShaldersVictorian ARDF Group45:56+25:2219:58
29Ian StirlingNillumbik Emus Orienteering Cl46:04+25:3020:01
30Joel McLeanVictoria - no club46:20+25:4620:08
31Henk DeJongBayside Kangaroos Orienteers46:33+25:5920:14
32Margaret KerteszBendigo Orienteers47:49+27:1520:47
33Ainslie CumminsVictoria - no club48:15+27:4120:58
34Michael HubbertBayside Kangaroos Orienteers51:22+30:4822:20
35Des GregoryBayside Kangaroos Orienteers51:34+31:0022:25
36Rosie SalvarisBayside Kangaroos Orienteers52:40+32:0622:53
37Ilze YeatesDandenong Ranges Orienteering56:38+36:0424:37
38John DempsterYarra Valley Orienteering Club58:16+37:4225:20
39Jackie DempsterYarra Valley Orienteering Club59:17+38:4325:46
40Janet KingBayside Kangaroos Orienteers59:21+38:4725:48
Fiona FellNillumbik Emus Orienteering Clmispunched
Pamela KingDandenong Ranges Orienteeringmispunched
Geoff ArmstrongNillumbik Emus Orienteering Clmispunched
Mason ArthurMelbourne Forest Racersmispunched
Family OkabeBayside Kangaroos Orienteersmispunched
Karen RobinsonDandenong Ranges Orienteeringnot competing

Course 3

2 100 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Milla KeyVictoria - no club25:1412:00
2Ryan CiacicNillumbik Emus Orienteering Cl25:42+0:2812:14
3Alice MoonVictoria - no club29:16+4:0213:56
4Callum WhiteYarra Valley Orienteering Club30:35+5:2114:33
5Claire AdamsBayside Kangaroos Orienteers32:22+7:0815:24
6Abi and Jean QuinVictoria - no club35:24+10:1016:51
7Jesse StevensVictoria - no club36:07+10:5317:11
8Felix CorcoranVictoria - no club36:30+11:1617:22
9William DaveyVictoria - no club36:38+11:2417:26
10Arthur / Wes TwomeyVictoria - no club41:31+16:1719:46
11Mitch BoudryVictoria - no club42:27+17:1320:12
12Ian BakerBayside Kangaroos Orienteers42:39+17:2520:18
13Jesse GrahamVictoria - no club43:04+17:5020:30
14Tony HeVictoria - no club43:09+17:5520:32
15Nick DriscollVictoria - no club46:06+20:5221:57
16Chloe MitchellVictoria - no club46:13+20:5922:00
17Ashley WhiteYarra Valley Orienteering Club47:34+22:2022:39
18Lisa JenningsVictoria - no club49:23+24:0923:30
19Family SnowVictoria - no club55:54+30:4026:37
20Seth HillVictoria - no club58:28+33:1427:50

Please report errors in the result list to the organiser.