Orienteering Australia

Official results for St Peters Park

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: St Peters Park
Organiser: Yalanga Orienteers
Date: Sunday 15 March 2015

Short

2 600 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Remy AfnanYA25:059:38
2Emmy BlumenthalOkänd43:45+18:4016:49
2Natasha BlumenthalOkänd43:45+18:4016:49
4Bernadette EckermannOkänd54:20+29:1520:53
4Ethan EckermannOkänd54:20+29:1520:53
6A AndersenWA59:20+34:1522:49
6J AndersenWA59:20+34:1522:49
6L AndersenWA59:20+34:1522:49
9Jan HillyardTJ1:04:35+39:3024:50
9Rob HillyardTJ1:04:35+39:3024:50
11Angus LeskeYA1:04:45+39:4024:54
11Georgy LeskeYA1:04:45+39:4024:54
11Alice MarianoYA1:04:45+39:4024:54
11Devlin MarianoYA1:04:45+39:4024:54
11Maeve MarianoYA1:04:45+39:4024:54
11Owen MarianoYA1:04:45+39:4024:54

Medium

4 500 m, 39 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Dante AfnanYA29:556:38
2Adrian uppillOH34:42+4:477:42
3Greg RowberryWA35:00+5:057:46
4Craig ColwellOH35:30+5:357:53
5Andrew WatermanWA39:53+9:588:51
6Tom LeungOkänd40:12+10:178:56
7Robert SmithTT40:18+10:238:57
8Allison WhittakerTT40:25+10:308:58
9Sandra AfnanYA43:25+13:309:38
10George ReevesTT46:20+16:2510:17
11Aaron DavisOH47:00+17:0510:26
12Micah CallenOkänd47:38+17:4310:35
12Shaw CallenOkänd47:38+17:4310:35
14Andrea MerchantTJ47:52+17:5710:38
14Clara MerchantTJ47:52+17:5710:38
14Troy MerchantTJ47:52+17:5710:38
17Erica DementTT48:15+18:2010:43
18Jeff DinningOH48:40+18:4510:48
19Trevor DimentTT48:45+18:5010:50
20Alyce HeapYA49:50+19:5511:04
21Daniel CassarOkänd50:10+20:1511:08
22Geoff BennettTT50:12+20:1711:09
23Shannon NicolsonYA50:55+21:0011:18
24Chris FranklinTJ51:08+21:1311:21
25Jill CongediOH51:56+22:0111:32
26Amy IdeLI53:30+23:3511:53
27Regina RueterWA55:00+25:0512:13
28Alicien McNaughtonOkänd56:00+26:0512:26
29Carol SuchOH57:55+28:0012:52
30Amanda McConnellOkänd58:16+28:2112:56
30Hugh McConnellOkänd58:16+28:2112:56
30Ross McConnellOkänd58:16+28:2112:56
33Olivera WatermanWA1:00:15+30:2013:23
34David TillbrookOH1:01:15+31:2013:36
35Sue BamentOH1:03:05+33:1014:01
36John LyonTT1:07:05+37:1014:54
37Ruth NicolsonYA1:13:12+43:1716:16
38Harry thorpeWA1:19:30+49:3517:40
38Rachel UptonWA1:19:30+49:3517:40

Long

6 600 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Angus HainesOH44:186:42
1Brian PoonOkänd44:186:42
3Ruhi AfnanYA45:15+0:576:51
4Nicolas CongediOH48:25+4:077:20
5Jane FullerTT1:03:15+18:579:35
6Charlotte BraderTT1:03:40+19:229:38
7Zara SodenOH1:03:50+19:329:40
8Antonio GarciaOkänd1:08:05+23:4710:18
9Robin UppillOH1:08:08+23:5010:19
10Michael BurtRR1:13:45+29:2711:10
11Dave NicolsonYA1:22:07+37:4912:26
12Peter MayerYA1:25:06+40:4812:53
Fi PahorTTdid not finish

Scatter

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Paul Hoopman-20CTJ57:05
2Ian Grivell-17CTT57:40+0:35
2Max Grivell-17CTT57:40+0:35
4Evelyn Colwell-13COH57:52+0:47
5Robin English-13CWA58:25+1:20

Please report errors in the result list to the organiser.