Orienteering Australia

Official results for Youies Preamble - Warm up for AUS MTBO Championships

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Youies Preamble - Warm up for AUS MTBO Championships
Organiser: Nillumbik Emus Orienteering Club
Date: Friday 6 November 2015

Open Male

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Ricky Thackray40053:02
2Greg Barbour4001:00:03+7:01
3Fedor Iskhakov4001:00:43+7:41
4Tom Spencer4001:01:31+8:29
5Patrik Gunnarsson4001:04:08+11:06
6Conal Boland-Bristow4001:10:57+17:55
7Alex Randall3001:12:20+19:18
8Tom Walter16038:08
9Christopher Firman8037:25
Ori Gudesdnsdid not start

Open Female

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Marquita Gelderman40059:20
2Rachel Drew4001:11:10+11:50
3Christine Raviart3401:12:53+13:33
4Natasha Sparg3001:14:14+14:54
5Marina Iskhakova3001:20:45+21:25
6Elsie Northey2801:02:16+2:56

Male Vet

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Brent Simpson40056:55
2Hamish Mackie40058:34+1:39
3Liam Drew4001:04:06+7:11
4Bruce Paterson4001:04:14+7:19
5Craig Steffens4001:05:23+8:28
6Rob Garden4001:05:34+8:39
7David King4001:06:12+9:17
8Michael Ridley-Smith4001:07:31+10:36
9Andrew Skelton3901:15:40+18:45
10Peter Swanson38053:48
11Glenn Martini3801:00:32+3:37
12Tony Howes3801:05:01+8:06
13Murray Withers3801:08:32+11:37
14Jim Sutherland3701:17:22+20:27
15Malcolm Roberts36055:35
16Ben Coetzer34059:57+3:02
17Rodney Parkin3301:17:50+20:55
18Rob Davis24056:45
19Andrew Power1801:28:36+31:41
Ian Mackdnsdid not start
Bill Vandendooldnsdid not start

Female Vet

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Carolyn Matthews4001:12:25
2Monica Dickson3601:10:18
3Claire Heppenstall3401:08:43
4Amanda Mackie3201:13:26+1:01
5Cath Chalmers30057:07
Sofie Van Gunsterendnsdid not start

Male SuperVet

24 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Nick Collins4001:07:49
2Darryl Smith4001:08:52+1:03
3Alister Metherell4001:13:26+5:37
4Dave Armstrong4001:13:32+5:43
5Nick Pile3801:05:53
6Richard Robinson3801:06:57
7Jeff Dunn3801:08:01+0:12
8Steve Pyatt3801:10:36+2:47
9Pat Bodger3801:16:37+8:48
10Simon Phillips3701:15:40+7:51
11David Firman3601:06:31
12Paul Haynes3601:08:31+0:42
13Robert Prentice3601:09:57+2:08
14Greg Bacon3601:10:26+2:37
15Keith Dawson3601:12:48+4:59
16Michael Halmy3601:14:03+6:14
17Michael Wood3401:03:43
18Graeme Read3401:08:31+0:42
19Richard Begley3401:09:03+1:14
20Norm McCann3401:09:35+1:46
21Steve Williams2801:05:54
22Neil Sinclair2601:04:17
23Eoin Rothery24059:24
24Andy Clayton6029:21

Female SuperVet

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Deb Bain3801:07:44
1Julie Fisher1001:20:39+12:55
2Vivienne Prince3801:14:41+6:57
3Jacqui Sinclair3601:10:45+3:01
4Kay Haarsma3601:12:40+4:56
5Anthea Williams3201:11:36+3:52
6Josie Boland3001:12:24+4:40
7Ronice Goebel3001:13:32+5:48
8Roz Clayton16047:54

Male UltraVet

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
2Rick Armstrong4001:13:52
3Graham Wallis3601:11:00
4Keith Wade3401:05:11
5Andrew Campbell2801:04:45
6Eddie Reddish2801:05:37
7Graham Fowler2401:02:34
8David Tilbrook2401:06:17
9John Chellew2401:12:23
10Ralph Koch22055:19
11Tim Hackney22056:51
12Chris Gelderman2101:23:05
Peter Maloneydnsdid not start
Ray Sheldondnsdid not start

Female UltraVet

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Yett Gelderman2401:11:43

Male Junior

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Fergus Mackie40059:07

Female Junior

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Lucy Mackie3201:12:32
2Georgia Skelton2601:13:51+1:19

Boys

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Alec Power1201:08:05

Girls

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Arabella Phillips3601:10:35
2Rhiannon Prentice801:09:57

Please report errors in the result list to the organiser.