Orienteering Australia

Official results for 2015 MetrO League 2 - Western Sydney Parklands

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2015 MetrO League 2 - Western Sydney Parklands
Organiser: Western and Hills Orienteers
Date: Sunday 26 April 2015

Classes: Show all | Div1 | Div 2 | Div 3 | Div 4 | Div 5 | Easy | Very Easy

Div1

4 800 m, 29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Toby WilsonGO37:457:51
2Andrew BrownBF39:06+1:218:08
3Andy SimpsonBF39:34+1:498:14
4James McQuillanWH40:01+2:168:20
5Marina IskhakovaBN40:09+2:248:21
6Lee CoadyWH40:18+2:338:23
7Mark ShinglerBF40:26+2:418:25
8Steve RyanGO41:25+3:408:37
9Patrik GunnarssonBF41:37+3:528:40
10Ian JonesUR41:50+4:058:42
11Andrew HillWH42:10+4:258:47
12Matt WestwoodUR43:05+5:208:58
13Istvan KerteszGO43:24+5:399:02
14Eoin RotheryBF43:58+6:139:09
15Peter AnnettsGO44:04+6:199:10
16Simon GeorgeBF45:25+7:409:27
17Georgia JonesUR46:45+9:009:44
18Lawrece JonesUR46:47+9:029:44
19Shane DoyleUR48:55+11:1010:11
20Matt PetersUR50:10+12:2510:27
21Gordon WilsonBN50:55+13:1010:36
22Wayne PepperBN51:18+13:3310:41
23Dan SmithWH52:29+14:4410:56
24Ross BarrGO54:00+16:1511:15
25Darius CartwrightWH54:52+17:0711:25
25Darren SlatteryBN54:52+17:0711:25
27Rodney ParkinBN55:45+18:0011:36
28Serje RobidouxUR1:01:50+24:0512:52
29Cath ChalmersBFdid not finish

Div 2

4 500 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Angus SheddenSH37:148:16
2Douglas JaySH39:24+2:108:45
3Alistiar GeorgeBF41:00+3:469:06
4Paula ShinglerBF42:04+4:509:20
5Matt HackettWH42:53+5:399:31
6John Le CarpentierSH44:56+7:429:59
7Michael Ridley-SmithGO45:08+7:5410:01
8Jamie KennedyGO45:17+8:0310:03
9Larry WeissGO45:46+8:3210:10
10Huon WilsonGO45:53+8:3910:11
11Dean WilliamsonSH46:04+8:5010:14
12Miles EllisBF46:43+9:2910:22
13Michael HalmyBN47:21+10:0710:31
14John BrayanGO48:33+11:1910:47
15Robert HerkesGO51:46+14:3211:30
16Benny HolmgrenWH52:00+14:4611:33
17Alex KennedyGO52:01+14:4711:33
18Tim PerryWH53:15+16:0111:50
19Ewan ShinglerBF53:50+16:3611:57
20David McGheeBN53:51+16:3711:58
21Rod EckelsGO53:58+16:4411:59
22Jayne SalesBF55:17+18:0312:17
23Dmitry StukovWH56:22+19:0812:31
24Graeme HillWH56:34+19:2012:34
25Ruth SheddenSH57:13+19:5912:42
26Chris CunninghamBN57:49+20:3512:50
27Stephan WagnerSH59:23+22:0913:11
28Alitia DougallBN1:01:02+23:4813:33
29Andy GrahamGO1:01:25+24:1113:38
30Melissa AnnettsGO1:03:41+26:2714:09
31Ron JunghansGO1:05:05+27:5114:27
32Hugh GingellGOdid not finish

Div 3

4 300 m, 34 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Alexander KaravaevIK37:598:50
2Andrew WisniewskiBF44:17+6:1810:17
3Linda SestaUR44:46+6:4710:24
4Jim MackayUR45:09+7:1010:30
5Bob MorganBN45:32+7:3310:35
6Mark RobinsonBN47:06+9:0710:57
7Hilary WoodCC47:10+9:1110:58
8Joanna ParrBF48:33+10:3411:17
9Richard LaneIK48:42+10:4311:19
10Ken MillsIK49:37+11:3811:32
11Chris FirbankBF49:49+11:5011:35
12Jim ForbesGO50:02+12:0311:38
13Ken JacobsonGO51:31+13:3211:58
14Dan RedfernGO51:58+13:5912:05
15Nicole SellinGO52:49+14:5012:16
16Jim MerchantGO52:54+14:5512:18
17Keith JayIK52:58+14:5912:19
18Nick DentCC53:01+15:0212:19
19Terry BluettBN53:17+15:1812:23
20Colin BurnettGO53:30+15:3112:26
21Alice WestwoodUR55:03+17:0412:48
22Margaret JonesUR55:11+17:1212:50
23Rebecca GeorgeBF55:42+17:4312:57
24Airdrie LongGO56:56+18:5713:14
25Richard LauderBF57:00+19:0113:15
26Stuart McWilliamGO57:10+19:1113:17
27Julian LedgerBN57:44+19:4513:25
28Karin HefftnerGO59:38+21:3913:52
29Brett SewellBN59:59+22:0013:56
30Carol JacobsonGO1:00:10+22:1113:59
31Keith GoodeBF1:03:12+25:1314:41
32Natalya FilippovaIK1:06:47+28:4815:31
33Tania KennedyGO1:14:22+36:2317:17
34Barry PearceWHdid not finish

Div 4

4 300 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Lewis RednerGO42:039:46
2Jonathan KorugaGO42:20+0:179:50
3Dylan ShermanKN46:21+4:1810:46
4Nic PittmanKN47:49+5:4611:07
5Joshua BraidwoodWH51:24+9:2111:57
6Dick OgilvieUR52:22+10:1912:10
7Peter ThomasonBN52:28+10:2512:12
8Marie RingerWH57:28+15:2513:21
9Ted MulherinWH57:31+15:2813:22
10Garry StewartSH57:34+15:3113:23
11Jane McKennaUR58:30+16:2713:36
12Jonah Temple-ColeGO58:51+16:4813:41
13Carl JoisceKN1:01:21+19:1814:16
14Ian MillerWH1:02:07+20:0414:26
15Tom KennedyGO1:03:10+21:0714:41
16Tim CoxGO1:03:14+21:1114:42
17Anette LarssonWH1:03:17+21:1414:43
18Johnny PetersenGO1:04:03+22:0014:53
19Terence ChiangGO1:04:10+22:0714:55
20Ian JessupGO1:04:18+22:1514:57
21Dave LottyUR1:05:05+23:0215:08
22Ron PallasUR1:05:14+23:1115:10
23Bryony CoxGO1:06:32+24:2915:28
24John GilesGO1:07:24+25:2115:40
25Finn MackayUR1:10:09+28:0616:18
26Joe & Fiona RednerOkänd1:16:13+34:1017:43
27Michael RoylanceBF1:16:49+34:4617:51
28Peter MeyerSH1:32:03+50:0021:24
29Cheryl DaviesBN1:33:27+51:2421:43
30Young FamilyOkänddid not finish
30Andrew LumsdenBFdid not finish
30Heath WallaceKNdid not finish

Div 5

3 700 m, 35 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Simon LouisIK33:259:01
2Jan SeehoWH47:00+13:3512:42
3Saacher DonaldsonBF47:53+14:2812:56
4Angus LeungGO48:54+15:2913:12
5Roger MailGO50:42+17:1713:42
6Lisa LampeUR51:11+17:4613:50
7Sophie JonesUR51:38+18:1313:57
8Stephen HollowayWH51:46+18:2113:59
9Robert SprySH52:41+19:1614:14
10John RussellSH52:44+19:1914:15
11Ben CumminsSH53:28+20:0314:27
12Salme FullerIK53:45+20:2014:31
13Sean & Anais CadilhacOkänd53:57+20:3214:34
14James StuartIK54:06+20:4114:37
15Vicki WilmottIK54:32+21:0714:44
16Steve DunlopWH55:20+21:5514:57
17Gayle ShepherdUR57:14+23:4915:28
18Angela MurrayUR57:32+24:0715:32
19Maree DoyleUR58:04+24:3915:41
20Ellis LeungGO58:11+24:4615:43
21Sandra StewartSH58:21+24:5615:46
22Serena DoyleUR58:44+25:1915:52
23Alex VorstermansGO1:01:10+27:4516:31
24Jay SeehoWH1:02:44+29:1916:57
25Adrienne KirbyUR1:03:12+29:4717:04
26Ross DukerGO1:03:44+30:1917:13
27Dennis SparlingGO1:03:52+30:2717:15
28Lyn MalmgronSH1:10:32+37:0719:03
29Riley GraingerGO1:15:51+42:2620:30
30Nicholas KalaposGO1:17:01+43:3620:48
31Ernest WindschuttelGO1:17:46+44:2121:01
32Nerise McQuillanWH1:18:04+44:3921:05
33Jakob DoyleUR1:32:36+59:1125:01
34Sue ThomsonGO1:38:05+1:04:4026:30
35Neville FathersSH1:49:02+1:15:3729:28

Easy

2 300 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Phillip RingerWH35:1915:21
2Aoife RotheryBF35:56+0:3715:37
3White FamilyOkänd49:26+14:0721:29
4Barbara JunghansGO56:33+21:1424:35
5Selena & ZaraUR59:00+23:4125:39
6Debbie Sarah Cody PeckOkänd1:01:43+26:2426:50

Very Easy

2 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rory SheddenSH36:1718:08
2Petra & James BraidwoodWH47:18+11:0123:39
3Jacinta BraidwoodWH47:22+11:0523:41

Please report errors in the result list to the organiser.