Orienteering Australia

Official results for 2015 MetrO League #3 - Centennial Park + Sydney Junior League #3

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2015 MetrO League #3 - Centennial Park + Sydney Junior League #3
Organiser: Uringa Orienteers
Date: Sunday 14 June 2015

Classes: Show all | Easy/VE | Div 1 | Div 2 | Div3 | Div 4 | Div 5

Easy/Very Easy

2 030 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1William Ridley-SmithGO14:367:11
2Connor MielkeUR15:48+1:127:46
3Aoife RotheryBF18:48+4:129:15
4Hugh Halleynn19:44+5:089:43
5Alexander MurrayUR21:14+6:3810:27
6Blake McDonaldGO24:03+9:2711:50
7Erin Murphynn24:59+10:2312:18
8Raja Chadalavadann25:04+10:2812:20
9Ellen Hallnn28:22+13:4613:58
10Paula Dredgenn28:34+13:5814:04
11Dniel Zipsernn35:59+21:2317:43
12Rory SheddenSH37:09+22:3318:18
13Aidan Elwig-Pollocknn48:04+33:2823:40
14Maggie MackayUR48:39+34:0323:57
Max Wencknnmispunched
Bob Fraynnmispunched
Angus Van SchalkGOdid not finish

Division 1

7 440 m, 26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Michael BurtonBF36:514:57
2Andrew BrownBF37:19+0:285:00
3Ondrej PavluUR38:03+1:125:06
4Toby WilsonGO38:07+1:165:07
5Steve RyanGO38:16+1:255:08
6Andrew HillWH39:05+2:145:15
7James McQuillanWH39:37+2:465:19
8Daniel HillGO39:52+3:015:21
9Patrik GunnarssonBF40:17+3:265:24
10Shane DoyleUR40:40+3:495:27
11Catherine MurphyUR41:54+5:035:37
12Peter AnnettsGO42:40+5:495:44
13Mark ShinglerBF43:39+6:485:52
14Eoin RotheryBF44:06+7:155:55
15Paul MarshBF45:02+8:116:03
16Hamish Prossernn45:18+8:276:05
17Duncan CurrieGO45:48+8:576:09
18Matt PetersUR48:48+11:576:33
19Benny HolmgrenWH49:12+12:216:36
20Dan SmithWH49:23+12:326:38
21Darren SlatteryBN51:26+14:356:54
22Georgia JonesUR51:48+14:576:57
23Michael WarltersUR51:52+15:016:58
24Tim SleathUR1:00:25+23:348:07
25David McGheeBN1:07:45+30:549:06
26Stephen DunlopWH1:19:12+42:2110:38

Division 2

6 870 m, 31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Angus SheddenSH37:545:31
2Douglas JaySH40:41+2:475:55
3Barbara HillGO41:46+3:526:04
4Michael Ridley-SmithGO43:48+5:546:22
5James LithgowGO43:49+5:556:22
6Putnam JoelBN44:40+6:466:30
7Tracy MarshBF45:05+7:116:33
8Alex KennedyGO45:22+7:286:36
9Michael HalmyBN46:16+8:226:44
10Wayne PepperBN46:28+8:346:45
11Dean WilliamsonSH46:35+8:416:46
12Cath ChalmersBF46:51+8:576:49
13Jamie KennedyGO47:07+9:136:51
14Tony HillGO47:16+9:226:52
15Miles EllisBF48:16+10:227:01
16John BrayanGO49:54+12:007:15
17Joshua BraidwoodWH50:23+12:297:20
18Mikaela RonnbackBF50:35+12:417:21
19Ross BarrGO50:57+13:037:24
20Graeme HillWH51:51+13:577:32
21Tim PerryWH52:27+14:337:38
22Andrew WisniewskiBF53:11+15:177:44
23Jim Hutchisonnn54:25+16:317:55
24Stephan WagnerSH55:14+17:208:02
25Alita DougallBN56:24+18:308:12
26Ruth SheddenSH56:44+18:508:15
27Robert HerkesGO57:21+19:278:20
28Warwick SelbyGO57:30+19:368:22
28Chris CunninghamBN57:30+19:368:22
30Dmitry StukovWH1:01:46+23:528:59
31Barry HanlonWH1:25:24+47:3012:25

Division 3

5 450 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Simon LouisIK30:535:40
2Ewan ShinglerBF35:53+5:006:35
3Owen ShepherdUR36:13+5:206:38
4David GreenIK37:21+6:286:51
5Linda SestaUR39:04+8:117:10
6John BulmanGO40:33+9:407:26
7Sharon LambertBN40:44+9:517:28
8Jim MackayUR41:07+10:147:32
9Rod EckelsGO41:14+10:217:33
10Chris FirbankBF41:17+10:247:34
11Peter HopperBN41:53+11:007:41
12Jim MerchantGO42:32+11:397:48
13Tania KennedyGO42:56+12:037:52
14Jim ForbesGO43:06+12:137:54
15Nicole SellinGO44:24+13:318:08
16Dan RedfernGO45:29+14:368:20
17Jody MielkeUR45:32+14:398:21
18Brett SewellBN47:02+16:098:37
19Terry BluettBN47:16+16:238:40
20Carol JacobsonGO47:23+16:308:41
21Ron JunghansGO48:24+17:318:52
22Melissa AnnettsGO49:10+18:179:01
23Bob MorganBN49:37+18:449:06
24Ken JacobsonGO49:48+18:559:08
25Keith JayIK50:08+19:159:11
26Samuel TsangCC50:32+19:399:16
27Dick OgilvieUR53:09+22:169:45
28Stuart McWilliamGO53:22+22:299:47
29Keith GoodeBF54:45+23:5210:02
30Michael RoylanceBF54:46+23:5310:02
31Serje RobidouxUR1:06:18+35:2512:09
32Connie McNameeBF1:28:02+57:0916:09

Division 4

4 370 m, 30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Tom KennedyGO26:436:06
2Dylan ShermanKNN27:03+0:206:11
3Lewis RednerGO27:47+1:046:21
4Thomas GordonKNN27:51+1:086:22
5Jonathan KorugaGO29:45+3:026:48
6Nick PittmanKNN30:05+3:226:53
7Jackson BoothKNN32:45+6:027:29
8Isaac RobertsKNN32:53+6:107:31
9Terence ChiangGO33:42+6:597:42
10Marie RingerWH33:43+7:007:42
11Brian BranniganBN33:46+7:037:43
12Airdrie LongGO34:14+7:317:50
13Carolyn DaviesGO35:25+8:428:06
14Larsson AnnetteWH35:30+8:478:07
15Ian BilmonUR35:35+8:528:08
16Finn MackayUR35:56+9:138:13
17Titus MurrayUR36:52+10:098:26
18Monica BrockmyreUR37:13+10:308:30
19John GilesGO37:29+10:468:34
20Ted MulherinWH37:42+10:598:37
21Angus LeungGO38:15+11:328:45
22Stephen HollowayWH38:56+12:138:54
23Clyde McGheeBN39:35+12:529:03
24Justin BrownGO41:11+14:289:25
25Jay SeehoWH43:54+17:1110:02
26Sophie JonesUR44:09+17:2610:06
27Graham GalbraithBN44:39+17:5610:13
28Frank AssenzaBN1:17:23+50:4017:42
29Cheryl BluettBN1:39:27+1:12:4422:45
Lachlan HoweKNNdid not finish

Division 5

3 650 m, 40 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Margaret JonesUR26:157:11
2Belinda KinneallyWH26:53+0:387:21
3Salme FullerIK27:51+1:367:37
4Maree DoyleUR28:48+2:337:53
5Ellen CurrieGO29:29+3:148:04
6Garry StewartSH29:35+3:208:06
7Leung EllisGO30:15+4:008:17
8Jan SeehoWH30:18+4:038:18
9Phillip RingerWH30:21+4:068:18
10Helen MurphyUR31:02+4:478:30
11Johnny PetersenGO31:15+5:008:33
12Clare JessupGO31:58+5:438:45
13Hugo Boersmann32:25+6:108:52
14Lloyd GledhillGO32:27+6:128:53
15John RussellSH32:36+6:218:55
16Ian JessupGO33:36+7:219:12
17Robert SprySH33:59+7:449:18
18Gayle ShepherdUR34:41+8:269:30
19Adrienne KirbyUR34:56+8:419:34
20Dave LottyUR36:04+9:499:52
21Margaret DuguidIK36:58+10:4310:07
22Sue FroudeIK37:29+11:1410:16
23Peter MeyerSH37:35+11:2010:17
24James WellsGO37:44+11:2910:20
25Kevin CurbyIK37:48+11:3310:21
26Nicholas KalaposGO37:51+11:3610:22
27Sandra StewartSH38:20+12:0510:30
28Kees Boersmann38:36+12:2110:34
29Sue ThomsonGO39:51+13:3610:55
30Riley GraingerGO40:15+14:0011:01
31Lyn MalmgronSH42:09+15:5411:32
32Alexander Vorstermansnn42:39+16:2411:41
33Elizabeth BulmanGO43:06+16:5111:48
34Janet MorrisWH44:11+17:5612:06
35Nerise McQuillanWH45:09+18:5412:22
36Pauline CurbyIK45:41+19:2612:30
37Hayden Oppermannn50:17+24:0213:46
38Ursula Oxburghnn52:07+25:5214:16
39Neville FathersSH1:04:37+38:2217:42
Joanna HillGOmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.