Orienteering Australia

Official results for 2015 Turkey Trot

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2015 Turkey Trot
Organiser: Western and Hills Orienteers
Date: Sunday 5 July 2015

Classes: Show all | MLong | MMedium | MShort | WLong | WMEdium | WShort

Men Long

20 000 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Glenn HorrocksGaringal Orienteers1:25:254:16
2Steve RyanGaringal Orienteers1:30:31+5:064:31
3Stefan Frands PetersenCopenhagen O1:31:36+6:114:34
4Andrew HillWestern and Hills Orienteers1:33:30+8:054:40
5Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers1:34:08+8:434:42
6Ross MorrisonGaringal Orienteers1:38:37+13:124:55
6Toby WilsonGaringal Orienteers1:38:37+13:124:55
8Daniel DohleGaringal Orienteers1:41:19+15:545:03
9Ian JonesUringa Orienteers1:47:48+22:235:23
10Joel PutnamBennelong Northside Orienteers1:47:50+22:255:23
11David StanleyGaringal Orienteers1:49:00+23:355:27
12Warwick SelbyGaringal Orienteers1:58:59+33:345:56
13James LithgowGaringal Orienteers2:03:15+37:506:09
14Graeme HillWestern and Hills Orienteers2:13:17+47:526:39
15Neil HawthorneGaringal Orienteers2:13:31+48:066:40
16James GreenwoodAustralia2:41:05+1:15:408:03
17Peter YeldhamAustralia2:41:09+1:15:448:03
John HavranekGaringal Orienteersdid not start
Alexander KaravaevIllawarra Kareelah Orienteersdid not start

Men Medium

12 000 m, 17 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ruairidh MacDonaldBig Foot Orienteers55:094:35
2Alastair GeorgeBig Foot Orienteers55:34+0:254:37
3Duncan CurrieGaringal Orienteers1:01:16+6:075:06
4Istvan KerteszGaringal Orienteers1:04:04+8:555:20
5Bob MorganBennelong Northside Orienteers1:04:16+9:075:21
6Jamie KennedyGaringal Orienteers1:05:00+9:515:25
7Matt HackettWestern and Hills Orienteers1:05:07+9:585:25
8Matt PetersUringa Orienteers1:05:22+10:135:26
9Simon GeorgeBig Foot Orienteers1:07:06+11:575:35
10Tim PerryWestern and Hills Orienteers1:09:25+14:165:47
11John BrayanGaringal Orienteers1:13:05+17:566:05
12Brett SewellBennelong Northside Orienteers1:16:06+20:576:20
13Rod EckelsGaringal Orienteers1:17:38+22:296:28
14Serje RobidouxUringa Orienteers1:20:51+25:426:44
15Darren SlatteryBennelong Northside Orienteers1:27:05+31:567:15
16David BowermanCentral Coast Orienteers1:29:14+34:057:26
17Nick EalesAustralia1:41:08+45:598:25

Men Short

8 000 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Malcolm RobertsNewcastle Orienteering Club44:155:31
2John BulmanGaringal Orienteers49:26+5:116:10
3Brad TruranAustralia49:38+5:236:12
4Jim MackayUringa Orienteers51:15+7:006:24
5Dan RedfernGaringal Orienteers55:04+10:496:53
6Greg JolleyWestern and Hills Orienteers55:30+11:156:56
7Larry WeissGaringal Orienteers55:55+11:406:59
8David McGheeBennelong Northside Orienteers56:59+12:447:07
9Finn MackayUringa Orienteers57:42+13:277:12
10Johnny PetersenGaringal Orienteers59:09+14:547:23
11Dick OgilvieUringa Orienteers1:00:25+16:107:33
12Clyde McgheeBennelong Northside Orienteers1:00:42+16:277:35
13Ron JunghansGaringal Orienteers1:02:09+17:547:46
14Michael RoylanceBig Foot Orienteers1:03:26+19:117:55

Women Long

20 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Brook MartinGaringal Orienteers1:55:095:45
2Amanda ParkerWestern and Hills Orienteers2:16:49+21:406:50
Mel SelbyAustraliadid not start

Women Medium

12 000 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Michele DawsonGaringal Orienteers1:03:095:15
2Catherine MurphyUringa Orienteers1:04:34+1:255:22
3Jayne SalesBig Foot Orienteers1:08:12+5:035:41
4Karin HefftnerGaringal Orienteers1:10:03+6:545:50
5Georgia JonesUringa Orienteers1:10:04+6:555:50
6Tania KennedyGaringal Orienteers1:17:27+14:186:27
7Alitia DougallBennelong Northside Orienteers1:27:06+23:577:15
8Kim EalesAustralia1:41:10+38:018:25
9Lisa CeccheriniAustralia1:54:05+50:569:30
10Anna MarcuzziAustralia1:54:10+51:019:30

Women Short

8 000 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Carolyn MatthewsNewcastle Orienteering Club47:545:59
2Joanna ParrBig Foot Orienteers49:04+1:106:08
3Sophie JonesUringa Orienteers50:34+2:406:19
4Nicole SellinGaringal Orienteers53:57+6:036:44
5Amanda MackieMountain Devils MTB Orienteeri56:56+9:027:07
6Margaret JonesUringa Orienteers57:06+9:127:08
7Airdrie LongGaringal Orienteers1:02:12+14:187:46
8Amanda RyanAustralia1:04:44+16:508:05
9Sue ThomsonGaringal Orienteers1:36:07+48:1312:00
Elizabeth BrennerAustraliamispunched
Lisa LampeUringa Orienteersdid not start

Please report errors in the result list to the organiser.