Official results for 2015 South Coast Schools Orienteering Championships

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2015 South Coast Schools Orienteering Championships
Organisers: Illawarra Kareelah Orienteers / Orienteering NSW
Date: Wednesday 20 May 2015

Boys 10

1 420 m, 7 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Jacob Stewart MK P 23:27 16:30
2 Ashton Stewart MK P 26:00 +2:33 18:18
3 Maksim Ruban MK P 26:44 +3:17 18:49
4 Jake Sutinen MK P 27:23 +3:56 19:17
5 Emrys Mulvihill MK P 29:59 +6:32 21:06
6 Yuya Matsui MK P 37:34 +14:07 26:27
7 Andrew Fragiacomo MK P 41:19 +17:52 29:05
Bensiman Leha MK P did not start

Girls 10

1 420 m, 6 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Mikala Koechel MK P 33:04 23:17
2 Sarah Peck SI P 33:36 +0:32 23:39
3 Casey Francis Lipscombe MK P 36:09 +3:05 25:27
4 Ciara Sanders MK P 36:27 +3:23 25:40
5 Dakota Hudson MK P 40:20 +7:16 28:24
6 Christina Bosilkovski MK P 46:32 +13:28 32:46

Boys 11

1 570 m, 7 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Felix McCoy MK P 23:23 14:53
2 Callum Crossingham MK P 23:32 +0:09 14:59
3 Ewan Cousins MK P 24:12 +0:49 15:24
4 William Lucas MK P 24:36 +1:13 15:40
5 Samuel Colquhoun MK P 41:49 +18:26 26:38
Vuk Mijakovac MK P mispunched
Sean Ritter SC P mispunched
Rhett Avery-De Waal MK P did not start
Adan Leha MK P did not start

Girls 11

1 570 m, 12 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Manon Nikolovski MK P 20:12 12:51
2 Dana Roderick-Kenyon MK P 21:26 +1:14 13:39
3 Velvet Martino Zlojutro MK P 23:45 +3:33 15:07
4 Ella-Lee Brewer MK P 25:55 +5:43 16:30
5 Ilaria Di Noro MK P 26:21 +6:09 16:47
6 Sara Farrawell MK P 27:08 +6:56 17:16
7 Amelia Fragiacomo MK P 27:12 +7:00 17:19
8 Taylah Cooney MK P 27:56 +7:44 17:47
9 Cadence Storer SC P 30:17 +10:05 19:17
10 Jasmine Bosilkovski MK P 31:16 +11:04 19:54
11 Amarina Clmilli SC P 31:18 +11:06 19:56
Layla Preston MK P mispunched
Veronica Simmons MK P did not start

Boys 12

1 800 m, 6 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Peter Meakin MK P 21:03 11:41
2 Cody Peck SI P 25:43 +4:40 14:17
3 Jay Hill MK P 28:59 +7:56 16:06
4 Ashley Todorovski MK P 36:57 +15:54 20:31
Marcus Harding MK P mispunched
Hunter Diment SC P mispunched

Girls 12

1 800 m, 13 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Aoibh Costello SC P 20:40 11:28
2 Zali Sutinen MK P 21:20 +0:40 11:51
3 Charlotte Preston MK P 26:51 +6:11 14:55
4 Ella Cross MK P 32:16 +11:36 17:55
5 Lucy Boerebach MK P 32:24 +11:44 18:00
6 Sophia Bosilkovski MK P 35:15 +14:35 19:35
7 Alana Todorovski MK P 36:11 +15:31 20:06
8 Maeve Mulvihill MK P 38:48 +18:08 21:33
9 Lauren Davey MK P 40:31 +19:51 22:30
Mackenzie Stewart MK P mispunched
Ruby Reed SC P mispunched
Macy Jenkins MK P did not finish
Abbey Smith MK P did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.