Orienteering Australia

Official results for Bonython Park

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bonython Park
Organiser: Onkaparinga Hills Orienteering Club
Date: Saturday 9 May 2015

Short

1 800 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ben MarschallTT.S35:2519:40
1Emily MarschallTT.S35:2519:40
2Georgina SuttonCR.S50:10+14:4527:52
2Jacob SuttonCR.S50:10+14:4527:52
2Matthew SuttonCR.S50:10+14:4527:52
2Sarah SuttonCR.S50:10+14:4527:52
3Will LyonsCR.S57:40+22:1532:02
4Amy DentonCR.S1:00:20+24:5533:31
4Katz DentonCR.S1:00:20+24:5533:31
4Rose DentonCR.S1:00:20+24:5533:31
4Kristy KellyCR.S1:00:20+24:5533:31
5Krista BarnettCR.S1:07:35+32:1037:32
5Adelaide DuCR.S1:07:35+32:1037:32
5Florence DuCR.S1:07:35+32:1037:32

Medium

3 300 m, 26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Chrissie BlossCR.S26:508:07
2Jeff DinningOH.S30:40+3:509:17
3Al SankauskasOH.S31:45+4:559:37
4Ryan SweeneyCR.S36:02+9:1210:55
4Mike SweenyCR.S36:20+9:3011:00
5Aidan BlossCR.S38:10+11:2011:33
6Martha OttawayCR.S42:35+15:4512:54
6David OttwayCR.S42:35+15:4512:54
7Olivera WatermanWA.S45:40+18:5013:50
8Carol SuchOH.S49:48+22:5815:05
9Alana CR.S55:40+28:5016:52
9Amy CR.S55:40+28:5016:52
9Lynda CR.S55:40+28:5016:52
9Pauthima CR.S55:40+28:5016:52
9Seranna CR.S55:40+28:5016:52
9Winsome CR.S55:40+28:5016:52
9Christine BradyCR.S55:40+28:5016:52
9Sharika ButlerCR.S55:40+28:5016:52
9Jasmun CrawfordCR.S55:40+28:5016:52
9Audrey InacamokCR.S1:13:30+46:4022:16
9Kayanne LewisCR.S55:40+28:5016:52
9Zveanne MartinCR.S1:13:30+46:4022:16
9Jemielene OInjaCR.S1:13:30+46:4022:16
9Xenia ThompsonCR.S1:13:30+46:4022:16
9Kirsty TilmouthCR.S1:13:30+46:4022:16
9Sherella WehrCR.S1:13:30+46:4022:16

Long

4 600 m, 30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Brian PoonWA.S27:005:52
2Nichola CongediOH.S27:25+0:255:57
3Tyson HillyardWA.S28:10+1:106:07
4Bridget AndersonOH.S29:15+2:156:21
5Jenny CasanovaWA.S30:24+3:246:36
6Ben CazzolotoTJ.S31:50+4:506:55
6Toby CazzolotoTJ.S31:50+4:506:55
7Greg RowberryWA.S32:35+5:357:05
8Morris AllenCR.S32:52+5:527:08
9Brian AshtonLI.S32:56+5:567:09
10Robin UppillOH.S34:29+7:297:29
11Emily SorensenTT.S35:30+8:307:43
12Robert SmithTT.S36:05+9:057:50
13Andrew WatermanWA.S36:12+9:127:52
14Bailey TrusserCR.S39:05+12:058:29
15Erica DimentTT.S40:25+13:258:47
16Trevor DimentTT.S40:35+13:358:49
17Ben GreeenCR.S42:50+15:509:18
18Jack MarschallTT.S42:55+15:559:19
19Evelyn ColwellOH.S45:15+18:159:50
20Amy IdeLI.S46:55+19:5510:11
21Korey ChristensenCR.S49:29+22:2910:45
22Elijah McMullanCR.S53:26+26:2611:36
23Luke StrybosCR.S54:21+27:2111:48
24Alison RalphCR.S57:28+30:2812:29
24Mark RalphCR.S57:28+30:2812:29
25Antonio GarciaTT.S57:40+30:4012:32
26Fenley CoopeCR.S1:16:47+49:4716:41
27Nathan CharlesCR.S1:17:55+50:5516:56
28Corey JohnsonCR.S1:18:48+51:4817:07

Please report errors in the result list to the organiser.