Orienteering Australia

Official results for 2015 MetrO League 1 + Syney Junior League - Macquarie Fields

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2015 MetrO League 1 + Syney Junior League - Macquarie Fields
Organiser: Southern Highlands Orienteers
Date: Sunday 10 May 2015

Classes: Show all | Div 1 | Div 2 | Div 3 | Div 4 | Div 5 | Easy | V Easy

Div 1

5 100 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Toby WilsonGO36:117:05
2James McQuillanWH40:14+4:037:53
3Andrew BrownBF40:22+4:117:54
4Greg BarbourBF41:07+4:568:03
5Andrew HillWH41:09+4:588:04
6Aidan DawsonGO41:11+5:008:04
7Marina IskhakovaBN41:36+5:258:09
8Glenn HorrocksGO42:42+6:318:22
9Andy SimpsonBF42:56+6:458:25
10Ben FehlbergWH43:24+7:138:30
11Michael BurtonBF44:10+7:598:39
12Simon GeorgeBF44:51+8:408:47
13Peter AnnettsGO46:12+10:019:03
14Duncan CurrieGO47:05+10:549:13
15Michele DawsonGO47:24+11:139:17
16Shane DoyleUR48:18+12:079:28
17Ian JonesUR48:29+12:189:30
18Lawrence JonesUR49:10+12:599:38
19Fedor IskhakovBN50:01+13:509:48
20Mark ShinglerBF50:23+14:129:52
21Steve RyanGO51:18+15:0710:03
22Darren SlatteryBN54:08+17:5710:36
23Mikaela RonnbackBF54:20+18:0910:39
24Michael WarltersUR54:56+18:4510:46
25Georgia JonesUR55:11+19:0010:49
26Matt PetersUR57:36+21:2511:17
27John Le carpentierSH58:07+21:5611:23
28Benny HolmgrenWH58:36+22:2511:29
29Gordon WilsonBN59:14+23:0311:36
30Tim SleathUR1:03:52+27:4112:31
31Dave HollingerOkänd46:02+9:519:01
Ross MorrisonGOdid not finish

Div 2

4 300 m, 30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Angus SheddenSH36:518:34
2Eoin RotheryBF37:23+0:328:41
3Huon WilsonGO39:57+3:069:17
4Alistair GeorgeBF41:02+4:119:32
5Istvan KerteszGO44:18+7:2710:18
6Dean WilliamsonSH44:35+7:4410:22
7Ross BarrGO45:23+8:3210:33
8Chris CunninghamBN45:26+8:3510:33
9Michael HalmyBN46:49+9:5810:53
10John BrayanGO46:54+10:0310:54
11Kel RankinSH48:37+11:4611:18
12Alex KennedyGO49:05+12:1411:24
13Miles EllisBF49:46+12:5511:34
14Jamie KennedyGO49:49+12:5811:35
15Neil HawthorneGO50:35+13:4411:45
16Robert HerkesGO51:12+14:2111:54
16Larry WeissGO51:12+14:2111:54
18Rodney ParkinBN51:55+15:0412:04
19Cath ChalmersBF53:31+16:4012:26
20Ruth SheddenSH55:22+18:3112:52
21Alitia DougallBN56:37+19:4613:10
22Ewan ShinglerBF56:54+20:0313:13
23Joshua BraidwoodWH57:38+20:4713:24
24Graeme HillWH58:10+21:1913:31
25Dmitry StukovWH1:00:19+23:2814:01
26Tim PerryWH1:01:51+25:0014:23
27David McGheeBN1:02:26+25:3514:31
28Ben CumminsSH1:05:02+28:1115:07
29Barry HanlonWH1:10:20+33:2916:21
30Ron JunghansGO1:13:22+36:3117:03

Div 3

3 600 m, 31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Linda SestaUR35:439:55
2Nick DentCC35:49+0:069:56
3Andrew WisniewskiBF36:30+0:4710:08
4Richard LauderBF38:05+2:2210:34
5Mark RobinsonBN40:30+4:4711:15
6Jim ForbesGO40:43+5:0011:18
7David GreenIK40:57+5:1411:22
8Alexander KaravaevIK42:11+6:2811:43
9Nicole SellinGO42:50+7:0711:53
10Ian FroudeIK43:11+7:2811:59
11Joanna ParrBF43:56+8:1312:12
12Terry BluettBN44:37+8:5412:23
13Natalya FilippovaIK45:44+10:0112:42
14Richard LaneIK46:00+10:1712:46
15Hilary WoodCC46:23+10:4012:53
16Dick OgilvieUR46:27+10:4412:54
17Andrew LumsdenBF46:35+10:5212:56
18Jim MackayUR46:38+10:5512:57
19Rod EckelsGO47:05+11:2213:04
20Melissa AnnettsGO47:17+11:3413:08
21Carol JacobsonGO47:19+11:3613:08
21Dan RedfernGO47:19+11:3613:08
23Colin BurnettGO47:55+12:1213:18
24Brett SewellBN47:58+12:1513:19
25Stuats McWilliamGO48:07+12:2413:21
26Karin HefftnerGO48:16+12:3313:24
27Julian LedgerBN50:08+14:2513:55
28Ken JacobsonGO56:42+20:5915:45
29Colin CurrieGO1:02:35+26:5217:23
30Ellen CurrieGO1:03:00+27:1717:30
31Keith GoodBN1:27:18+51:3524:15

Div 4

3 100 m, 28 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Dylan ShermanKNOX32:5610:37
2Peter ThomasonBN33:15+0:1910:43
3Terence ChiangGO33:40+0:4410:51
4Lewis RednerGO33:45+0:4910:53
5Paul PrudhoeCC33:49+0:5310:54
6Jackson BoothKNOX35:12+2:1611:21
7Marie RingerWH35:24+2:2811:25
8Tom KennedyGO35:40+2:4411:30
9Finn MackayUR37:28+4:3212:05
10Airdrie LongGO38:03+5:0712:16
11Giacomo Rotolo-RossKNOX39:25+6:2912:42
12Sophie JonesUR40:19+7:2313:00
13Isaac RobertsKNOX41:35+8:3913:24
14Ted MulherinWH41:45+8:4913:28
15Heath WallaceKNOX42:01+9:0513:33
16Justin BrownGO42:11+9:1513:36
17Angus LeungGO43:56+11:0014:10
18Jane McKennaUR46:03+13:0714:51
19Titus MurrayUR46:18+13:2214:56
20Anette LarssonWH47:14+14:1815:14
21Barbara DawsonGO47:25+14:2915:17
22Jonah Temple-ColeGO50:00+17:0416:07
23Tim CoxGO51:42+18:4616:40
24Jay SeehoWH52:20+19:2416:52
25Johnny PetersenGO56:25+23:2918:11
26Dianne BergenGO57:31+24:3518:33
27Frank AssenzaBNdid not finish
27David TanKNOXdid not finish

Div 5

2 900 m, 30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Margaret JonesUR31:1010:44
2Julia PrudhoeCC34:21+3:1111:50
3John HodsdonSH36:34+5:2412:36
4Ian JessupGO37:15+6:0512:50
5John RussellSH37:39+6:2912:58
6Val HodsdonSH38:10+7:0013:09
7Jozef KalaposGO41:08+9:5814:11
8Bryony CoxGO41:45+10:3514:23
9Ron PallasUR42:08+10:5814:31
10Dave LottyUR42:28+11:1814:38
11Robert SprySH42:43+11:3314:43
12Ross DukerGO43:02+11:5214:50
13Ellis LeungGO43:23+12:1314:57
14James StuartIK43:37+12:2715:02
15Sandra StewartSH44:51+13:4115:27
16Adrienne KirbyUR45:23+14:1315:38
17Vicki WilmottIK46:29+15:1916:01
18Riley GraingerGO46:52+15:4216:09
19Nerise McQuillanWH48:01+16:5116:33
20Andy Vesey WellsWH49:37+18:2717:06
21Lloyd GledhillGO51:24+20:1417:43
22Satya MardhikasensaGO53:50+22:4018:33
23Sue FroudeIK57:36+26:2619:51
24Janet MorrisWH59:40+28:3020:34
25James WellsGO1:00:43+29:3320:56
26Jan SeehoWH1:04:20+33:1022:11
27Nicholas KalaposGO1:07:40+36:3023:20
28Sue ThomsonGO1:13:38+42:2825:23
29Connie McNameeBF1:19:59+48:4927:34
Phillip RingerWHdid not finish

Easy

2 300 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Matthew PrestOkänd19:018:16
2Nat, Martyn CarrollSH35:43+16:4215:31
3Oliver McFarlaneBF41:40+22:3918:06
4Amelia MardhikasenaOkänd1:03:59+44:5827:49
Monica MartinisSHdid not finish
Carole RankinSHdid not finish

V Easy

2 100 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Aoife RotheryBF19:459:24
2Finley HollingerOkänd27:38+7:5313:09
2Rory SheddenSH27:38+7:5313:09
4Ellen HallOkänd33:04+13:1915:44
5Paula DredgeOkänd33:22+13:3715:53
6P,J,J BraidwoodWH38:16+18:3118:13
7Patrick WinmillOkänd39:23+19:3818:45
8Ailie, Kristie CarrollSH39:45+20:0018:55
9Ada LeungGO50:38+30:5324:06
Reg DibleyOkänddid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.