Orienteering Australia

Official results for 2015 MetrO League 1 + Syney Junior League - Macquarie Fields

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: 2015 MetrO League 1 + Syney Junior League - Macquarie Fields
Organiser: Southern Highlands Orienteers
Date: Sunday 10 May 2015

BF

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Aoife RotheryV Easy (10)19:459:24
2Eoin RotheryDiv 2 (30)37:23+0:328:41
3Andrew BrownDiv 1 (32)40:22+4:117:54
3Andrew WisniewskiDiv 3 (31)36:30+0:4710:08
3Oliver McFarlaneEasy (6)41:40+22:3918:06
4Greg BarbourDiv 1 (32)41:07+4:568:03
4Alistair GeorgeDiv 2 (30)41:02+4:119:32
4Richard LauderDiv 3 (31)38:05+2:2210:34
9Andy SimpsonDiv 1 (32)42:56+6:458:25
11Michael BurtonDiv 1 (32)44:10+7:598:39
11Joanna ParrDiv 3 (31)43:56+8:1312:12
12Simon GeorgeDiv 1 (32)44:51+8:408:47
13Miles EllisDiv 2 (30)49:46+12:5511:34
17Andrew LumsdenDiv 3 (31)46:35+10:5212:56
19Cath ChalmersDiv 2 (30)53:31+16:4012:26
20Mark ShinglerDiv 1 (32)50:23+14:129:52
22Ewan ShinglerDiv 2 (30)56:54+20:0313:13
23Mikaela RonnbackDiv 1 (32)54:20+18:0910:39
29Connie McNameeDiv 5 (30)1:19:59+48:4927:34

BN

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Peter ThomasonDiv 4 (28)33:15+0:1910:43
5Mark RobinsonDiv 3 (31)40:30+4:4711:15
7Marina IskhakovaDiv 1 (32)41:36+5:258:09
8Chris CunninghamDiv 2 (30)45:26+8:3510:33
9Michael HalmyDiv 2 (30)46:49+9:5810:53
12Terry BluettDiv 3 (31)44:37+8:5412:23
18Rodney ParkinDiv 2 (30)51:55+15:0412:04
19Fedor IskhakovDiv 1 (32)50:01+13:509:48
21Alitia DougallDiv 2 (30)56:37+19:4613:10
22Darren SlatteryDiv 1 (32)54:08+17:5710:36
24Brett SewellDiv 3 (31)47:58+12:1513:19
27David McGheeDiv 2 (30)1:02:26+25:3514:31
27Julian LedgerDiv 3 (31)50:08+14:2513:55
29Gordon WilsonDiv 1 (32)59:14+23:0311:36
31Keith GoodDiv 3 (31)1:27:18+51:3524:15
27Frank AssenzaDiv 4 (28)did not finish

CC

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Nick DentDiv 3 (31)35:49+0:069:56
2Julia PrudhoeDiv 5 (30)34:21+3:1111:50
5Paul PrudhoeDiv 4 (28)33:49+0:5310:54
15Hilary WoodDiv 3 (31)46:23+10:4012:53

GO

53 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Toby WilsonDiv 1 (32)36:117:05
3Huon WilsonDiv 2 (30)39:57+3:069:17
3Terence ChiangDiv 4 (28)33:40+0:4410:51
4Lewis RednerDiv 4 (28)33:45+0:4910:53
4Ian JessupDiv 5 (30)37:15+6:0512:50
5Istvan KerteszDiv 2 (30)44:18+7:2710:18
6Aidan DawsonDiv 1 (32)41:11+5:008:04
6Jim ForbesDiv 3 (31)40:43+5:0011:18
7Ross BarrDiv 2 (30)45:23+8:3210:33
7Jozef KalaposDiv 5 (30)41:08+9:5814:11
8Glenn HorrocksDiv 1 (32)42:42+6:318:22
8Tom KennedyDiv 4 (28)35:40+2:4411:30
8Bryony CoxDiv 5 (30)41:45+10:3514:23
9Nicole SellinDiv 3 (31)42:50+7:0711:53
9Ada LeungV Easy (10)50:38+30:5324:06
10John BrayanDiv 2 (30)46:54+10:0310:54
10Airdrie LongDiv 4 (28)38:03+5:0712:16
12Alex KennedyDiv 2 (30)49:05+12:1411:24
12Ross DukerDiv 5 (30)43:02+11:5214:50
13Peter AnnettsDiv 1 (32)46:12+10:019:03
13Ellis LeungDiv 5 (30)43:23+12:1314:57
14Duncan CurrieDiv 1 (32)47:05+10:549:13
14Jamie KennedyDiv 2 (30)49:49+12:5811:35
15Michele DawsonDiv 1 (32)47:24+11:139:17
15Neil HawthorneDiv 2 (30)50:35+13:4411:45
16Robert HerkesDiv 2 (30)51:12+14:2111:54
16Larry WeissDiv 2 (30)51:12+14:2111:54
16Justin BrownDiv 4 (28)42:11+9:1513:36
17Angus LeungDiv 4 (28)43:56+11:0014:10
18Riley GraingerDiv 5 (30)46:52+15:4216:09
19Rod EckelsDiv 3 (31)47:05+11:2213:04
20Melissa AnnettsDiv 3 (31)47:17+11:3413:08
21Steve RyanDiv 1 (32)51:18+15:0710:03
21Carol JacobsonDiv 3 (31)47:19+11:3613:08
21Dan RedfernDiv 3 (31)47:19+11:3613:08
21Barbara DawsonDiv 4 (28)47:25+14:2915:17
21Lloyd GledhillDiv 5 (30)51:24+20:1417:43
22Jonah Temple-ColeDiv 4 (28)50:00+17:0416:07
22Satya MardhikasensaDiv 5 (30)53:50+22:4018:33
23Colin BurnettDiv 3 (31)47:55+12:1213:18
23Tim CoxDiv 4 (28)51:42+18:4616:40
25Stuats McWilliamDiv 3 (31)48:07+12:2413:21
25Johnny PetersenDiv 4 (28)56:25+23:2918:11
25James WellsDiv 5 (30)1:00:43+29:3320:56
26Karin HefftnerDiv 3 (31)48:16+12:3313:24
26Dianne BergenDiv 4 (28)57:31+24:3518:33
27Nicholas KalaposDiv 5 (30)1:07:40+36:3023:20
28Ken JacobsonDiv 3 (31)56:42+20:5915:45
28Sue ThomsonDiv 5 (30)1:13:38+42:2825:23
29Colin CurrieDiv 3 (31)1:02:35+26:5217:23
30Ron JunghansDiv 2 (30)1:13:22+36:3117:03
30Ellen CurrieDiv 3 (31)1:03:00+27:1717:30
Ross MorrisonDiv 1 (32)did not finish

IK

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
7David GreenDiv 3 (31)40:57+5:1411:22
8Alexander KaravaevDiv 3 (31)42:11+6:2811:43
10Ian FroudeDiv 3 (31)43:11+7:2811:59
13Natalya FilippovaDiv 3 (31)45:44+10:0112:42
14Richard LaneDiv 3 (31)46:00+10:1712:46
14James StuartDiv 5 (30)43:37+12:2715:02
17Vicki WilmottDiv 5 (30)46:29+15:1916:01
23Sue FroudeDiv 5 (30)57:36+26:2619:51

KNOX

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Dylan ShermanDiv 4 (28)32:5610:37

KNOX

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Jackson BoothDiv 4 (28)35:12+2:1611:21

KNOX

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Giacomo Rotolo-RossDiv 4 (28)39:25+6:2912:42

KNOX

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
13Isaac RobertsDiv 4 (28)41:35+8:3913:24

KNOX

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Heath WallaceDiv 4 (28)42:01+9:0513:33

KNOX

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27David TanDiv 4 (28)did not finish

Okänd

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
31Dave HollingerDiv 1 (32)46:02+9:519:01

Okänd

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Matthew PrestEasy (6)19:018:16

Okänd

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Amelia MardhikasenaEasy (6)1:03:59+44:5827:49

Okänd

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Finley HollingerV Easy (10)27:38+7:5313:09

Okänd

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Ellen HallV Easy (10)33:04+13:1915:44

Okänd

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Paula DredgeV Easy (10)33:22+13:3715:53

Okänd

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Patrick WinmillV Easy (10)39:23+19:3818:45

Okänd

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Reg DibleyV Easy (10)did not finish

SH

17 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Angus SheddenDiv 2 (30)36:518:34
2Nat, Martyn CarrollEasy (6)35:43+16:4215:31
2Rory SheddenV Easy (10)27:38+7:5313:09
3John HodsdonDiv 5 (30)36:34+5:2412:36
5John RussellDiv 5 (30)37:39+6:2912:58
6Dean WilliamsonDiv 2 (30)44:35+7:4410:22
6Val HodsdonDiv 5 (30)38:10+7:0013:09
8Ailie, Kristie CarrollV Easy (10)39:45+20:0018:55
11Kel RankinDiv 2 (30)48:37+11:4611:18
11Robert SpryDiv 5 (30)42:43+11:3314:43
15Sandra StewartDiv 5 (30)44:51+13:4115:27
16Adrienne KirbyDiv 5 (30)45:23+14:1315:38
20Ruth SheddenDiv 2 (30)55:22+18:3112:52
27John Le carpentierDiv 1 (32)58:07+21:5611:23
28Ben CumminsDiv 2 (30)1:05:02+28:1115:07
Monica MartinisEasy (6)did not finish
Carole RankinEasy (6)did not finish

UR

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Linda SestaDiv 3 (31)35:439:55
1Margaret JonesDiv 5 (30)31:1010:44
9Finn MackayDiv 4 (28)37:28+4:3212:05
9Ron PallasDiv 5 (30)42:08+10:5814:31
10Dave LottyDiv 5 (30)42:28+11:1814:38
12Sophie JonesDiv 4 (28)40:19+7:2313:00
16Shane DoyleDiv 1 (32)48:18+12:079:28
16Dick OgilvieDiv 3 (31)46:27+10:4412:54
17Ian JonesDiv 1 (32)48:29+12:189:30
18Lawrence JonesDiv 1 (32)49:10+12:599:38
18Jim MackayDiv 3 (31)46:38+10:5512:57
24Michael WarltersDiv 1 (32)54:56+18:4510:46
25Georgia JonesDiv 1 (32)55:11+19:0010:49
26Matt PetersDiv 1 (32)57:36+21:2511:17
30Tim SleathDiv 1 (32)1:03:52+27:4112:31

UR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
18Jane McKennaDiv 4 (28)46:03+13:0714:51

UR

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
19Titus MurrayDiv 4 (28)46:18+13:2214:56

WH

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2James McQuillanDiv 1 (32)40:14+4:037:53
5Andrew HillDiv 1 (32)41:09+4:588:04
6P,J,J BraidwoodV Easy (10)38:16+18:3118:13
7Marie RingerDiv 4 (28)35:24+2:2811:25
10Ben FehlbergDiv 1 (32)43:24+7:138:30
14Ted MulherinDiv 4 (28)41:45+8:4913:28
19Nerise McQuillanDiv 5 (30)48:01+16:5116:33
20Anette LarssonDiv 4 (28)47:14+14:1815:14
20Andy Vesey WellsDiv 5 (30)49:37+18:2717:06
23Joshua BraidwoodDiv 2 (30)57:38+20:4713:24
24Graeme HillDiv 2 (30)58:10+21:1913:31
24Jay SeehoDiv 4 (28)52:20+19:2416:52
24Janet MorrisDiv 5 (30)59:40+28:3020:34
25Dmitry StukovDiv 2 (30)1:00:19+23:2814:01
26Tim PerryDiv 2 (30)1:01:51+25:0014:23
26Jan SeehoDiv 5 (30)1:04:20+33:1022:11
28Benny HolmgrenDiv 1 (32)58:36+22:2511:29
29Barry HanlonDiv 2 (30)1:10:20+33:2916:21
Phillip RingerDiv 5 (30)did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.