Orienteering Australia

Official results for Xmas 5 Days 2015, d2-Blue Hole

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Xmas 5 Days 2015
Organisers: Bullecourt Boulder Bounders / Bush n Beach Orienteering Club / Northern Tablelands Orienteering Club / Orienteering NSW
Date: Sunday 27 December 2015 - Wednesday 30 December 2015

D1-University of New EnglandD2-Blue HoleD2-Blue Hole (overall)D3-OakviewD3-Oakview (overall)D4-KooringleD4-Kooringle (overall)D5-Mt Brown D5-Mt Brown (overall)

Classes: Show all | MA | MB | MC | MD | ME | MF | MG | WA | WB | WC | WD | WE | WF | M/WN | EODHL | EODHS | EODM | EODE | EODVE

Bullecourt Boulder Bounders

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Alison BurrillWomen B (51)47:349:42
2Jaiden FidgeMen D (148)38:42+1:479:40
6Yolande CaveEODM (23)59:26+25:5617:28
8Cayleb FidgeMen F (46)1:06:18+37:5319:30
12Simeon BurrillMen A (100)1:00:53+17:489:13
12Marion BurrillWomen D (134)45:04+12:3315:01
19Philip BurrillMen D (148)54:04+17:0913:31
Liz BourneWomen B (51)not competing

Bundaberg United Scrub Harrier

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Jennifer StrackWomen C (126)47:39+14:0311:54

Enoggeroos

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Robert RapkinsMen D (148)36:559:13
1Dylan BryantMen G (31)17:487:44
1Miles BryantM/W Novice (64)17:357:59
2Lynda RapkinsWomen D (134)33:28+0:5711:09
5Tiana MorrisonWomen E (59)56:22+23:3616:34
5Heather MuirWomen A (31)1:05:58+21:2811:34
7Greg MorrisonMen F (46)1:05:09+36:4419:09
7Cameron MorrisonMen C (171)45:36+6:509:18
8Alison BryantWomen E (59)1:10:03+37:1720:36
10Callum BryantM/W Novice (64)39:09+21:3417:47
11James BowlingMen E (94)47:58+18:4015:59
11Kayleen MorrisonWomen B (51)1:42:15+54:4120:52
19Joshua MorrisonMen A (100)1:28:44+45:3913:26
26Tony BryantMen C (171)59:35+20:4912:09

Far North Orienteering Club

0 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
Mike ColemanMen G (31)did not start

Orienteering Queensland

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6James BurgessMen F (46)1:03:15+34:5018:36
29Brendan HenryMen C (171)1:03:57+25:1113:03

Range Runners Orienteering Clu

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Nina GannonWomen E (59)45:49+13:0313:28
3Felicity CrosatoWomen C (126)38:03+4:279:30
4Julia GannonWomen E (59)53:22+20:3615:41
6Bronte GannonWomen B (51)53:37+6:0310:56
10Zazi BrennanWomen B (51)1:02:23+14:4912:43
14Alex GannonWomen D (134)48:06+15:3516:02
16Robert CrosatoMen E (94)55:02+25:4418:20
21Laurel GannonWomen C (126)1:16:53+43:1719:13
Neil GannonMen C (171)did not start

Sunshine Orienteers Club

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
12Kathy PetrieWomen C (126)55:11+21:3513:47
13Mark PetrieMen D (148)46:48+9:5311:42
16Trevor SauerMen D (148)48:29+11:3412:07

Toohey Forest Orienteers

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Russell CreedMen E (94)35:01+5:4311:40
4Keith CordwellMen F (46)45:30+17:0513:22
7Christine CordwellWomen E (59)1:04:23+31:3718:56
19Roy KalecinskiMen E (94)2:08:36+1:39:1842:52

Ugly Gully Orienteers

28 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Mikaela GrayWomen E (59)32:469:38
1Brenton GrayMen E (94)29:189:46
2Ryan GrayMen F (46)36:23+7:5810:42
2Daniel GrayMen E (94)30:27+1:0910:09
2Meredith GrayWomen B (51)47:35+0:019:42
3Isabella BurridgeWomen F (28)40:44+12:2317:42
3Lauren BaadeWomen B (51)50:07+2:3310:13
4Tim McIntyreMen C (171)43:50+5:048:56
4Heather BurridgeWomen C (126)43:44+10:0810:56
4Caroline PigerreWomen B (51)51:12+3:3810:26
4Linda BurridgeWomen F (28)44:52+16:3119:30
5Jacquie RandWomen D (134)36:25+3:5412:08
11Greg ChatfieldMen D (148)45:43+8:4811:25
13Elin SchulzM/W Novice (64)50:31+32:5622:57
14Juliana de NooyWomen C (126)1:01:51+28:1515:27
17Ben SchulzMen A (100)1:08:09+25:0410:19
17Fiona McIntyreWomen D (134)53:31+21:0017:50
19Frances PowellWomen C (126)1:11:06+37:3017:46
21Joan SheldonWomen D (134)55:10+22:3918:23
22Murray PowellMen D (148)1:00:34+23:3915:08
23Kirsten BaadeWomen C (126)1:18:05+44:2919:31
24Guy PigerreMen D (148)1:06:33+29:3816:38
24Ingrid BaadeWomen C (126)1:40:01+1:06:2525:00
28Angus PowellMen D (148)1:34:28+57:3323:37
35Nicholas BurridgeMen C (171)1:16:25+37:3915:35
Michael BurridgeMen E (94)mispunched
Malcolm PowellMen C (171)mispunched
Tom SchultsMen D (148)did not finish
Jayden HarveyMen C (171)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.