Orienteering Australia

Official results for Metro League #5 Junior League #6

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Metro League #5 Junior League #6
Organiser: Bennelong Northside Orienteers
Date: Sunday 26 July 2015

Div 1

31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Duncan CurrieGO38:17
2Michael Ridley-SmithGO44:32+6:15
3Paula ShinglerBF46:36+8:19
4Doug JaySH46:43+8:26
5Darius CartwrightWH49:35+11:18
6Stefan KuehnGO50:01+11:44
7Wayne PepperBN50:10+11:53
8Cath ChalmersBF51:46+13:29
9Angus SheddenSH52:29+14:12
10John BrayanGO53:32+15:15
11Andrew WisniewskiBF53:44+15:27
12Istvan KerteszGO54:21+16:04
13Graeme HillWH55:35+17:18
14Benny HolmgrenWH57:41+19:24
15Miles EllisBF57:52+19:35
16Ian CameronGO58:58+20:41
17Neil HawthorneGO59:10+20:53
18Warwick SelbyGO1:01:52+23:35
19Stephan WagnerSH1:02:53+24:36
20Jamie KennedyGO1:03:26+25:09
21John BulmanGO1:03:47+25:30
22Ruth SheddenSH1:05:28+27:11
23Steve FlickBN1:08:24+30:07
24Ewan ShinglerBF1:09:08+30:51
25Joshua BraidwoodWH1:12:41+34:24
26Karin HefftnerGO1:16:00+37:43
27Barry HanlonWH1:24:40+46:23
Michael HalmyBNmispunched
Tim PerryWHmispunched
Rod ParkinBNmispunched
Chippy Le CarpentierSHmispunched

Div 2

25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1James McQuillanWH38:51
2Toby WilsonGO40:52+2:01
3Stefan Frands PetersenGO41:09+2:18
4Ondrej PavluUR41:36+2:45
5Patrick GunnarssonBF42:04+3:13
6Steve RyanGO.N42:33+3:42
7Andy SimpsonBF43:03+4:12
8Lee CoadyWH46:38+7:47
9Greg BarbourBF47:10+8:19
10Lorenzo CalabroTFQ47:18+8:27
11Aidan DawsonGO47:26+8:35
12Michele DawsonGO47:56+9:05
13Mark ShinglerBF47:57+9:06
14Simon GeorgeBF49:12+10:21
15Lawrence JonesUR52:39+13:48
16Eoin RotheryBF.N53:33+14:42
17Fedor IskhakovBN53:38+14:47
18Bart VonhoffBF54:40+15:49 Download route in GPX format
19Chris JackaBF54:53+16:02
20Marina IskhakovaBN58:10+19:19
21Peter AnnettsGO1:10:34+31:43
22James SouthwellOkänd1:19:04+40:13
23Anthony TilbrookOkänd1:21:54+43:03
24Trudy Krayenbrink/Peter De LissaGO1:30:51+52:00
Andy HillWHmispunched

Div 3

31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Simon LouisIK29:56
2David GreenIK37:29+7:33
3Alex KaravaevIK40:45+10:49
4Ian JonesUR40:58+11:02
5Georgia JonesUR42:35+12:39
6Colin BurnettGO43:43+13:47
7Jo ParrBF44:52+14:56
8Tania KennedyGO45:06+15:10
9Richard CharltonOkänd45:17+15:21
10Jim MackayUR47:45+17:49
11Bob MorganBN48:32+18:36
12Jim MerchantGO49:06+19:10
13Chris FirbankBF50:42+20:46
14Ron JunghansGO50:51+20:55
15Peter HopperBN50:56+21:00
16Natalya FilipovaIK51:09+21:13
17Julian LedgerBN52:34+22:38
18Nicole SellinGO.N52:36+22:40
19Ross BarkerIK52:42+22:46
20Melissa AnnettsGO53:06+23:10
21Ken JacobsonGO54:24+24:28
22Ian FroudeIK54:59+25:03
23Dick OgilvieUR55:35+25:39
24Saacha DonaldsonBF55:38+25:42
25Sharon LambertBN58:40+28:44
26Carol JacobsonGO58:48+28:52
27Michael RoylanceBF1:16:58+47:02
28Keith GoodeBF1:41:07+1:11:11
29Martin CousinsGO1:45:56+1:16:00
Roger MailGOmispunched
Stuart McWilliamGOdid not finish

Div 4

32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Dylan ShermanKNOX31:17
2Belinda KinneallyWH36:56+5:39
3Tom KennedyGO39:53+8:36
4Jackson BoothKNOX40:27+9:10
5Terence ChiangGO40:30+9:13
6Stuart ButlerBN40:49+9:32
7Thomas GordonKNOX41:36+10:19
8Ted MulherinWH41:38+10:21
9Marie RingerWH41:44+10:27
10Sophie JonesUR42:16+10:59
11Johnny PetersenGO42:33+11:16
12Airdrie LongGO44:03+12:46
13Heath WallaceKNOX46:36+15:19
14Anette LarssonWH47:28+16:11
15Angus LeungGO47:38+16:21
16Finn MackayUR48:04+16:47
17Ian MillerWH49:50+18:33
18John GilesGO50:42+19:25
19Lewis RednerGO51:06+19:49
20Margaret JonesUR53:20+22:03
21Isaac RobertsKNOX54:32+23:15
22Barbara DawsonGO1:04:20+33:03
23Tshinta HopperBN1:06:04+34:47
24Justin BrownGO1:07:44+36:27
25Hugo McCahon-BoersmaOkänd1:08:11+36:54
26Dave LottyUR1:23:19+52:02
27Christa SchaferGO1:27:52+56:35
28Heidi Van SchaikGO1:30:05+58:48
29Neil SchaferGO1:55:51+1:24:34
David TanURmispunched
Satya MardhikasenaGOmispunched
Cheryl BluettBNmispunched

Div 5

31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Ben CumminsSH31:40
2James StuartIK32:13+0:33
3Ian JessupGO32:43+1:03
4Richard LaneIK34:53+3:13
5Josef KalaposGO35:03+3:23
6Ernie WindshuttleGO39:32+7:52
7John RussellSH40:10+8:30
8Kevin CurbyIK41:31+9:51
9Lloyd GledhillGO.N43:21+11:41
10Sue FroudeIK44:52+13:12
11Peter MeyerSH44:58+13:18
12Elizabeth BulmanGO46:33+14:53
13Philip RingerWH47:57+16:17
14Adrienne KirbyUR.N49:26+17:46
15Vicki WilmottIK50:05+18:25
16Linda ChanWH53:59+22:19
17Riley GraingerGO57:44+26:04
18Ross DukerGO59:39+27:59
19Sue ThomsonGO1:00:28+28:48
20Janet MorrisWH1:02:37+30:57
21Ellis LeungGO1:08:30+36:50
22Karin/Tyra NasholmOkänd1:12:21+40:41
23StephenHolloway WH1:15:55+44:15
24Neville FathersSH1:16:03+44:23
25Tomasz,Roisin,Claodagh,Maeve Okänd1:48:19+1:16:39
26Nathan ButlerBN2:05:57+1:34:17
27Alex VorstermansGO2:58:13+2:26:33
Penelope FieldURmispunched
Lyn MalmgronParramattamispunched
Nicholas KalaposGOmispunched
Bruce StanleyGOmispunched

Easy

8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Curtis PepperBN15:29
2Louis GarranBF16:59+1:30
3Maggie MackayUR18:50+3:21
4Aoife RotheryBF19:29+4:00
5Lachlan CoadyWH21:33+6:04
6Rory SheddenSH26:20+10:51
7Maxence FrancoisBN33:49+18:20
8James HardinghamOkänd4:04:23+3:48:54

Very Easy

10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Stephanie ChanWH26:49
2Jim WellsGO32:21+5:32
3Oli McFarlaneBF36:28+9:39
4Ruby CharltonOkänd41:46+14:57
5Andra LeungGO43:13+16:24
6Curtis,Lachlan,Amie Okänd43:58+17:09
7Woodbridge Okänd44:10+17:21
8Callum, Liam, Craig RoweOkänd44:11+17:22
9Amelia MardikasenOkänd48:13+21:24
10Angus Van SchaikGO48:15+21:26

Please report errors in the result list to the organiser.