Orienteering Australia

Official results for Merridee North Badge Event

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Merridee North Badge Event
Organisers: Orienteering SA / Wallaringa Orienteering Club
Date: Sunday 6 September 2015

W10A

2 000 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Eliza GrivellTT S18:479:23
2Jemima LloydTT S21:50+3:0310:55
3Annabel LloydTT S31:37+12:5015:48
Emily MarschallTT Sdid not start

W16A

4 300 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Joanna GeorgeTT S36:268:28
2Sarah LimTJ S48:52+12:2611:21
3Abigail GeorgeTT S49:54+13:2811:36
4Meredith NormanTJ S1:01:59+25:3314:24

W17-20A

6 900 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Charlotte BraderTT Sdid not start
Olivia SprodTT Sdid not start

W21A

10 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Bridget AndersonOH S1:16:267:38
2Jenny CasanovaWA S1:33:17+16:519:19

W21AS

5 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Fern HillyardWA S48:539:46
Kate MarschallTT Sdid not start

WOB

3 500 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Sue BamentOH S1:05:1118:37
2Carol SuchOH S1:59:34+54:2334:09

W35A

8 200 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Zara SodenOH Sdid not start

W45A

5 800 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Robin UppillOH S59:2510:14
2Susan GeorgeTT S1:09:37+10:1212:00
3Jill CongediOH S2:20:11+1:20:4624:10

W45AS

3 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Allison WhittakerTT S47:5912:58

W55A

5 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Evelyn ColwellOH S1:05:0913:01

W55+AS

3 700 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Zita SankauskasOH S53:4414:31

W65A

4 300 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Marian ArthurTT S1:07:4715:45
2Helen SmithTT S1:25:38+17:5119:54
3Janet HillyardTJ S2:18:36+1:10:4932:13

M10A

2 000 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Ben MarschallTT Sdid not start

M12A

2 500 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Jack MarschallTT Sdid not start

M14A

4 500 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Max GrivellTT S1:06:0514:41

M16A

6 900 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
Dante AfnanYA Sdid not start

M17-20A

10 000 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Will KennedyWA S1:00:076:00
2Nicholas CongediOH S1:26:19+26:128:37

M21A

13 800 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Simon UppillOH S1:19:015:43
2John NieuwenhovenTT S1:48:32+29:317:51

M21AS

5 800 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Andrew SlatteryTT S48:558:26
2Tyson HillyardWA S56:36+7:419:45

M35A

10 000 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ian GrivellTT S1:56:5311:41

M45A

8 200 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1David GeorgeTT S1:19:209:40
Michael RoundTT Sdid not finish
Ruhi AfnanYA Sdid not start

M45AS

4 300 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Andrew WhittakerTT S1:06:2915:27
James LloydTT Sdid not finish

M55A

6 900 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tim AshmanLI S51:077:24
2Adrian UppillOH S56:24+5:178:10
3Craig ColwellOH S56:39+5:328:12
4Michael BurtRR A1:08:53+17:469:58
5Ian WinnOH S1:18:04+26:5711:18
Phil HazellTT Sdid not finish

M55+AS

3 700 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Al SankauskasOH S38:3510:25
2Aylwin LimTJ S54:30+15:5514:43 Download route in GPX format
3John SuchOH S58:38+20:0315:50

M65A

5 800 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Clive ArthurTT S1:05:0711:13
2Robert TuckerYA S1:15:32+10:2513:01
3Jeffrey DinningOH S1:18:01+12:5413:27
4Frank TomasWA S1:24:45+19:3814:36
5David TilbrookOH S1:40:15+35:0817:17
Jim RathjenWA Sdid not start

M75A

4 300 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1George ReevesTT S56:3513:09
2Peter CuttenWA S56:39+0:0413:10
John LyonTT Sdid not finish

Please report errors in the result list to the organiser.