Orienteering Australia

Official results for South Sydney Summer Series #6 - Sandringham

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: South Sydney Summer Series #6 - Sandringham
Organiser: Uringa Orienteers
Date: Sunday 22 November 2015

Junior Men

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Keelan Birch54047:50 Download route in GPX format
2Aidan Dawson50042:47
3Max Parker41043:21
4William Nolan31043:37
5Finn Mackay30037:25
6Noah Sherratt26046:56
7Jakob Doyle25041:04
8Rory Shedden24041:00
9Tom Sherratt22039:10
10Louis Bartos22042:12
11Angus Van Schalk13045:41

Junior Women

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Georgia Jones46041:19
2Maree Doyle41042:46
3Maggie Mackay21039:42

Open Men

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Steve Ryan56046:24
2Joel Putnam47057:31
3Sam Hill37047:37
4Myall Quint34040:27

Open Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Kirrilee Russell27037:22
2Claire Claridge1301:03:24

Masters Men

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Angus Shedden53044:51
2James Southwell51045:47
3Serje Robidoux49051:30
4Stefan Kuehn45046:48
5Brett Sewell44047:02
6Ross Barker42044:47
7Chris Frain4001:04:41

Masters Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Ruth Shedden42044:38
2Thuy Ho32051:29
3Heidi Van Schalk26048:22
4Jane Boland24050:12

Veteran Men

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Richard Morris57046:31
2Michael Warlters44046:56
3Ian Jones42050:08
4Michael Free41048:23
5Rhett Doyle37046:18
6Shaun Martin3201:12:31
7Gary Glover24041:51

Veteran Women

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Margaret Jones37053:56
2Barbara Dawson32049:10
3Elizabeth Woodgate31039:59
4Effie Condylios16039:48

Super Veteran Men

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Matt Peters47045:57
2Stuart McWilliam44044:29
3Jim Forbes43044:39
4Ian Froude43045:48
5Dan Redfern42046:16

Super Veteran Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Lisa Lampe40043:36
2Margaret Wilmott1801:02:11

Legends Men

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Ernest Windschuttel36046:00
2Terry Murphy35046:39
3Keith Goode31044:13

Legends Women

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Helen Murphy40042:59

Immortal Men

3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Kevin Curby35039:33
2Dave Lotty31044:56
3Dick Ogilvie2901:01:40

Immortal Women

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Sue Thomson32043:01
2Maureen Ogilvie22045:04

Walking Men

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Henry Foster33043:52

Groups

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff R
1Zofia & Irene Paine057:43

Please report errors in the result list to the organiser.