Orienteering Australia

Official results for SOS/ONSW Presentation Day run

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SOS/ONSW Presentation Day run
Organiser: Orienteering NSW
Date: Saturday 7 November 2015

Classes: Show all | Score | Long | short

Score

350 m, 19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1John Bulman35026:471:16:31
2Sean & Anals35028:39+1:521:21:51
3Elena Williams35038:52+12:051:51:02
4Nea Shingler35041:30+14:431:58:34
4Eliza Storman35041:30+14:431:58:34
6Chloe Thomas35043:54+17:072:05:25
7Wil Thomas35044:06+17:192:06:00
8Robert Spry34043:51+17:042:05:17
9Ian Miller33029:08+2:211:23:14
10Charlotte Keira Kylie Seary31044:41+17:542:07:40
11Barbara Martin29043:10+16:232:03:20
12Lee Coady28025:351:13:05
13Nicole Davis25032:35+5:481:33:05
14Maggie Mackay22041:19+14:321:58:02
15William Stuart Saxby15046:03+19:162:11:34
16Lachlan Coady-901:28:12+1:01:254:12:00
17Christopher Cheiung-3501:36:53+1:10:064:36:48
18Brandon Lu-3601:36:58+1:10:114:37:02
19Ronald Lai-3701:37:01+1:10:144:37:11

Long Line

4 100 m, 32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Richard MorrisBN21:115:10
2Peter AnnettsGO23:51+2:405:49
3Ian JonesUR24:46+3:356:02
4Toby WilsonGO26:15+5:046:24
5Georgia JonesUR27:02+5:516:35
6Glenn BurgessNC27:50+6:396:47
7David GreenIK28:01+6:506:50
8James SouthwellBN28:21+7:106:54
9Jim MackayUR28:39+7:286:59
10Linda SestaUR29:25+8:147:10
11Paul PrudhoeCC30:39+9:287:28
12John BulmanGO33:23+12:128:08
13Airdrie LongGO33:55+12:448:16
14Greg JolleyWH34:48+13:378:29
15Geoff PeelNC35:12+14:018:35
16Margaret JonesUR35:35+14:248:40
17Margaret PeelNC36:28+15:178:53
18Helen MurphyUR36:46+15:358:58
19Melissa AnnettsGO36:57+15:469:00
20Riley GraingerGO37:00+15:499:01
21Finn MackayUR37:10+15:599:03
22Sharon BurgessNC39:22+18:119:36
23Madelynne ChanWH39:42+18:319:40
24Dan RedfernGO39:50+18:399:42
25Cameron ChanWH40:12+19:019:48
26Ethan LeeGO41:07+19:5610:01
26Jamie LeeGO41:07+19:5610:01
28Dick OgilvieUR41:13+20:0210:03
29Dave LottyUR48:37+27:2611:51
30Elizabeth BulmanGO50:53+29:4212:24
31Ellis LeungGO56:18+35:0713:43
32Hannah & Amy Martin- -1:00:56+39:4514:51

Short Line

2 800 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Richard MatthewsLO22:308:02
2Julia PrudhoeCC26:49+4:199:34
3Sam Key- -28:04+5:3410:01
4Claire BurgessNC28:33+6:0310:11
5Stephanie ChanWH28:39+6:0910:13
6Barry HanlonWH33:50+11:2012:05
7Sheena RobertsonNC34:00+11:3012:08
8Angus LeungGO35:20+12:5012:37
9Janet MorrisWH38:30+16:0013:45
10Lyn MalmgronSH39:05+16:3513:57
11Dayle GreenIK41:01+18:3114:38
12Shileen LeeGO47:36+25:0617:00
13YC LeeGO48:52+26:2217:27
14Vickie LeeGO49:06+26:3617:32
15Joanna HillGO53:35+31:0519:08
16Maureen OgilvieUR58:27+35:5720:52
17Anita Nobleza Alex JolleyIK59:50+37:2021:22
18Neville FathersSH1:05:43+43:1323:28
19Rosie Barry Martin- -1:07:49+45:1924:13
20Raquei Abrahams- -1:16:04+53:3427:10

Please report errors in the result list to the organiser.