Orienteering Australia

Official results for SummerGong #3 - South Wollongong

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: SummerGong #3 - South Wollongong
Organiser: Illawarra Kareelah Orienteers
Date: Sunday 21 February 2016

Junior Men

2 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
3 Oliver Mill 420 1:02:27
26 Matthew Zengoski 170 42:22

Junior Women

1 starting competitor
Plac Name Organisation Time Diff
19 Connor Mielke 210 43:53

Open Women

2 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
15 Danielle Louis 230 39:41
24 Louise Warren 190 33:20

Masters Men

5 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Angus Shedden 490 46:02
2 Alexander Karavaev 450 45:43
4 Rohan Taylor 400 45:10
7 Darren Harrow 360 49:22 +3:20
10 Jonathan Kuudsen 340 47:51 +1:49

Masters Women

4 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
5 Jodu Mielke 380 44:56
8 Natalya Filippova 350 47:41
15 Melinda Wiecek 230 44:24
26 Donna Harrow 170 55:21

Veteran Men

1 starting competitor
Plac Name Organisation Time Diff
12 James Stuart 280 42:53

Veteran Women

2 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
6 Linda Sesta 370 45:33
8 Salme Fuller 350 42:59

Super Veteran Men

1 starting competitor
Plac Name Organisation Time Diff
21 Robert Spry 200 43:15

Super Veteran Women

2 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
21 Sue Froude 200 42:10
24 Vicki Wilmott 190 42:29

Legends Men

2 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
11 Keith Jay 300 46:17
13 Ian Shedden 270 41:29

Legends Women

2 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
17 Val Hodsdon 220 44:18
26 Anna Shedden 170 43:35

Immortals Men

4 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
14 John Hodsdon 240 45:29
17 Thomas Fraser 220 45:20
21 Chris Mill 200 37:40
26 Dick Ogilvie 170 1:01:06

Immortals Women

2 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
19 Margaret Duguid 210 46:03
30 Maureen Ogilvie 110 46:39

Groups

1 starting competitor
Plac Name Organisation Time Diff
30 Amanda Klime Zengoski 110 44:03

Short

8 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff
1 Wiley Warren - - 6:36
2 Ruby Harrow IK 7:46 +1:10
3 Baily Harrow IK 7:55 +1:19
4 Wiley Warren - - 9:20 +2:44
5 Cooper Anderson - - 9:52 +3:16
6 Flynn Anderson - - 10:30 +3:54
7 Broeckmann - - 13:41 +7:05
8 Beatrix Louis IK 29:21 +22:45

Please report errors in the result list to the organiser.