Orienteering Australia

Official results for MetrO League #1 - Mt Annan

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: MetrO League #1 - Mt Annan
Organiser: Southern Highlands Orienteers
Date: Sunday 20 March 2016

Classes: Show all | Div 1 | Div 2 | Div 3 | Div 4 | Div 5 | Easy | V Easy

Div 1

16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1James McQuillanWH31:43
2Andrew HillWH32:03+0:20
3Michael BurtonBF33:08+1:25
4Alastair GeorgeBF34:07+2:24
5Ian JonesUR36:45+5:02
6Shane DoyleUR37:31+5:48
7Duncan CurrieGO38:24+6:41
8Istvan KerteszGO40:34+8:51
9Simon GeorgeBF40:45+9:02
10Peter AnnettsGO42:29+10:46
11Laurent BillotUR44:47+13:04
12Serje RobidouxUR45:29+13:46
13Steve RyanGO45:45+14:02
14Cath ChalmersBF46:57+15:14
15Matt HackettWH47:49+16:06
16Michael FreeGO1:26:00+54:17

Div 2

33 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Marina IskhakovaBN27:35
2Simon LouisIK27:41+0:06
3Daniel DohleGO30:41+3:06
4Angus SheddenSH31:05+3:30
5Douglas JaySH31:52+4:17
6Paula ShinglerBF32:17+4:42
7Fedor IskhakovBN32:45+5:10
8Ewan ShinglerBF33:38+6:03
9Darren SlatteryBN33:56+6:21
10Dean WilliamsonSH34:58+7:23
11Warwick SelbyGO36:00+8:25
12David GreenIK36:03+8:28
13Gordon WilsonBN36:54+9:19
14Miles EllisBF37:09+9:34
15Tom KennedyGO37:12+9:37
16Alex KennedyGO37:21+9:46
17Wayne PepperBN37:24+9:49
18Jamie KennedyGO37:55+10:20
19John BrayanGO38:13+10:38
20Darren HarrowIK38:45+11:10
21Nikolett HalmaiGO39:17+11:42
22James DunlopWH39:27+11:52
23Andrew WisniewskiBF39:33+11:58
24Benny HolmgrenWH39:50+12:15
25Joshua BraidwoodWH40:27+12:52
26Rod EckelsGO41:08+13:33
27Joanna ParrBF42:25+14:50
28Robert HerkesGO44:50+17:15
29Graeme HillWH1:04:47+37:12
30Barry HanlonWH1:12:45+45:10
31Tim PerryWH1:20:25+52:50
32Tweed_Russell - -1:31:29+1:03:54
Colin CurrieGOmispunched

Div 3

32 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1James SouthwellBN25:33
2Dylan ShermanBF25:43+0:10
3Michael HalmyBN27:02+1:29
4Ross BarkerIK27:13+1:40
5Georgia JonesUR27:16+1:43
6Brian CarterSH28:05+2:32
7Alitia DougallBN28:44+3:11
8Colin BurnettGO29:53+4:20
9Thomas GordonBF30:20+4:47
10Finn MackayUR30:31+4:58
11David McGheeBN30:37+5:04
12Margaret JonesUR31:22+5:49
13Ian FroudeIK31:58+6:25
14Keith JayIK32:10+6:37
15Ruth SheddenSH32:12+6:39
16Isaac RobertsBF32:23+6:50
17Rochelle CoxGO32:25+6:52
18Brett SewellBN33:02+7:29
19Airdrie LongGO33:07+7:34
20Dick OgilvieUR33:09+7:36
21Ken JacobsonGO33:17+7:44
22Jim MackayUR34:16+8:43
23Peter HopperBN34:37+9:04
24Carol JacobsonGO36:28+10:55
25Dan RedfernGO36:41+11:08
26Stuart McWilliamGO36:49+11:16
27Nicole SellinGO37:49+12:16
28Heath WallaceBF38:07+12:34
29Ron JunghansGO38:20+12:47
30Melissa AnnettsGO38:38+13:05
31Jim ForbesGO46:54+21:21
Jake EvansBFmispunched

Div 4

39 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Stuart ButlerBN22:27
2Jonathan KorugaGO23:09+0:42
3Rodney ParkinBN24:22+1:55
4Rebecca GeorgeBF26:34+4:07
5Julian LedgerBN27:30+5:03
6Marie RingerWH27:38+5:11
7Andrew LumsdenBF27:52+5:25
8Terence ChiangGO28:17+5:50
9Dmitry StukovWH28:34+6:07
10Angus LeungGO28:55+6:28
11Samuel TsangCC29:03+6:36
12Saacha DonaldsonBF30:42+8:15
13Steve DunlopWH31:13+8:46
14Johnny PetersenGO31:14+8:47
15Peter ErlandsenGO31:15+8:48
16Robyn PallasCC31:33+9:06
17Ian JessupGO31:48+9:21
18Peter ThomasonBN32:05+9:38
19Sharon LambertBN32:08+9:41
20Val HodsdonSH32:13+9:46
21Salme FullerIK32:38+10:11
22Ian MillerWH33:04+10:37
23Michael RoylanceBF33:11+10:44
24Carolyn DaviesGO35:20+12:53
25Maree DoyleUR36:29+14:02
26John Le CarpentierSH37:27+15:00
27Peter DelissaGO38:01+15:34
28Belinda KinneallyWH38:21+15:54
29Roger MailGO38:59+16:32
30Robert SprySH39:49+17:22
31Debbie ByersBF40:22+17:55
32Trudy KranjenbrinkGO44:29+22:02
33Jill WoodruffGO44:45+22:18
34James StuartIK48:46+26:19
35C&A Steedman- -49:53+27:26
36Dave LottyUR51:32+29:05
37Adrienne KirbyUR58:24+35:57
Connie McNameeBFmispunched
Nicholas SwanGOmispunched

Div 5

43 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Terry BluettBN23:34
2Jeremy ButlerBN24:02+0:28
3Bob MorganBN24:31+0:57
4Serena DoyleUR25:34+2:00
5Ben CumminsSH26:29+2:55
6Philip RingerWH26:38+3:04
7Ellis LeungGO26:59+3:25
8John HodsdonSH29:08+5:34
9Mark BrindleyGO29:27+5:53
10Riley GraingerGO30:11+6:37
11Karen LanganWH30:33+6:59
12Tshinta HopperBN31:03+7:29
13Lloyd GledhillGO31:23+7:49
14Philippe DonnadieuIK32:01+8:27
15Janice SeehoWH32:28+8:54
16Maria StankovaWH32:36+9:02
17Sue FroudeIK33:06+9:32
18Gayle ShepherdUR33:14+9:40
19Zara DoyleUR33:16+9:42
20Nathan ButlerBN34:21+10:47
21Margaret WilmottUR34:55+11:21
22Sandra StewartSH34:56+11:22
23YC LeeGO35:00+11:26
24Ernest WindschuttelGO35:24+11:50
25David SquiresSH35:35+12:01
26Dennis SparlingGO36:30+12:56
27Kevin CurbyIK38:25+14:51
28Titus MurraySH38:53+15:19
29Anette LarssonWH39:44+16:10
30James WellsGO41:27+17:53
31Stephen HollowayWH42:14+18:40
32Christa SchaferGO47:05+23:31
33Janet MorrisWH47:09+23:35
34Ross DukerGO48:46+25:12
35Lee LoweGO51:35+28:01
36Mozzie Hill- -53:56+30:22
37Hillbillies Hill- -54:38+31:04
38Richie Hill- -54:47+31:13
39Robin DonnadieuIK56:10+32:36
40Sue ThomsonGO1:05:18+41:44
41Neil SchaferGO1:08:04+44:30
42Maureen OgilvieUR1:18:33+54:59
Cheryl BluettBNmispunched

Easy

15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Nea ShinglerBF17:12
2Natalie GraingerGO18:42+1:30
3Donna Harrow- -23:26+6:14
4Debbie BrownSH24:44+7:32
5Andra LeungGO25:31+8:19
6Oliver McFarlaneBF27:31+10:19
7Mey Teoh- -28:29+11:17
8Sarah Peck- -30:33+13:21
9Debbie Peck- -30:39+13:27
10Ada LeungGO32:30+15:18
11Cody Peck- -33:35+16:23
12Family StukovWH34:44+17:32
13Family BraidwoodWH37:58+20:46
14Caleb Hanly- -41:13+24:01
15Judith ManaloBN57:14+40:02

V Easy

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Aoife RotheryBF12:11
2Ruby HarrowIK14:54+2:43
3Rory SheddenSH15:24+3:13
4Bailey HarrowIK16:38+4:27

Please report errors in the result list to the organiser.