Orienteering Australia

Official results for AusChamps - Event 10 - Australian Long Distance Championships

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: AusChamps - Event 10 - Australian Long Distance Championships
Organisers: Bullecourt Boulder Bounders / Orienteering Queensland / Range Runners Orienteering Club
Date: Saturday 1 October 2016

-- -

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Sofie SafkovaW16A (28)38:44+2:4110:38
4Katherine StubbsW55+AS (9)1:02:27+12:0925:41
13Cara BraddingW14A (30)46:36+11:5713:09
14Sarah OSullivanW21E (19)1:56:23+46:5113:12
16Mitchell CooperM14A (32)47:31+15:2312:24
17Manuel Jurado AlonsoM21E (29)1:56:07+34:019:09
19Fiona CloughW50A (22)2:00:13+59:0625:28
19Tane CambridgeM21E (29)2:00:38+38:329:31
28Mike BeveridgeM65A (35)1:26:09+33:2819:13
31Jason BondM16A (39)1:18:14+36:1015:02
Mark WilmottM60A (23)did not start

ACT

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
20Miho YamazakiW16A (28)1:11:03+35:0019:31

AK Z

19 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Matthew GreenwoodM12A (16)19:21+2:518:14
5Tommy HayesM-20E (38)1:24:31+9:458:59
7Emily HayesW12A (13)21:20+4:209:04
10Rebecca GreenwoodW14A (30)43:53+9:1412:23
11Anna Cory-WrightW14A (30)44:08+9:2912:28
11Martin CrosbyM55A (32)1:06:29+20:4213:11
12Patrick HayesM16A (39)56:30+14:2610:51
13Lyn StantonW50A (22)1:25:22+24:1518:05
13Jeff GreenwoodM50A (32)1:17:20+22:1313:34
13Meghan DrewW-20E (27)1:29:03+28:4415:27
13Alison ComerW45A (16)2:00:20+1:06:0122:47
14Andrei PopoviciM-20E (38)1:48:53+34:0711:35
16Sylvie FraterW14A (30)54:07+19:2815:17
19Julian HayesM50A (32)1:32:00+36:5316:08
21Libby McLeayW50A (22)3:40:03+2:38:5646:37
22Guy Cory-WrightM50A (32)1:38:37+43:3017:18
24Liam ThompsonM16A (39)1:12:24+30:2013:55
25Ryan WilliamsM-20E (38)2:20:37+1:05:5114:57
26William HayesM-20E (38)2:23:04+1:08:1815:13

AL T

43 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Stuart LawrieM21A (2)1:48:3314:00
1Matthew CohenM35A (1)1:48:0913:57
1Kim EnkelaarW35AS (6)1:08:0518:42
1Mark WestM45AS (11)50:4914:28
1Barbara TassellW65A (13)56:0917:52
2Gayle WestW45AS (20)1:03:30+9:5120:13
3Andrea SchiwyW45AS (20)1:10:51+17:1222:33
3Amy EnkelaarW16A (28)43:59+7:5612:05
3Jarrah DayM-20E (38)1:19:36+4:508:28
4Jacinta MackayW-20A (5)1:14:55+23:5320:34
4Grace CraneW21E (19)1:22:45+13:139:23
4Rachel AllenW-20E (27)1:09:34+9:1512:04
5Joshua AllenM16A (39)50:08+8:049:38
5David MarshallM60A (23)1:04:45+14:4413:43
7Kim CarrollW40A (7)1:34:41+37:1517:22
7Paul EnkelaarM40A (7)2:15:26+1:08:4917:28
7Bert ElsonM60A (23)1:06:33+16:3214:05
8Jeff DunnM60A (23)1:07:46+17:4514:21
8Mikayla CooperW14A (30)40:54+6:1511:33
8Janet BushW65A (13)1:29:59+33:5028:39
9Jan HardyW60A (14)1:26:59+39:4323:53
9Jemery DayM50A (32)1:12:51+17:4412:46
10Helena GriggsW70A (14)1:24:31+35:3629:08
11Will EnkelaarM10A (12)41:20+27:0818:57
12Sebastian BurgessM55A (32)1:07:00+21:1313:17
13Sebastian OHalloranM-20E (38)1:46:28+31:4211:19
14Jaidyn GluskieM16A (39)58:32+16:2811:15
14Charlie CooperM12A (16)24:57+8:2710:37
15Tom PoortenaarM16A (39)1:00:49+18:4511:41
15Diana Cossar-BurgessW55A (16)2:40:08+1:50:3739:50
18James LaverM70A (21)1:31:48+49:2626:09
18Ben PoortenaarM14A (32)48:16+16:0812:36
19Wayne GriggsM70A (21)1:44:15+1:01:5329:42
19Nicola MarshallW21E (19)2:35:05+1:25:3317:36
24Mick CooperM50A (32)1:39:04+43:5717:22
24Jessica StephensW16A (28)1:23:06+47:0322:49
25Lindsay PenderM65A (35)1:21:17+28:3618:08
27Jake WestM-20E (38)2:23:37+1:08:5115:16
29Gary CarrollM50A (32)1:56:31+1:01:2420:26
30Johann BurgessM-20E (38)2:34:53+1:20:0716:28
32Luke WestM-20E (38)2:39:21+1:24:3516:57
Meisha AustinOpen Moderate (3)mispunched
Sally WayteW55A (16)mispunched

AO A

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Belinda LawfordW21E (19)1:18:30+8:588:54
4Ian LawfordM21E (29)1:32:37+10:317:18
4Ian ProsserM55A (32)51:22+5:3510:11
6Ingrid Shelton AgarW10A (7)21:37+6:559:54
6John ScownM60A (23)1:05:17+15:1613:49
8Ann ScownW60A (14)1:25:35+38:1923:30
8Edith GrayW45AS (20)1:19:19+25:4025:15
8Jane SayeW55A (16)1:36:48+47:1724:04
9Matthew CraneM21E (29)1:39:52+17:467:52
9Katie ReynoldsW21E (19)1:31:58+22:2610:26
13Patrick Shelton AgarM12A (16)24:04+7:3410:14
15John Shelton AgarM50A (32)1:21:13+26:0614:14
15Hamish ProsserM-20E (38)1:48:55+34:0911:35

AW V

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Leigh PrivettM70A (21)58:17+15:5516:36
12Rob SimmonsM65A (35)1:05:31+12:5014:37

BB N

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Alex WoolfordM10A (12)15:36+1:247:09
4Tony WoolfordM50A (32)1:06:54+11:4711:44
6Merran WarltersW75A (6)1:58:02+51:3548:34
8Sam WoolfordM14A (32)40:42+8:3410:37
9Julie IrvineW45AS (20)1:21:10+27:3125:50
10Jamie WoolfordM12A (16)20:25+3:558:41
12Helen OCallaghanW45A (16)1:45:36+51:1720:00
25Oscar WoolfordM14A (32)1:00:36+28:2815:49
Bruce MederM60A (23)did not finish

BB Q

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Doug WilsonM55+AS (15)46:34+12:0716:03
6Anne WilsonW55+AS (9)1:03:32+13:1426:08
9Madeline BallochW12A (13)25:39+8:3910:54
9Simeon BurrillM-20E (38)1:32:39+17:539:51
10Marion BurrillW55A (16)1:47:22+57:5126:42
11Jaiden FidgeM16A (39)55:51+13:4710:44
17Alison BurrillW21E (19)2:07:57+58:2514:31
23Saxon CharlesM16A (39)1:12:23+30:1913:55
24Philip BurrillM55A (32)1:38:28+52:4119:32
27Isabella BallochW16A (28)2:43:23+2:07:2044:53
31Cayleb FidgeM14A (32)1:17:49+45:4120:19
Alan BallochM50A (32)did not finish

BF N

18 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Eoin RotheryM60A (23)50:0110:35
2Jock DavisM45A (18)58:31+6:228:26
4Nea ShinglerW12A (13)19:03+2:038:06
4Alastair GeorgeM16A (39)47:14+5:109:05
6Tracy MarshW40A (7)1:03:26+6:0011:38
6Simon GeorgeM50A (32)1:08:05+12:5811:56
7Mark ShinglerM50A (32)1:08:50+13:4312:04
7Debbie ByersW60A (14)1:16:36+29:2021:02
7Paul MarshM45A (18)1:18:25+26:1611:18
8Jamie MarshM10A (12)18:15+4:038:22
8Cath ChalmersW45A (16)1:12:57+18:3813:48
11Joanna ParrW50A (22)1:20:35+19:2817:04
11Rebecca GeorgeW-20E (27)1:21:04+20:4514:04
11Kari MarshM/W10N (15)34:53+19:5716:00
14Paula ShinglerW50A (22)1:25:43+24:3618:09
14Andrew LumsdenM55A (32)1:11:18+25:3114:08
14Ewan ShinglerM14A (32)43:22+11:1411:19
21Tiia MarshW14A (30)1:07:19+32:4019:00
Andy SimpsonM50A (32)did not start

BG V

21 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Luke FeuerherdtM10A (12)15:32+1:207:07
3Craig FeuerherdtM40A (7)1:29:55+23:1811:36
3Joshua FeuerherdtM/W10N (15)18:45+3:498:36
4Julie FlynnW55A (16)1:10:06+20:3517:26
5Jim RussellM55A (32)56:20+10:3311:10
7Lachlan FeuerherdtM12A (16)19:28+2:588:17
8Laurina NeumannW21E (19)1:30:58+21:2610:19
10Warwick WilliamsM50A (32)1:13:07+18:0012:49
12Clare BrownridgeW21E (19)1:49:54+40:2212:28
12Neil BarrM60A (23)1:16:49+26:4816:16
16David BrownridgeM21E (29)1:53:13+31:078:56
19Glenn JamesM16A (39)1:08:19+26:1513:08
19Margaret KerteszW45AS (20)2:02:07+1:08:2838:53
20Don CherryM50A (32)1:37:04+41:5717:01
21Lachlan CherryM-20E (38)2:08:27+53:4113:39
21Ben GoonanM21E (29)2:02:44+40:389:41
24Archie NeylonM14A (32)59:21+27:1315:29
24Caitlyn SteerW14A (30)1:16:11+41:3221:31
24Richard GoonanM21E (29)2:24:22+1:02:1611:23
26Samara FletcherW16A (28)1:35:29+59:2626:13
Eleanor WilliamsW10A (7)mispunched
Raelee EenjesW Open B (11)did not start
Serryn EenjesW14A (30)did not start
Andrew CameronM45A (18)did not start
Darren EenjesM45AS (11)did not start
Jimmy CameronM-20E (38)did not start
Karina CherryW16A (28)did not start

BK V

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Philippa Lohmeyer-CollinsW55+AS (9)1:02:04+11:4625:32
7Tim HatleyM55A (32)1:00:56+15:0912:05
11Prue DobbinW55A (16)1:58:00+1:08:2929:21
13Suzanne OCallaghanW55A (16)2:11:08+1:21:3732:37
22Stephen CollinsM60A (23)2:01:58+1:11:5725:50
31Martin KozmaM50A (32)2:10:09+1:15:0222:50
Peter CollinsM-20E (38)did not finish
Ewen TempletonM65A (35)did not finish
Stephen BirdM55A (32)did not finish
Henk DeJongM55+AS (15)did not start

BN N

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Steve FlickM65A (35)52:48+0:0711:47
2Terry BluettM70A (21)49:28+7:0614:05
3Gordon WilsonM65A (35)54:03+1:2212:03
4Eric MorrisM45A (18)1:05:48+13:399:29
6Michael HalmyM55+AS (15)49:27+15:0017:03
7David McGheeM45AS (11)1:21:18+30:2923:09
17Clyde McGheeM14A (32)48:05+15:5712:33
Cheryl BluettW55+AS (9)did not finish

BO W

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Sharon McFarlaneOpen Moderate (3)1:12:5520:35
2Craig DuftyM40A (7)1:15:44+9:079:46
2Coreen MaynardOpen Moderate (3)1:16:34+3:3921:37
2Tyler EvesM-20A (2)1:30:33+15:5915:53
4Rachel WestW40A (7)1:01:32+4:0611:17
4Riley McFarlaneM12A (16)18:49+2:198:00
5Liam DuftyM10A (12)15:50+1:387:15
6Lois WestW65A (13)1:09:23+13:1422:05
6Amy DuftyM/W10N (15)22:28+7:3210:18
10Rob WestM65A (35)1:01:16+8:3513:40
12Phil DuftyM70A (21)1:00:37+18:1517:16
13Penny DuftyW70A (14)1:28:35+39:4030:32
14Toni FrankW70A (14)1:36:28+47:3333:15
14Jo Anna MaynardW-20E (27)1:32:14+31:5516:00
15Lily McFarlaneW16A (28)57:33+21:3015:48
19Michaela MaynardW16A (28)1:05:54+29:5118:06
19Patrick DuftyM14A (32)49:52+17:4413:01
22Skye McMullenW14A (30)1:15:48+41:0921:24
23Mike SibbaldM55A (32)1:37:06+51:1919:15
27Mason EvesM14A (32)1:10:48+38:4018:29

BS A

34 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Kevin PaineM85A (2)1:07:3236:06
1Andrew HobsonM Open B (3)52:3313:43
1Patrick MillerM16A (39)42:048:05
1Ella CuthbertW14A (30)34:399:47
1Pia CunninghamW Junior B (3)1:03:1517:52
2Daniel Del DotM21A (2)2:33:58+45:2519:52
2Toni BrownW50A (22)1:01:42+0:3513:04
2Tristan MillerM16A (39)43:13+1:098:18
2Emily LiW Junior B (3)1:07:15+4:0018:59
3Jane BarnettW Open B (11)1:28:53+27:3725:06
4Anita ScherrerW45A (16)58:33+4:1411:05
5Valerie BarkerW65A (13)1:03:58+7:4920:22
6Justine HobsonW12A (13)21:04+4:048:57
6Andrew BarnettM21E (29)1:36:33+14:277:37
7Caitlin YoungW16A (28)48:58+12:5513:27
8Ryan StocksM16A (39)53:46+11:4210:20
8David PolandM55A (32)1:03:04+17:1712:30
9Jo HobsonW Open B (11)2:04:24+1:03:0835:08
9Andrew JohnsonM45A (18)1:40:49+48:4014:32
9Carol HardingW55A (16)1:44:59+55:2826:06
9Alison InglisW45A (16)1:22:13+27:5415:34
10Tara SutherlandW50A (22)1:19:20+18:1316:48
11David StocksM14A (32)42:33+10:2511:06
12Natalie MillerW12A (13)32:12+15:1213:42
14Robyn DAscenzoW60A (14)3:57:30+3:10:141:05:14
15Michael DAscenzoM55+AS (15)1:51:42+1:17:1538:31
16Oliver MillM-20E (38)1:50:53+36:0711:47
16Noah PolandM16A (39)1:00:52+18:4811:42
18Ellen JohnsonW14A (30)1:01:00+26:2117:13
20Jesse PiiroinenM-20E (38)2:02:01+47:1512:58
36Tenzing JohnsonM16A (39)1:43:26+1:01:2219:53
Peter MillerM45A (18)mispunched
Ben HobsonM14A (32)mispunched
Coral DowW65A (13)mispunched
Bruce BarnettM50A (32)did not start
Ewan BarnettM-20E (38)did not start

CC N

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Hilary WoodW60A (14)1:09:59+22:4319:13
9Colin PriceM60A (23)1:11:13+21:1215:05
10Robyn PallasW60A (14)1:35:41+48:2526:17
25Luke WilmottM50A (32)1:41:06+45:5917:44

CH V

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Matt DoyleM21E (29)1:42:09+20:038:03
Alice BillsW-20A (5)mispunched

CM Z

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Patricia AspinW70A (14)48:5516:52
2Matt GoodallM-20E (38)1:19:19+4:338:26
3Sheena OBrienW-20A (5)1:09:03+18:0118:58
4Valerie RobinsonW75A (6)1:25:49+19:2235:18
4Georgia SkeltonW16A (28)46:14+10:1112:42
6Wayne AspinM70A (21)54:51+12:2915:37
23Kurtis ShukerM-20E (38)2:16:04+1:01:1814:28
25Aleisha NearyW16A (28)1:33:40+57:3725:43
26Ellenna CaudwellW-20E (27)2:52:09+1:51:5029:53
John RobinsonM75A (8)mispunched

CO2

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
10Cecilia MaillotM/W10N (15)28:50+13:5413:13
16Laurent MaillotM45A (18)3:20:59+2:28:5029:00
27Melissa MaillotW14A (30)1:36:13+1:01:3427:10

DFOK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Sher DorlingW45A (16)1:01:36+7:1711:40
Dave DorlingM35AS (2)did not start

DN Z

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
14Maureen KernickW45A (16)2:29:56+1:35:3728:23
15Geoff KernickM45A (18)2:59:05+2:06:5625:50
16Genevieve WebbW50A (22)1:27:31+26:2418:32
16Katharine WebbW45AS (20)1:42:51+49:1232:45
20Kirsty ClaytonW45AS (20)2:39:13+1:45:3450:42

DR V

10 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Lanita SteerW-20E (27)1:00:1910:28
3Merv BendleM Open B (3)1:33:08+40:3524:19
5Simon RouseM40A (7)2:05:36+58:5916:12
6Asha SteerW-20E (27)1:12:01+11:4212:30
10Sarah DaviesW16A (28)51:30+15:2714:08
16Martin SteerM50A (32)1:22:55+27:4814:32
20Ian DaviesM55A (32)1:23:30+37:4316:34
23Mark BesleyM60A (23)2:13:48+1:23:4728:20
27Peter HobbsM21E (29)2:52:40+1:30:3413:37
Chris BendleW Open B (11)did not finish
Ryan DaviesM-20A (2)did not start

EN Q

29 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tony BryantM35AS (2)1:16:3919:04
1James BowlingM75A (8)43:3915:03
2Alison BryantW Open B (11)1:11:16+10:0020:07
2Miles BryantM10A (12)14:55+0:436:50
2Lynda RapkinsW60A (14)53:42+6:2614:45
5Robert RapkinsM65A (35)55:06+2:2512:17
5Joseph GarbelliniM45AS (11)1:13:26+22:3720:55
6Leanne OSheaW45AS (20)1:14:30+20:5123:43
6Jen RamamurthyOpen Easy (10)38:52+15:4316:32
8Dylan BryantM12A (16)20:08+3:388:34
8Sundar RamamurthyOpen Easy (10)43:04+19:5518:19
9Paul GarbelliniM10A (12)19:20+5:088:52
9Adrian GarbelliniM/W10N (15)25:50+10:5411:51
10Sara GarbelliniW12A (13)27:40+10:4011:46
12Rhonda BowlingW65A (13)2:11:39+1:15:3041:55
13Owen RichmondM55A (32)1:09:11+23:2413:43
13Callum BryantM/W10N (15)37:46+22:5017:19
15Gabrielle WithersW-20E (27)1:34:19+34:0016:22
16David FirmanM60A (23)1:26:18+36:1718:17
18Kurt NeumannM21E (29)1:56:39+34:339:12
19Joshua MorrisonM-20E (38)2:00:47+46:0112:50
23Samuel GarbelliniM14A (32)58:28+26:2015:15
29Cameron MorrisonM16A (39)1:16:00+33:5614:36
29Lachlan HowardM21E (29)3:55:31+2:33:2518:35
30Cliff HowardM55A (32)1:54:27+1:08:4022:42
35Rowan RamamurthyM-20E (38)3:20:06+2:05:2021:17
Jack NeumannM-20E (38)mispunched
Kayleen MorrisonW45A (16)mispunched
Fiona CaristoW40A (7)did not finish
Josephine GarbelliniOpen Very Easydid not start

EU V

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Jenny BourneW60A (14)47:1612:59
3Geoff LawfordM55A (32)49:17+3:309:46
29John ErwinM65A (35)1:28:10+35:2919:40

EV T

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Hannah GoddardW-20A (5)51:0214:01
1Silke Van RooyW21A (2)1:47:2520:20
2Chris BrownW55A (16)57:14+7:4314:14
3Paul PacqueM60A (23)51:07+1:0610:49
7Kim NankervisW45AS (20)1:17:14+23:3524:35
9Dirk NankervisM55+AS (15)57:56+23:2919:58
9Eleanor McLeanW14A (30)43:05+8:2612:10
10Joseph DickinsonM-20E (38)1:40:03+25:1710:38
10Brodie NankervisM21E (29)1:40:27+18:217:55
11Arabella PhillipsW16A (28)51:54+15:5114:15
14Kenneth McLeanM50A (32)1:17:37+22:3013:37
15Jeremy GenarM21E (29)1:50:11+28:058:41
20Donelda NilesW50A (22)2:30:31+1:29:2431:53
22Jed FlemingM16A (39)1:11:27+29:2313:44
25Ella JohnsonW-20E (27)2:08:35+1:08:1622:19
Ashley NankervisM-20E (38)mispunched

GO N

28 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Tania KennedyW45AS (20)53:3917:05
1Hugh GingellM-20A (2)1:14:3413:04
4Ross BarrM70A (21)52:26+10:0414:56
4James LithgowM60A (23)1:00:01+10:0012:42
4Toby WilsonM-20E (38)1:23:07+8:218:50
4Ellen CurrieW14A (30)38:02+3:2310:44
5Carolyn DaviesW Open B (11)1:43:22+42:0629:11
5Tony HillM50A (32)1:07:57+12:5011:55
5Christa SchaferW75A (6)1:43:19+36:5242:31
7Jim MerchantM70A (21)55:18+12:5615:45
7Duncan CurrieM16A (39)53:29+11:2510:17
7Barbara HillW45A (16)1:08:43+14:2413:00
9Ellis LeungM45AS (11)1:31:25+40:3626:02
11Peter AnnettsM45A (18)1:44:10+52:0115:01
11Barbara JunghansW65A (13)1:39:34+43:2531:42
13Ron JunghansM70A (21)1:01:21+18:5917:28
13Barbara DawsonW45AS (20)1:36:39+43:0030:46
17Airdrie LongW50A (22)1:32:40+31:3319:37
21Johnny PetersenM60A (23)1:56:26+1:06:2524:40
22Jamie KennedyM50A (32)1:38:37+43:3017:18
23Melissa AnnettsW-20E (27)1:57:21+57:0220:22
25Rod EckelsM55A (32)1:38:59+53:1219:38
27Warwick SelbyM65A (35)1:23:50+31:0918:42
30Hugo McCahon-BoersmaM16A (39)1:17:13+35:0914:50
32Colin CurrieM55A (32)1:57:10+1:11:2323:14
38Angus LeungM16A (39)1:51:54+1:09:5021:31
Neil SchaferM85A (2)mispunched
Andra LeungW14A (30)did not finish

GS N

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Anna FitzgeraldW40A (7)57:2610:32
3Basil BaldwinM75A (8)55:56+12:1719:17
4Jean BaldwinW70A (14)1:02:35+13:4021:34
22Atte LahtinenM21E (29)2:07:32+45:2610:03

HB Z

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Jenna TidswellW16A (28)36:039:54
2Will TidswellM14A (32)32:21+0:138:26
5Tessa BurnsW14A (30)38:28+3:4910:51
7Carolyne NelW-20E (27)1:12:24+12:0512:34
12Devon BeckmanM-20E (38)1:42:46+28:0010:55
22Derek MorrisonM65A (35)1:14:19+21:3816:35
26Ronan LeeM16A (39)1:15:31+33:2714:31
David RawnsleyM-20E (38)mispunched

HV Z

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Michael WoodM65A (35)52:4111:45
9Jill DaltonW70A (14)1:20:15+31:2027:40
13Amber RiddleW16A (28)51:58+15:5514:16
22Josephine ReevesW16A (28)1:15:04+39:0120:37

IK

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
28Aaron Simson-WoodsM21E (29)3:34:57+2:12:5116:57

IK N

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Julie MannW55+AS (9)1:35:48+45:3039:25
10John MorrisM45A (18)1:42:19+50:1014:45
19Keith JayM65A (35)1:12:48+20:0716:15
Peter ShepherdM65A (35)did not finish

KO W

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Graham BraidM40A (7)1:45:54+39:1713:39
4Jan CandyW65A (13)1:01:57+5:4819:43
14Heike BehrbohmW55A (16)2:15:45+1:26:1433:46
17Cameron DuncanM-20E (38)1:51:56+37:1011:54
24Russell CandyM65A (35)1:16:03+23:2216:58

LI S

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Tim AshmanM60A (23)1:24:07+34:0617:49

LO W

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Noelle ChittyW12A (13)17:46+0:467:33
3Anthea FeaverW55A (16)1:06:45+17:1416:36
6Janet FletcherW70A (14)1:11:00+22:0524:28
11Ian FletcherM65A (35)1:03:32+10:5114:10
28Tia ChittyW14A (30)1:39:48+1:05:0928:11

MF V

16 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Bruce ArthurM40A (7)1:06:378:35
1Sophie ArthurW10A (7)14:426:44
1Carolyn JacksonW55A (16)49:3112:19
1Patrick JaffeM-20E (38)1:14:467:57
2Milla KeyW10A (7)15:29+0:477:06
2Torren ArthurM12A (16)16:32+0:027:02
2Warren KeyM55A (32)45:50+0:039:05
2Natasha KeyW21E (19)1:15:25+5:538:33
3Nicola DalheimW50A (22)1:02:11+1:0413:10
5Jensen KeyM14A (32)37:43+5:359:50
6Hadyn TangM14A (32)38:31+6:2310:03
9Mason ArthurM14A (32)41:35+9:2710:51
9Carl DalheimM55A (32)1:04:55+19:0812:52
16Rosie DalheimW-20E (27)1:36:37+36:1816:46
29William DaveyM14A (32)1:14:34+42:2619:28
Max DalheimM-20E (38)did not finish
Aston KeyM16A (39)did not start
David JaffeM45AS (11)did not start

NC N

31 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Stephen CraigM45A (18)52:097:31
1Alvin CraigM14A (32)32:088:23
1Jennifer EnderbyW45A (16)54:1910:17
1Robert VincentM55A (32)45:479:05
2Shane JenkinsM35AS (2)1:23:04+6:2520:39
3Erika EnderbyW10A (7)15:57+1:157:18
3Glenn BurgessM50A (32)1:06:33+11:2611:40
4Caroline JenkinsW35AS (6)1:23:56+15:5123:03
5Rebecca CraigW10A (7)16:43+2:017:40
5Karen BlatchfordW50A (22)1:06:42+5:3514:07
5Scott SimsonM45A (18)1:08:30+16:219:53
5Martina CraigW45A (16)1:00:27+6:0811:26
6Bjorn MellaM55A (32)57:46+11:5911:27
6Gayle QuantockW50A (22)1:06:44+5:3714:08
6Tommy MellaM10A (12)16:57+2:457:46
8Mikayla EnderbyW12A (13)22:36+5:369:37
9Oskar MellaM12A (16)20:13+3:438:36
11Margaret PeelW45A (16)1:33:56+39:3717:47
11Rudi LandsiedelM60A (23)1:16:16+26:1516:09
11Nicola BlatchfordW21E (19)1:35:05+25:3310:47
12Carolyn ChalmersW70A (14)1:27:43+38:4830:14
12Alex MasseyM21E (29)1:42:56+20:508:07
12Claire BurgessW16A (28)51:55+15:5214:15
17Geoff TodkillM55A (32)1:19:27+33:4015:45
18Sharon BurgessW45AS (20)1:47:00+53:2134:04
19Geoff PeelM55A (32)1:20:38+34:5115:59
20Robert BennettM21E (29)2:01:01+38:559:33
23Jim LeeM65A (35)1:14:45+22:0416:41
30Robert LewinM65A (35)1:36:14+43:3321:28
Samantha MellaW Open B (11)mispunched
Robert PrestonM65A (35)mispunched
Damien EnderbyM40A (7)did not start

NE V

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Sue HealyW85A (1)1:21:0851:21
7Leone CarberryW Open B (11)1:52:35+51:1931:48
12Jenelle TempletonW60A (14)2:03:57+1:16:4134:03
17Geoff ArmstrongM60A (23)1:32:45+42:4419:39
30John CarberryM50A (32)1:56:41+1:01:3420:28
Alicia CiacicW16A (28)did not start

Nelson

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Imogene ScottW21E (19)1:28:38+19:0610:03

NT N

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Peter MayM55+AS (15)34:2711:52
2Jenny HawkinsW70A (14)54:25+5:3018:45
14Don BarkerM60A (23)1:22:17+32:1617:25
14Erica SmithW45AS (20)1:37:33+43:5431:04
17Maurice AnkerM70A (21)1:24:18+41:5624:01
19Alec WattM60A (23)1:40:10+50:0921:13
26Bob HawkinsM65A (35)1:22:19+29:3818:22
Zoe Barker-SmithOpen Moderate (3)did not finish

NW Z

15 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Matt OgdenM21E (29)1:22:066:28
2Jessica SewellW14A (30)35:33+0:5410:02
2Marquita GeldermanW45A (16)55:25+1:0610:29
4Kay KnightbridgeW45AS (20)1:12:16+18:3723:00
8Max GriffithsM-20E (38)1:29:48+15:029:33
9Suzanne StolbergerW50A (22)1:19:18+18:1116:48
9Sebastian SafkaM16A (39)54:14+12:1010:25
9Georgina DibbleW16A (28)49:54+13:5113:42
9Tegan KnightbridgeW-20E (27)1:13:49+13:3012:48
15Rob GardenM65A (35)1:06:42+14:0114:53
20Olivia CollinsW14A (30)1:06:01+31:2218:38
22Heidi StolbergerW-20E (27)1:52:26+52:0719:31
24Callum HillM-20E (38)2:16:09+1:01:2314:29
35Liam StolbergerM16A (39)1:33:56+51:5218:03
Michael KnightbridgeM45AS (11)mispunched

OH S

12 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Simon UppillM21E (29)1:25:08+3:026:43
3Robin UppillW60A (14)57:39+10:2315:50
5Zita SankauskasW55+AS (9)1:02:36+12:1825:45
6Adrian UppillM65A (35)55:26+2:4512:22
10Al SankauskasM55+AS (15)1:02:35+28:0821:34
10Bridget AndersonW21E (19)1:32:11+22:3910:27
11Jeffrey DinningM55+AS (15)1:07:22+32:5523:13
13Angus HainesM16A (39)56:41+14:3710:54
15Jill CongediW45AS (20)1:39:52+46:1331:48
22Nicholas CongediM-20E (38)2:08:37+53:5113:40
26Stefano RausM21E (29)2:40:05+1:17:5912:38
29Lachlan McCarthyM-20E (38)2:33:39+1:18:5316:20

PO A

23 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Makhaya Talbot-HoggM10A (12)14:126:30
1Jacob LindstamM21AS (4)41:517:20
2Cathy HoggW40A (7)59:26+2:0010:54
4Luca Talbot-HoggW10A (7)16:12+1:307:25
4Andrew KerrM14A (32)36:35+4:279:33
5Ann IngwersenW70A (14)1:03:22+14:2721:51
5Tara MelhuishW-20E (27)1:11:03+10:4412:20
6Zoe MelhuishW14A (30)38:37+3:5810:54
8Ana HercegW50A (22)1:18:35+17:2816:38
11Sandra HoggW70A (14)1:25:07+36:1229:21
11Darryl ErbacherM70A (21)1:00:31+18:0917:14
12Rohan HyslopM45A (18)1:52:27+1:00:1816:13
12Bill MonaghanM55+AS (15)1:25:09+50:4229:21
16David HoggM70A (21)1:11:11+28:4920:16
16Nick MelhuishM55A (32)1:16:58+31:1115:16
18Ciaran LaneM-20E (38)1:55:03+40:1712:14
20John HardingM60A (23)1:42:21+52:2021:41
21Mykal MarshamM14A (32)53:40+21:3214:00
21Tony GarrM55A (32)1:29:55+44:0817:50
28Jon GlanvilleM55A (32)1:46:13+1:00:2621:04
34Mark GlanvilleM-20E (38)3:18:22+2:03:3621:06
Sue GarrW50A (22)mispunched
Frank IngwersenM70A (21)did not finish
Stephen MelhuishM-20E (38)did not start

PP Z

20 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Daisy YorkW12A (13)18:53+1:538:02
3Jenni AdamsW45A (16)56:39+2:2010:43
3Nick HannM21E (29)1:26:28+4:226:49
4Melisa ZinzanOpen Easy (10)30:11+7:0212:50
4Pat BodgerM65A (35)54:10+1:2912:05
5Thomas ZinzanM/W10N (15)21:22+6:269:48
7Ed Cory-WrightM-20E (38)1:26:48+12:029:14
7Jean Cory-WrightW50A (22)1:09:25+8:1814:42
8Briana StevenW16A (28)49:11+13:0813:30
10Katie Cory-WrightW-20E (27)1:14:53+14:3413:00
13Rosie Zinzan-DickieW12A (13)36:10+19:1015:23
14Carsten JoergensenM21E (29)1:46:26+24:208:24
14Hamish ZinzanM/W10N (15)39:26+24:3018:05
15Mike HardingM55A (32)1:13:53+28:0614:39
16Isaac MacdonaldM12A (16)35:44+19:1415:12
18Tom HardingM16A (39)1:05:22+23:1812:34
20Isaac EganM16A (39)1:09:47+27:4313:25
34Ayrton ShadboltM16A (39)1:29:00+46:5617:06
Peter ZinzanOpen Easy (10)mispunched
Torun JoergensenM/W10N (15)mispunched

RK Z

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Amelia HorneW21E (19)2:03:47+54:1514:03

RR A

22 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Jenna LinehanW21AS (1)1:12:1116:06
1Jo AllisonW21E (19)1:09:327:53
2John SuttonM75A (8)53:40+10:0118:30
3Judy AllisonW65A (13)1:01:36+5:2719:37
4Samuel WilsonM21AS (4)1:30:23+48:3215:51
5Tomas KrajcaM21E (29)1:33:32+11:267:22
5Charlotte WatsonW21E (19)1:24:56+15:249:38
7Ann SuttonW70A (14)1:13:31+24:3625:21
8Robert AllisonM65A (35)56:40+3:5912:38
8Eric WainwrightM70A (21)56:44+14:2216:09
8David ShepherdM21E (29)1:38:30+16:247:46
9Kerryne JonesW65A (13)1:32:58+36:4929:36
10Zac NeedhamM16A (39)55:29+13:2510:40
13David AlderM60A (23)1:17:22+27:2116:23
16Allison JonesW21E (19)2:04:41+55:0914:09
17Maurice PattenM50A (32)1:26:35+31:2815:11
17Bill JonesM65A (35)1:07:57+15:1615:10
18Michael BurtM50A (32)1:27:51+32:4415:24
20Hugh MooreM65A (35)1:13:06+20:2516:19
21Emily AlderW-20E (27)1:50:49+50:3019:14
Robert MouattM75A (8)mispunched
Clare AlderW16A (28)did not finish

RR Q

36 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Eric LovellM/W10N (15)14:566:51
2Annette RogersOpen Easy (10)26:16+3:0711:10
2Matilda RogersM/W10N (15)18:01+3:058:15
4Nicole WilliamsW Open B (11)1:42:55+41:3929:04
4Alara WilliamsM/W10N (15)19:57+5:019:09
5Ella RogersW12A (13)19:10+2:108:09
5Lisa de JongOpen Easy (10)36:06+12:5715:21
5Laurel GannonW16A (28)47:36+11:3313:04
6Mark MurrayM40A (7)2:07:17+1:00:4016:25
6Riley de JongM-20E (38)1:26:17+11:319:10
6Ellie de JongW16A (28)48:36+12:3313:21
7Julia GannonW14A (30)39:48+5:0911:14
8Cameron WilliamsM45AS (11)1:22:56+32:0723:37
8Caelan WilliamsM/W10N (15)25:11+10:1511:33
11Jack ReinbottM12A (16)22:25+5:559:32
11Alex GannonW45AS (20)1:25:53+32:1427:21
12Joseph MurrayM12A (16)24:01+7:3110:13
14Richard LaneM45A (18)2:23:17+1:31:0820:40
15Nina GannonW14A (30)52:10+17:3114:44
15Grant ReinbottM14A (32)45:30+13:2211:52
16Lucy HillW16A (28)58:19+22:1616:01
17Bronte GannonW-20E (27)1:39:13+38:5417:13
17Rani BrennanW14A (30)59:01+24:2216:40
18Zazi BrennanW-20E (27)1:44:25+44:0618:07
20Ben PeacockM14A (32)50:18+18:1013:07
22Blake ReinbottM14A (32)54:14+22:0614:09
23Lauren MurrayW16A (28)1:22:55+46:5222:46
25Kasey LaneW14A (30)1:17:21+42:4221:51
26Neil GannonM50A (32)1:47:20+52:1318:49
26Laura de JongW14A (30)1:29:44+55:0525:20
27Andrew BrennanM50A (32)1:52:31+57:2419:44
27Jess RogersW-20E (27)2:57:02+1:56:4330:44
28Jack HillM-20E (38)2:27:19+1:12:3315:40
29Maxine LovellW14A (30)1:41:01+1:06:2228:32
32Daniel MurrayM16A (39)1:21:24+39:2015:39
Ben MurrayM10A (12)mispunched
Mali BrennanW10A (7)did not start
Carollee MurrayOpen Easy (10)did not start

SH N

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Val HodsdonW65A (13)58:06+1:5718:30
3John Le CarpentierM70A (21)50:58+8:3614:31
5John HodsdonM75A (8)1:09:16+25:3723:53
5Robert SpryM55+AS (15)48:59+14:3216:53
6Peter MeyerM75A (8)1:18:21+34:4227:01
7Garry StewartM55+AS (15)56:33+22:0619:30
7Sandra StewartW55+AS (9)1:13:41+23:2330:19

SO Q

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Ulla HeikkilaOpen Easy (10)26:37+3:2811:19
7Kathy PetrieW55A (16)1:32:35+43:0423:01
9Iain DuncanOpen Easy (10)55:48+32:3923:44
9Trevor SauerM70A (21)58:04+15:4216:32
10Murray HainesM60A (23)1:14:15+24:1415:43
10Brendan HenryM45AS (11)1:44:33+53:4429:47
18Mark PetrieM60A (23)1:34:05+44:0419:55
21Anastasia HeikkilaW16A (28)1:14:37+38:3420:29
21Peter RussellM65A (35)1:13:54+21:1316:29

SW W

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Peter OLoughlinM45AS (11)53:25+2:3615:13
6Connor MartinM12A (16)19:26+2:568:16
10Alison MartinW Open B (11)2:16:18+1:15:0238:30
28Riley MartinM14A (32)1:14:12+42:0419:22
Jordan NeillM16A (39)did not finish

TA Z

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Calum SutherlandM16A (39)46:35+4:318:57
13Nick CollinsM65A (35)1:05:55+13:1414:42
Annie SandersonW60A (14)did not start

TF Q

18 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Pam CoxW75A (6)1:06:2727:20
1Mark NemethM50A (32)55:079:40
1Judith HayW55+AS (9)50:1820:41
2Tara DougallW35AS (6)1:08:26+0:2118:48
3Robin SimsonM80A (3)1:11:42+17:4129:30
3Tomasina VasiliadisW35AS (6)1:16:30+8:2521:00
7Geoff PeckM65A (35)56:36+3:5512:38
7Cate NemethM/W10N (15)23:58+9:0210:59
13Johanna Tavner-CornerW60A (14)2:06:07+1:18:5134:38
14Roy KalecinskiM55+AS (15)1:39:26+1:04:5934:17
15Chris NemethM12A (16)26:11+9:4111:08
16Russell CreedM65A (35)1:07:34+14:5315:04
21Tony Tavner-CornerM70A (21)2:04:52+1:22:3035:34
23Lorenzo CalabroM21E (29)2:09:49+47:4310:14
31Stephen MorrisM55A (32)1:56:43+1:10:5623:09
34Reid MoranM65A (35)2:52:35+1:59:5438:31
Neil SimsonM45A (18)mispunched
Alan W CoxM80A (3)did not finish

TJ S

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Toby CazzolatoM12A (16)16:307:01
9Paul HoopmannM65A (35)58:54+6:1313:08
13Ben CazzolatoM45A (18)1:57:11+1:05:0216:54
13Aylwin LimM55+AS (15)1:31:36+57:0931:35
18Sarah LimW16A (28)1:05:36+29:3318:01
Meredith NormanW16A (28)mispunched

TJSL

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
7Michal HubacekM21E (29)1:37:19+15:137:40

TK V

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Anne GarveyW60A (14)2:02:58+1:15:4233:46
14Paul ElamM65A (35)1:06:02+13:2114:44
18Warwick DavisM55A (32)1:20:10+34:2315:54

TT S

17 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2James LloydM Open B (3)1:26:30+33:5722:35
3Abigail GeorgeW14A (30)36:48+2:0910:23
3Andrew SlatteryM21AS (4)1:11:08+29:1712:28
6Kate MarschallW35AS (6)2:20:44+1:12:3938:39
8Clive ArthurM55+AS (15)57:10+22:4319:42
11Jemima LloydW12A (13)30:23+13:2312:55
12Joanna GeorgeW14A (30)44:34+9:5512:35
12Annabel LloydM/W10N (15)35:33+20:3716:18
13Max GrivellM14A (32)43:18+11:1011:18
14Emily SorensenW16A (28)53:44+17:4114:45
15Susan GeorgeW45A (16)2:57:23+2:03:0433:35
18Olivia SprodW21E (19)2:11:39+1:02:0714:56
20Charlotte BraderW-20E (27)1:47:29+47:1018:39
22David GeorgeM55A (32)1:34:08+48:2118:40
26Jack MarschallM14A (32)1:03:06+30:5816:28
33Barry WheelerM65A (35)2:09:27+1:16:4628:53
Marian ArthurW55+AS (9)mispunched

UG Q

41 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Elizabeth FergusonW Open B (11)1:01:1617:18
1Mikaela GrayW12A (13)17:007:14
1Su Yan TayW50A (22)1:01:0712:56
1Linda BurridgeOpen Easy (10)23:099:51
2Clive PopeM80A (3)55:37+1:3622:53
2Brenton GrayM21AS (4)1:06:00+24:0911:34
2Kirsten BaadeW21A (2)2:22:31+35:0626:59
3Robin SpriggsW70A (14)59:42+10:4720:35
3Barbara PopeW75A (6)1:12:40+6:1329:54
3Ryan GrayM14A (32)33:56+1:488:51
5Meredith GrayW40A (7)1:03:23+5:5711:37
5Geraldine ChatfieldW55A (16)1:12:45+23:1418:05
6Jacquie RandW60A (14)1:15:32+28:1620:45
6James ShulmeisterM45AS (11)1:17:25+26:3622:03
7James FergusonM10A (12)17:34+3:228:03
8Tim McIntyreM50A (32)1:09:09+14:0212:07
8Caroline PigerreW-20E (27)1:12:42+12:2312:37
10Frances PowellW45AS (20)1:22:48+29:0926:22
10Joan SheldonW65A (13)1:38:58+42:4931:31
12Juliana de NooyW55A (16)2:09:06+1:19:3532:06
12Wendy ReadW50A (22)1:23:40+22:3317:43
13Helen BreslinW21E (19)1:54:30+44:5812:59
13James SheldonM21E (29)1:45:42+23:368:20
15Clare LeungW50A (22)1:26:48+25:4118:23
17Fiona McIntyreW45AS (20)1:43:11+49:3232:51
18Greg ChatfieldM65A (35)1:10:07+17:2615:39
19Lauren BaadeW-20E (27)1:45:13+44:5418:16
20Christopher SpriggsM70A (21)1:45:31+1:03:0930:03
24Niamh ShulmeisterW-20E (27)2:06:49+1:06:3022:01
25Jayden HarveyM16A (39)1:13:01+30:5714:02
27Peter EffeneyM55A (32)1:43:35+57:4820:33
27Daniel GrayM16A (39)1:15:41+33:3714:33
28Tony HowesM50A (32)1:54:35+59:2820:06
29Malcolm PowellM55A (32)1:50:00+1:04:1321:49
31Nicholas BurridgeM-20E (38)2:38:03+1:23:1716:48
32Guy PigerreM50A (32)3:03:25+2:08:1832:10
32Tom SchultsM65A (35)2:00:28+1:07:4726:53
37Angus PowellM16A (39)1:47:16+1:05:1220:37
Murray PowellM16A (39)mispunched
Anatoly KulikovM21E (29)did not finish
Neville CobboldM75A (8)did not finish
Thomas MarneyOpen Moderate (3)did not start
Ingrid BaadeW50A (22)did not start

UR N

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Maureen OgilvieW80A (1)1:15:1640:14
1Jakob DoyleM Junior B (1)2:10:5634:11
2Ian JonesM50A (32)1:03:59+8:5211:13
3Maree DoyleW Junior B (3)1:15:29+12:1421:19
5Dick OgilvieM70A (21)54:31+12:0915:31
6Shane DoyleM45A (18)1:09:58+17:4910:05
10Finn MackayM14A (32)42:28+10:2011:05
10Margaret JonesW45A (16)1:27:45+33:2616:37
12Georgia JonesW-20E (27)1:21:11+20:5214:05
14Sophie JonesW14A (30)49:39+15:0014:01
15Dave LottyM70A (21)1:11:10+28:4820:16
26Jim MackayM55A (32)1:39:52+54:0519:48
30Serena DoyleW14A (30)2:01:29+1:26:5034:19
Zara DoyleW Junior B (3)did not start

WA S

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Jenny CasanovaW40A (7)1:00:44+3:1811:08
4Peter KreminskiM75A (8)1:02:46+19:0721:38
6Sara LemanskiW Open B (11)1:51:10+49:5431:24
7Amber TomasW21E (19)1:30:03+20:3110:13
23Lina HeuerW14A (30)1:16:05+41:2621:29

WE A

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Hermann WehnerM90+A (1)1:20:5551:12
2Andrew Cumming ThomM55+AS (15)38:48+4:2113:22

WH N

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Barry HanlonM80A (3)54:0122:13
2Janet MorrisW75A (6)1:10:39+4:1229:04
2Maureen FitzpatrickW55+AS (9)1:01:28+11:1025:17
4Robert BradleyM45AS (11)1:08:41+17:5219:34
10Lachlan CoadyM10A (12)31:57+17:4514:39
25Lee CoadyM21E (29)2:39:18+1:17:1212:34

WN Z

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Joseph LynchM-20E (38)1:41:49+27:0310:49
17Marina ComeskeyW16A (28)1:02:03+26:0017:02
George EnglebackM-20E (38)did not finish

WO W

8 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Carol BrownlieW60A (14)1:15:20+28:0420:41
5Michelle MartinW35AS (6)1:37:24+29:1926:45
11Andrew MartinM50A (32)1:13:42+18:3512:55
14Ken BrownlieM70A (21)1:06:43+24:2119:00
19Sarah RichardsW14A (30)1:05:54+31:1518:36
30Shaun RichardsM14A (32)1:17:37+45:2920:15
33Oliver MartinM-20E (38)2:42:59+1:28:1317:20
33Edward FinnieM16A (39)1:27:32+45:2816:50

WP N

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Dale WallaceM45AS (11)54:10+3:2115:25
7Katie WallaceOpen Easy (10)41:18+18:0917:34
12Sally DevenishW45AS (20)1:27:03+33:2427:43
Samantha WallaceW-20A (5)did not start

WR N

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
27Lachlan BillettM16A (39)1:15:41+33:3714:33

WR T

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Zoe DowlingW-20E (27)1:04:33+4:1411:12
3Michael DowlingM55+AS (15)40:21+5:5413:54
3Anna DowlingW-20E (27)1:08:15+7:5611:50
4Sue HancockW50A (22)1:05:39+4:3213:54
12Dexter CanningM14A (32)43:02+10:5411:14
18Liz CanningW50A (22)1:54:07+53:0024:10
21Hugh FitzgeraldM50A (32)1:37:56+42:4917:10
21Alex BattagliaM16A (39)1:10:52+28:4813:37
31Larry PodmoreM65A (35)1:43:53+51:1223:11

YA S

7 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Alyce HeapW-20A (5)56:20+5:1815:28
3Remi AfnanM12A (16)16:44+0:147:07
5Sandra AfnanW45AS (20)1:12:56+19:1723:13
6Dante AfnanM16A (39)51:38+9:349:55
7Ethan PenckM14A (32)40:21+8:1310:32
8Ruhi AfnanM45A (18)1:19:11+27:0211:25
12Steve CooperM50A (32)1:14:31+19:2413:04

YV V

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Alex TarrM70A (21)42:2212:04
2Ted van GeldermalsenM60A (23)51:05+1:0410:49
3Blair TrewinM45A (18)1:03:25+11:169:09
6Margi FreemantleW55A (16)1:13:14+23:4318:13
7Kathy LileyW65A (13)1:09:33+13:2422:08
8Jocelyn WattsW Open B (11)2:01:07+59:5134:12
8Janet TarrW70A (14)1:16:31+27:3626:23
10Cormac McCarthyM55A (32)1:05:10+19:2312:55
17Brody McCarthyM16A (39)1:05:04+23:0012:30

Please report errors in the result list to the organiser.