Orienteering Australia

Official results for AusChamps - Event 10 - Australian Long Distance Championships

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: AusChamps - Event 10 - Australian Long Distance Championships
Organisers: Bullecourt Boulder Bounders / Orienteering Queensland / Range Runners Orienteering Club
Date: Saturday 1 October 2016

Classes: Show all | M/W10N | W10A | W12A | W14A | W16A | W20E | W20A | W21E | W21A | W21AS | W35A | W35AS | W40A | W45A | W45AS | W50A | W55A | W55+AS | W60A | W65A | W70A | W75A | W80A | W85A | W90+A | M10A | M12A | M14A | M16A | M20E | M20A | M21E | M21A | M21AS | M35A | M35AS | M40A | M45A | M45AS | M50A | M55A | M55+AS | M60A | M65A | M70A | M75A | M80A | M85A | M90+A | Open Moderate | Open Easy | open Very Easy | Men Junior B | M Open B | W Junior B | W Open B

BS A

34 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Kevin PaineM85A (2)1:07:3236:06
1Andrew HobsonM Open B (3)52:3313:43
1Patrick MillerM16A (39)42:048:05
1Ella CuthbertW14A (30)34:399:47
1Pia CunninghamW Junior B (3)1:03:1517:52
2Daniel Del DotM21A (2)2:33:58+45:2519:52
2Toni BrownW50A (22)1:01:42+0:3513:04
2Tristan MillerM16A (39)43:13+1:098:18
2Emily LiW Junior B (3)1:07:15+4:0018:59
3Jane BarnettW Open B (11)1:28:53+27:3725:06
4Anita ScherrerW45A (16)58:33+4:1411:05
5Valerie BarkerW65A (13)1:03:58+7:4920:22
6Justine HobsonW12A (13)21:04+4:048:57
6Andrew BarnettM21E (29)1:36:33+14:277:37
7Caitlin YoungW16A (28)48:58+12:5513:27
8Ryan StocksM16A (39)53:46+11:4210:20
8David PolandM55A (32)1:03:04+17:1712:30
9Jo HobsonW Open B (11)2:04:24+1:03:0835:08
9Andrew JohnsonM45A (18)1:40:49+48:4014:32
9Carol HardingW55A (16)1:44:59+55:2826:06
9Alison InglisW45A (16)1:22:13+27:5415:34
10Tara SutherlandW50A (22)1:19:20+18:1316:48
11David StocksM14A (32)42:33+10:2511:06
12Natalie MillerW12A (13)32:12+15:1213:42
14Robyn DAscenzoW60A (14)3:57:30+3:10:141:05:14
15Michael DAscenzoM55+AS (15)1:51:42+1:17:1538:31
16Oliver MillM-20E (38)1:50:53+36:0711:47
16Noah PolandM16A (39)1:00:52+18:4811:42
18Ellen JohnsonW14A (30)1:01:00+26:2117:13
20Jesse PiiroinenM-20E (38)2:02:01+47:1512:58
36Tenzing JohnsonM16A (39)1:43:26+1:01:2219:53
Peter MillerM45A (18)mispunched
Ben HobsonM14A (32)mispunched
Coral DowW65A (13)mispunched
Bruce BarnettM50A (32)did not start
Ewan BarnettM-20E (38)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.