Orienteering Australia

Official results for Metro Finals, Junior League

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Metro Finals, Junior League
Organiser: Illawarra Kareelah Orienteers
Date: Sunday 1 September 2013

Classes: Show all | Division 1 | Division 2 | Division 3 | Division 4 | Division 5 | Easy | Very Easy

Division 3

29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Douglas JaySouthern Highlands Occasional Orienteers37:24
2David GreenIllawarra Kareelah Orienteers38:52+1:28
3Nicholas WilmottUringa Orienteers40:58+3:34
4Michael DavisSouthern Highlands Occasional Orienteers44:42+7:18
5Alexander KaravaevIllawarra Kareelah Orienteers47:19+9:55
6Wayne PepperBennelong Northside Orienteers50:13+12:49
7Stephan WagnerSouthern Highlands Occasional Orienteers50:42+13:18
8Mark SaveryBennelong Northside Orienteers51:27+14:03
9Terry BluettBennelong Northside Orienteers51:49+14:25
10Jim MerchantGaringal Orienteers55:21+17:57
11John Le carpentierSouthern Highlands Occasional Orienteers55:54+18:30
12Ron JunghansGaringal Orienteers56:10+18:46
13Ian FroudeIllawarra Kareelah Orienteers57:27+20:03
14Jim ForbesGaringal Orienteers58:48+21:24
15Georgia JonesUringa Orienteers59:08+21:44
16Hilary WoodCentral Coast Orienteers59:40+22:16
17Margaret JonesUringa Orienteers1:01:14+23:50
18Ken JacobsonGaringal Orienteers1:01:32+24:08
19Colin BurnettGaringal Orienteers1:03:06+25:42
20Kevin RobertsGaringal Orienteers1:03:13+25:49
21Dan RedfernGaringal Orienteers1:04:23+26:59
22Melissa AnnettsGaringal Orienteers1:08:47+31:23
23Garry StewartSouthern Highlands Occasional Orienteers1:09:38+32:14
24Julian LedgerBennelong Northside Orienteers1:12:12+34:48
25Karin HefftnerGaringal Orienteers1:12:49+35:25
26Peter ThomasonBennelong Northside Orienteers1:16:10+38:46
27Lisa LinssenGaringal Orienteers1:30:40+53:16
Natalya FilippovaIllawarra Kareelah Orienteersmispunched
Dick OgilvieUringa Orienteersmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.