Orienteering Australia

Official results for Bendigo Bush 2 - Kangaroo Gully

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush 2 - Kangaroo Gully
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 9 April 2016

1

7 100 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1David BrownridgeBG V Bendigo Orienteers46:226:31
2Jim RussellBG V Bendigo Orienteers47:12+0:506:38
3Louis CameronBG V Bendigo Orienteers50:22+4:007:05
4Simon RouseDR V Dandenong Ranges Orienteering52:51+6:297:26
5Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers53:10+6:487:29
6Ian DaviesDR V Dandenong Ranges Orienteering1:07:33+21:119:30
7Hans EgefalkBG V Bendigo Orienteers1:08:17+21:559:37
8Derek MorrisBG V Bendigo Orienteers1:10:36+24:149:56
9John CarberryNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl1:35:36+49:1413:27
10Andrew WallaceBG V Bendigo Orienteers1:50:14+1:03:5215:31
11Ian CollinsTK V Tuckonie Orienteering Club2:00:29+1:14:0716:58
Ilka BarrBG V Bendigo Orienteersmispunched

2

5 975 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jimmy CameronBG V Bendigo Orienteers42:517:10
2Andrew CameronBG V Bendigo Orienteers48:03+5:128:02
3Nigel McGuckianBG V Bendigo Orienteers49:23+6:328:15
4Leisha MaggsBG V Bendigo Orienteers50:05+7:148:22
5Stephen BirdBK V Bayside Kangaroos Orienteers51:05+8:148:32
6Henry CameronBG V Bendigo Orienteers52:08+9:178:43
7Michael LoughnanBG V Bendigo Orienteers52:29+9:388:47
8Brett HouldenBG V Bendigo Orienteers52:47+9:568:50
9Neil BarrBG V Bendigo Orienteers53:53+11:029:01 Download route in GPX format
10Roch PrendergastEU V Eureka Orienteers56:48+13:579:30
11John WilkinsonBG V Bendigo Orienteers1:00:34+17:4310:08
12Julie FlynnBG V Bendigo Orienteers1:05:43+22:5210:59
13Tony RadfordBG V Bendigo Orienteers1:07:55+25:0411:22
14Peter SearleBG V Bendigo Orienteers1:12:11+29:2012:04
15Darren EenjesBG V Bendigo Orienteers1:12:22+29:3112:06
16David JonesBG V Bendigo Orienteers1:13:59+31:0812:22
17Rob ClarkBG V Bendigo Orienteers1:16:14+33:2312:45
18John ChellewBG V Bendigo Orienteers1:17:23+34:3212:57
19Bob CameronBG V Bendigo Orienteers1:25:38+42:4714:19
20Louise HallBG V Bendigo Orienteers1:32:51+50:0015:32
21Ryan DaviesDR V Dandenong Ranges Orienteering1:33:39+50:4815:40
22Lincoln ErmNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl2:06:53+1:24:0221:14
Heather JonesBG V Bendigo Orienteersmispunched

3

3 650 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Jack WigneyBG V Bendigo Orienteers37:4410:20
2Jacqui KneeBG V Bendigo Orienteers38:29+0:4510:32
3Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers39:45+2:0110:53
4Reuben CameronBG V Bendigo Orienteers40:13+2:2911:01
5Peter HillBG V Bendigo Orienteers40:32+2:4811:06
6Karina CherryBG V Bendigo Orienteers40:58+3:1411:13
7Serryn EenjesBG V Bendigo Orienteers41:17+3:3311:18
8Matt JackelBG V Bendigo Orienteers43:53+6:0912:01
9Sarah DaviesDR V Dandenong Ranges Orienteering46:37+8:5312:46
10Michael BrenchBG V Bendigo Orienteers47:56+10:1213:07
11Lian PerryEU V Eureka Orienteers48:26+10:4213:16
12Caitlyn SteerBG V Bendigo Orienteers49:38+11:5413:35
13Katherine McMillanBG V Bendigo Orienteers50:18+12:3413:46
14Viv McMillanBG V Bendigo Orienteers50:56+13:1213:57
15Terry DavidsonBG V Bendigo Orienteers52:01+14:1714:15
16Lily BeggAU A Australia - No Club58:31+20:4716:01
17Jason CarterBG V Bendigo Orienteers1:01:00+23:1616:42
18Anne GarveyTK V Tuckonie Orienteering Club1:01:08+23:2416:44
19Andrew SteerBG V Bendigo Orienteers1:07:57+30:1318:36
20Nola JuniperBG V Bendigo Orienteers1:09:23+31:3919:00
21Judy PrendergastEU V Eureka Orienteers1:17:08+39:2421:07
22Ian JohnsonBG V Bendigo Orienteers1:30:41+52:5724:50
Dianne SearleBG V Bendigo Orienteersmispunched

4

2 475 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1The A TeamAU A Australia - No Club31:3512:45
2Campbell JamesBG V Bendigo Orienteers38:19+6:4415:28
3Raelee EenjesBG V Bendigo Orienteers40:27+8:5216:20
4Susan DavidsonBG V Bendigo Orienteers52:37+21:0221:15
5Rob FisherBG V Bendigo Orienteers1:12:05+40:3029:07
6Joanne CherryBG V Bendigo Orienteers1:12:30+40:5529:17
Shirley RossBG V Bendigo Orienteersmispunched
Sam LarcombeAU A Australia - No Clubmispunched
Cameron BellBG V Bendigo Orienteersmispunched
Amos WalzBG V Bendigo Orienteersdid not finish

5

1 925 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Michael ChanAU A Australia - No Club39:3120:31
2Harrison CarterBG V Bendigo Orienteers44:08+4:3722:55
3Akira HillBG V Bendigo Orienteers48:20+8:4925:06
4Marta MejiaAU A Australia - No Club1:28:18+48:4745:52

Please report errors in the result list to the organiser.