Orienteering Australia

Official results for Bendigo Bush Event - Ironstone Hill

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Bendigo Bush Event - Ironstone Hill
Organiser: Bendigo Orienteers
Date: Saturday 15 October 2016

Classes: Show all | 1 | 2 | 3 | 4 | 5

1

7 125 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ben GoonanBG V Bendigo Orienteers38:465:26
2Christopher NauntonBG V Bendigo Orienteers43:27+4:416:05
3Ross SlaterBG V Bendigo Orienteers1:00:28+21:428:29
4Leisha MaggsBG V Bendigo Orienteers1:01:50+23:048:40
5Steve LeicesterBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:03:28+24:428:54
6John CarberryNE V Nillumbik Emus Orienteering Cl1:04:36+25:509:04
7Peter ForbesBG V Bendigo Orienteers1:13:36+34:5010:19

2

5 200 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rod GrayEU V Eureka Orienteers40:407:49
2Nic CherryBG V Bendigo Orienteers40:57+0:177:52
3Tony RadfordBG V Bendigo Orienteers45:18+4:388:42
4Nigel McGuckianBG V Bendigo Orienteers47:32+6:529:08
5John WilkinsonBG V Bendigo Orienteers48:14+7:349:16
6Paul ElamTK V Tuckonie Orienteering Club49:46+9:069:34
7Julie FlynnBG V Bendigo Orienteers55:41+15:0110:42
8Caitlyn SteerBG V Bendigo Orienteers56:57+16:1710:57
9Marcus BinksBG V Bendigo Orienteers1:04:47+24:0712:27
10James GrayEU V Eureka Orienteers1:04:55+24:1512:29
11Jenny BallBG V Bendigo Orienteers1:08:42+28:0213:12
12Louise HallBG V Bendigo Orienteers1:09:12+28:3213:18
13Terry GavaghanTK V Tuckonie Orienteering Club1:35:57+55:1718:27
14Bob LeicesterBK V Bayside Kangaroos Orienteers1:53:42+1:13:0221:51
Ken DowlingEU V Eureka Orienteersdid not finish

3

3 525 m, 14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Peter SearleBG V Bendigo Orienteers38:5511:02
2Alison RadfordBG V Bendigo Orienteers40:57+2:0211:37
3Charles BrownridgeBG V Bendigo Orienteers42:26+3:3112:02
4Kerryn SearleBG V Bendigo Orienteers42:50+3:5512:09
5Terry DavidsonBG V Bendigo Orienteers43:16+4:2112:16
6Frank DixonTK V Tuckonie Orienteering Club46:54+7:5913:18
7Lily BeggBG V Bendigo Orienteers48:01+9:0613:37
8Anne BeggAU A Australia - No Club48:03+9:0813:37
9Anitra DowlingEU V Eureka Orienteers54:23+15:2815:25
10Judy FittBG V Bendigo Orienteers59:27+20:3216:51
11Dianne SearleBG V Bendigo Orienteers59:36+20:4116:54
12Andrew SteerBG V Bendigo Orienteers1:16:44+37:4921:46
Nick & Tyson ParwanAU A Australia - No Clubmispunched
Anne GarveyTK V Tuckonie Orienteering Clubmispunched

4

3 175 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rick McDonaldBG V Bendigo Orienteers41:2013:01
2Jan BaxterBG V Bendigo Orienteers43:09+1:4913:35
3Jacqui GleesonBG V Bendigo Orienteers48:22+7:0215:14
4Archie NeylonBG V Bendigo Orienteers48:59+7:3915:25
5Ian JohnsonBG V Bendigo Orienteers1:18:39+37:1924:46
6Carmen PaceAU A Australia - No Club1:25:21+44:0126:52
Elke PrielippBG V Bendigo Orienteersmispunched

5

2 150 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Rhiannon BinksBG V Bendigo Orienteers41:1819:12
2Kate CouttieAU A Australia - No Club46:37+5:1921:40

Please report errors in the result list to the organiser.