Orienteering Australia

Official results for Goanna

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Goanna
Organiser: Garingal Orienteers
Date: Sunday 3 November 2013

Classes: Show all | GOanna | DraGOn | GeckO

GOanna

8 000 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Aidan DawsonGaringal Orienteers41:525:14
2Glenn HorrocksGaringal Orienteers42:02+0:105:15
3Mark ShinglerBig Foot Orienteers47:05+5:135:53
4Lee CoadyWestern and Hills Orienteers47:37+5:455:57
5Michael BurtonBig Foot Orienteers48:40+6:486:05
6Darren SlatteryBennelong Northside Orienteers52:30+10:386:33
7Ross MorrisonGaringal Orienteers59:44+17:527:28
8Dan SmithWestern and Hills Orienteers1:00:56+19:047:37
9Matt HackettWestern and Hills Orienteers1:01:04+19:127:38
10David BrayGaringal Orienteers1:03:00+21:087:52
11Warwick SelbyGaringal Orienteers1:08:14+26:228:31
12Stefan KuehnGaringal Orienteers1:09:43+27:518:42
13Neil HawthorneGaringal Orienteers1:09:48+27:568:43
14Karla BurnettGaringal Orienteers1:12:59+31:079:07
15Lynn Stanwaynone1:31:06+49:1411:23
16Brendan Walshnone1:31:39+49:4711:27
17Chris JackaBig Foot Orienteers1:35:11+53:1911:53
Alex KennedyGaringal Orienteersmispunched
Jim MackayUringa Orienteersmispunched
Joel PutnamBennelong Northside Orienteersmispunched

DraGOn

6 000 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Melvyn CoxBennelong Northside Orienteers38:466:27
2Anthony DarrBig Foot Orienteers40:55+2:096:49
3Mace NeveRed Roos ACT44:08+5:227:21
4John BulmanGaringal Orienteers44:52+6:067:28
5Larry WeissGaringal Orienteers44:55+6:097:29
6Michele DawsonGaringal Orienteers46:58+8:127:49
7Ron JunghansGaringal Orienteers50:31+11:458:25
8Karin HefftnerGaringal Orienteers52:14+13:288:42
9Ian MillerWestern and Hills Orienteers52:32+13:468:45
10Ken JacobsonGaringal Orienteers57:26+18:409:34
11Johnny PetersenGaringal Orienteers58:49+20:039:48
12Dianne BergenGaringal Orienteers1:00:05+21:1910:00
13Stuart McWilliamGaringal Orienteers1:06:50+28:0411:08
14Peter ThomasonBennelong Northside Orienteers1:11:09+32:2311:51
15Maria StankovaWestern and Hills Orienteers1:15:30+36:4412:35
16David BowermanCentral Coast Orienteers1:23:25+44:3913:54

GeckO

4 000 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Margaret JonesUringa Orienteers30:477:41
2Ewan ShinglerBig Foot Orienteers33:44+2:578:26
3Dave LottyUringa Orienteers38:56+8:099:44
4Barbara DawsonGaringal Orienteers40:08+9:2110:02
5Tania KennedyGaringal Orienteers41:44+10:5710:26
6Tom KennedyGaringal Orienteers44:04+13:1711:01
7Ross DukerGaringal Orienteers44:24+13:3711:06
7Barry HanlonWestern and Hills Orienteers44:24+13:3711:06
9Dennis SparlingGaringal Orienteers45:13+14:2611:18
10Elizabeth BulmanGaringal Orienteers47:03+16:1611:45
11Janet MorrisWestern and Hills Orienteers55:15+24:2813:48
12Connie McNameeBig Foot Orienteers59:54+29:0714:58
13Karen Langannone1:30:28+59:4122:37
14Lachlan CoadyWestern and Hills Orienteers1:51:41+1:20:5427:55
Carol JacobsonGaringal Orienteersmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.