Official results for Garingal Ultra Sprint - Leichhardt

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Garingal Ultra Sprint - Leichhardt
Organiser: Garingal Orienteers
Date: Saturday 18 June 2016

Bennelong Northside Orienteers

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
7Curtis PepperJunior Men48:51+27:01
9Wayne PepperSenior Men33:19+10:28
17Rodney ParkinSenior Men37:55+15:04

Big Foot Orienteers

9 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3Andrew BrownSenior Men26:44+3:53
4Amy RogersJunior Women1:00:36+31:42
5Nea ShinglerJunior Women1:08:50+39:56
5Paula ShinglerSenior Women34:17+6:20
6Ewan ShinglerJunior Men31:02+9:12
6Mark ShinglerSenior Men31:59+9:08
7Tim RogersSenior Men32:23+9:32
11Andy SimpsonSenior Men34:31+11:40
15Andrew WisniewskiSenior Men36:23+13:32

Garingal Orienteers

38 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Toby WilsonJunior Men21:50
1Melissa AnnettsJunior Women28:54
1Michele DawsonSenior Women27:57
2Daniel HillJunior Men23:55+2:05
2Holly RobertsJunior Women52:18+23:24
3Aidan DawsonJunior Men28:48+6:58
3Clare JessupJunior Women56:49+27:55
4Hugo McCahon-BoersmaJunior Men29:00+7:10
4Michael Ridley-SmithSenior Men30:24+7:33
5Alex KennedyJunior Men29:26+7:36
5Istvan KerteszSenior Men31:10+8:19
6Nikolett HalmaiSenior Women34:36+6:39
7Lisa GrantSenior Women35:51+7:54
8Donovan RobertsJunior Men54:26+32:36
8Airdrie LongSenior Women36:48+8:51
9Tania KennedySenior Women36:58+9:01
10Andra LeungJunior Men1:09:18+47:28
11Angus van SchaikJunior Men1:41:14+1:19:24
12Tony HillSenior Men35:13+12:22
13Jamie KennedySenior Men35:14+12:23
13Carol JacobsonSenior Women45:26+17:29
14Peter AnnettsSenior Men35:24+12:33
15Elaine MurdochSenior Women49:47+21:50
16Rod EckelsSenior Men37:43+14:52
16Barbara DawsonSenior Women53:35+25:38
17Wendy McConaghySenior Women59:43+31:46
18Ian JessupSenior Men38:44+15:53
20Mark BrindleySenior Men40:11+17:20
21Stuart McWilliamSenior Men40:11+17:20
21Justine BrindleySenior Women1:12:11+44:14
22Sue ThomsonSenior Women1:16:33+48:36
24Kevin RobertsSenior Men45:42+22:51
25Ross MorrisonSenior Men46:49+23:58
29Ron JunghansSenior Men50:27+27:36
30Ken JacobsonSenior Men54:10+31:19
31Dennis SparlingSenior Men56:35+33:44
32Lloyd GledhillSenior Men57:11+34:20
36Ross DukerSenior Men1:12:32+49:41

Goldseekers Orienteers

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
3Anna FitzgeraldSenior Women32:38+4:41
22Chris FitzgeraldSenior Men40:25+17:34

Illawarra Kareelah Orienteers

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
9Cameron WillJunior Men1:01:14+39:24
10Ian FroudeSenior Men34:17+11:26
23Sue FroudeSenior Women1:21:16+53:19

Newcastle Orienteering Club

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
8Alan GardeSenior Men33:01+10:10
Axel TkatchewJunior Mendid not finish
Schyler TkatchewJunior Mendid not finish

Orienteering NSW

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
20Helen MurphySenior Women1:08:58+41:01
34Terry MurphySenior Men1:01:59+39:08

Uringa Orienteers

11 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
2Ondrej PavluSenior Men23:07+0:16
2Catherine MurphySenior Women28:48+0:51
11Clare MurphySenior Women39:33+11:36
12Linda SestaSenior Women40:00+12:03
14Lisa LampeSenior Women47:41+19:44
18Mary Jane MahonySenior Women1:01:00+33:03
19Ian BilmonSenior Men40:08+17:17
26Dick OgilvieSenior Men47:04+24:13
28Dave LottySenior Men47:35+24:44
33Brian ClelandSenior Men58:38+35:47
35Michael LloydSenior Men1:09:22+46:31

Western and Hills Orienteers

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiff
1Andrew HillSenior Men22:51
4Sofia NilssonSenior Women33:20+5:23
10Amy HarmerSenior Women38:19+10:22

Please report errors in the result list to the organiser.