Official results for Garingal Local Event - Curl Curl

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Garingal Local Event - Curl Curl
Organiser: Garingal Orienteers
Date: Sunday 24 July 2016

Long Moderate

4 400 m, 32 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Peter Annetts Garingal Orienteers 30:33 6:56
2 Angus Shedden Southern Highlands Occasional Orienteers 30:37 +0:04 6:57
3 Toby Wilson Garingal Orienteers 32:10 +1:37 7:18
4 Ian Jones Uringa Orienteers 32:26 +1:53 7:22
5 Ant Nolan Uringa Orienteers 34:36 +4:03 7:51
6 Daniel Doyle Garingal Orienteers 34:41 +4:08 7:52
7 Gregory Dominish Garingal Orienteers 36:18 +5:45 8:15
8 Matt Peters Uringa Orienteers 38:34 +8:01 8:45
9 Aidan Dawson Garingal Orienteers 38:50 +8:17 8:49
10 Helen Parker Western and Hills Orienteers 39:18 +8:45 8:55
11 Warwick Selby Garingal Orienteers 39:37 +9:04 9:00
12 David Bray Garingal Orienteers 40:50 +10:17 9:16
13 Simon & Lisa Nash Bennelong Northside Orienteers 42:25 +11:52 9:38
14 Michael Warlters Uringa Orienteers 42:34 +12:01 9:40
15 Mary Botto none 44:27 +13:54 10:06
16 Andy Graham Garingal Orienteers 44:28 +13:55 10:06
16 Paul Rainbow none 44:28 +13:55 10:06
18 Kim Joss none 44:33 +14:00 10:07
19 John Bulman Garingal Orienteers 45:37 +15:04 10:22
20 Clyde McGhee Bennelong Northside Orienteers 46:14 +15:41 10:30
21 David McGhee Bennelong Northside Orienteers 46:47 +16:14 10:37
22 Peter & Luke Walker none 46:52 +16:19 10:39
23 Nikolett Halmai Garingal Orienteers 47:13 +16:40 10:43
24 Mark Green none 48:02 +17:29 10:54
25 Tracy Abdipramto none 48:41 +18:08 11:03
26 Rod Eckels Garingal Orienteers 50:43 +20:10 11:31
27 James Stuart Illawarra Kareelah Orienteers 55:56 +25:23 12:42
28 Ellis Leung Garingal Orienteers 56:04 +25:31 12:44
29 Elizabeth Bulman Garingal Orienteers 1:04:21 +33:48 14:37
30 Ford Family none 1:12:36 +42:03 16:30
31 Gary Glover Garingal Orienteers 1:15:22 +44:49 17:07
Luke & Peter Walker none mispunched

Short Moderate

3 500 m, 11 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Georgia Jones Uringa Orienteers 34:44 9:55
2 Kirrilee Russell none 42:44 +8:00 12:12
3 Jim Merchant Garingal Orienteers 43:14 +8:30 12:21
4 Justin Brown Garingal Orienteers 44:28 +9:44 12:42
5 Lloyd Gledhill Garingal Orienteers 45:40 +10:56 13:02
6 Ruth Shedden Southern Highlands Occasional Orienteers 47:40 +12:56 13:37
7 Airdrie Long Garingal Orienteers 47:57 +13:13 13:42
8 Anna Keeley Uringa Orienteers 52:58 +18:14 15:08
9 Sophie Jones Uringa Orienteers 53:00 +18:16 15:08
10 Ernest Windschuttel Garingal Orienteers 57:40 +22:56 16:28
11 Sue Thomson Garingal Orienteers 1:02:04 +27:20 17:44

Easy

2 400 m, 16 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Walker Family 2 none 14:59 6:14
2 Paul Rainbow none 17:03 +2:04 7:06
3 Mary Botto none 17:10 +2:11 7:09
4 Walker Family 1 none 20:27 +5:28 8:31
5 Caleb Family Garingal Orienteers 20:30 +5:31 8:32
6 Jack Conomos none 20:57 +5:58 8:43
7 Harry Conomos none 21:11 +6:12 8:49
8 Thomas Deane Garingal Orienteers 22:15 +7:16 9:16
9 Alexandre Dominish Garingal Orienteers 23:20 +8:21 9:43
10 Isaac Bray Garingal Orienteers 24:32 +9:33 10:13
11 Liam Hanly Garingal Orienteers 24:59 +10:00 10:24
12 Ealey Family none 25:25 +10:26 10:35
13 Rory Shedden Southern Highlands Occasional Orienteers 29:10 +14:11 12:09
14 Euan Shedden Southern Highlands Occasional Orienteers 30:35 +15:36 12:44
15 Barry Cole Bennelong Northside Orienteers 31:26 +16:27 13:05
16 William Nolan Uringa Orienteers 46:35 +31:36 19:24

Very Easy

1 700 m, 7 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Charlie Green none 12:10 7:09
2 Ollie Green none 12:15 +0:05 7:12
3 Sophie Stacker none 25:02 +12:52 14:43
4 Lyla Collins none 25:08 +12:58 14:47
5 Katya & Remy Collins none 25:18 +13:08 14:52
6 Ewan Steyer none 25:40 +13:30 15:05
7 George Johnson (Stitt) Garingal Orienteers 51:54 +39:44 30:31

Please report errors in the result list to the organiser.