Official results for Foot O - Malmalling SW

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Foot O - Malmalling SW
Organisers: LOST / Orienteering Association of WA
Date: Sunday 29 May 2016

H1

9 500 m, 9 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Ian Dalton Kulgun 225 Orienteers 1:51:25 11:43
2 Simon Windsor Bibbulmun Orienteers 1:53:16 +1:51 11:55
3 Cameron Duncan Kulgun 225 Orienteers 2:01:38 +10:13 12:48
4 Vanessa Smith Kulgun 225 Orienteers 2:06:43 +15:18 13:20
5 Ian Finnie Wullundigong Orienteers of the 2:30:05 +38:40 15:47
6 Bryce Crage Bibbulmun Orienteers 2:53:15 +1:01:50 18:14 Download route in GPX format
7 David Symons none 2:53:28 +1:02:03 18:15
Andrew Martin Wullundigong Orienteers of the mispunched Download route in GPX format
Peter Merrotsy none did not finish

H2

6 600 m, 10 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Andre Morkel LOST 1:14:11 11:14 Download route in GPX format
2 Graham Braid Kulgun 225 Orienteers 1:22:22 +8:11 12:28
3 Ceri Pass Kulgun 225 Orienteers 1:25:27 +11:16 12:56
4 Tom Brownlie Wullundigong Orienteers of the 1:29:08 +14:57 13:30 Download route in GPX format
5 Ian Fletcher LOST 1:35:36 +21:25 14:29
6 Robert Graieg LOST 2:03:49 +49:38 18:45
7 Edward Plummer LOST 2:05:38 +51:27 19:02 Download route in GPX format
8 Nick Lethbridge Wullundigong Orienteers of the 2:14:20 +1:00:09 20:21
John Cummins Bibbulmun Orienteers did not finish
Dave Currell Bibbulmun Orienteers did not finish

H3

4 900 m, 27 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Craig Dufty Bibbulmun Orienteers 38:20 7:49 Download route in GPX format
2 Rachel West Bibbulmun Orienteers 57:13 +18:53 11:40
3 Russell Wade Wullundigong Orienteers of the 1:06:06 +27:46 13:29 Download route in GPX format
4 Dan Greig Wullundigong Orienteers of the 1:08:13 +29:53 13:55
5 Tony Simpkins LOST 1:08:56 +30:36 14:04
6 Anthea Feaver LOST 1:09:49 +31:29 14:14
7 Edward Finnie Wullundigong Orienteers of the 1:17:28 +39:08 15:48
8 Digby Mercer Wullundigong Orienteers of the 1:19:12 +40:52 16:09 Download route in GPX format
9 Oliver Martin Wullundigong Orienteers of the 1:19:53 +41:33 16:18
10 Mike Howe LOST 1:24:10 +45:50 17:10
11 Rosalie McCauley Wullundigong Orienteers of the 1:30:14 +51:54 18:24
12 Trevor Diment Tintookies Orienteers 1:35:55 +57:35 19:34
13 Rob West Bibbulmun Orienteers 1:37:35 +59:15 19:54
14 Mike Sibbald Bibbulmun Orienteers 1:42:32 +1:04:12 20:55
15 Daniel Eves Bibbulmun Orienteers 1:45:25 +1:07:05 21:30
16 Mark Newhouse LOST 1:49:39 +1:11:19 22:22
17 John Major Kulgun 225 Orienteers 2:06:36 +1:28:16 25:50
18 Tyler Eves Bibbulmun Orienteers 2:22:17 +1:43:57 29:02
19 Nick Flux Wullundigong Orienteers of the 2:32:41 +1:54:21 31:09
20 Laura Adair none 3:08:47 +2:30:27 38:31
Erica Diment Tintookies Orienteers mispunched
Robert Boekelaar Wullundigong Orienteers of the did not finish
Hubert Day LOST did not finish
Joanna Maynard Bibbulmun Orienteers did not finish
Ian Jennings Wullundigong Orienteers of the did not finish
Jennifer Major Kulgun 225 Orienteers did not finish
Heike Behrbohm Kulgun 225 Orienteers did not finish

H4

3 200 m, 35 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Ken Brownlie Wullundigong Orienteers of the 47:37 14:52 Download route in GPX format
2 Daisy McCauley Wullundigong Orienteers of the 54:12 +6:35 16:56
3 Ken Post Wullundigong Orienteers of the 57:12 +9:35 17:52
4 Sam Taylor none 58:19 +10:42 18:13
5 Janet Fletcher LOST 1:04:12 +16:35 20:03
6 Phil Dufty Bibbulmun Orienteers 1:07:51 +20:14 21:12
7 David Pass Kulgun 225 Orienteers 1:09:51 +22:14 21:49
8 Christine Howitt Wullundigong Orienteers of the 1:10:19 +22:42 21:58
9 Chas Lane LOST 1:11:44 +24:07 22:25
10 Rosemary Kullmann LOST 1:15:39 +28:02 23:38
11 Debra Lethbridge Wullundigong Orienteers of the 1:20:12 +32:35 25:03
12 Lily McFarlane Bibbulmun Orienteers 1:21:32 +33:55 25:28
13 Michelle Martin Wullundigong Orienteers of the 1:26:47 +39:10 27:07 Download route in GPX format
14 Michaela Maynard Bibbulmun Orienteers 1:29:00 +41:23 27:48
15 Don Young Bibbulmun Orienteers 1:29:47 +42:10 28:03
16 Andrea Eves Bibbulmun Orienteers 1:34:34 +46:57 29:33
17 Toni Frank Bibbulmun Orienteers 1:42:14 +54:37 31:56
18 Peter Gillon Kulgun 225 Orienteers 1:43:53 +56:16 32:27
19 Nicolette Finnie Wullundigong Orienteers of the 1:45:12 +57:35 32:52
20 Jan Pass Kulgun 225 Orienteers 1:45:57 +58:20 33:06
21 Moreen Cox LOST 1:58:00 +1:10:23 36:52
22 Lyn Mercer Wullundigong Orienteers of the 2:05:31 +1:17:54 39:13
23 Gary Ettridge none 2:06:13 +1:18:36 39:26
24 Jennifer Binns LOST 2:07:15 +1:19:38 39:45
25 Wendy Hobley LOST 2:08:51 +1:21:14 40:15
Penny Dufty Bibbulmun Orienteers mispunched
Lois West Bibbulmun Orienteers mispunched
Jacqueline.Georg McManus Kulgun 225 Orienteers mispunched
Andrew Brooker none mispunched
Helen Post Wullundigong Orienteers of the mispunched
Blake Merritt LOST mispunched
Joan Wright Bibbulmun Orienteers did not finish
Jim Mann Bibbulmun Orienteers did not finish
Bryan Hardy Wullundigong Orienteers of the did not finish
Riley Martin 2 South-West Orienteering Trekke did not finish

M

3 300 m, 27 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Riley Martin South-West Orienteering Trekke 39:23 11:56
2 Jordan Neill South-West Orienteering Trekke 39:48 +0:25 12:03
3 Shaun Richards Wullundigong Orienteers of the 51:00 +11:37 15:27
4 Riley McFarlane Bibbulmun Orienteers 54:46 +15:23 16:35
5 Tia Chitty none 59:29 +20:06 18:01
6 Mason Eves Bibbulmun Orienteers 1:03:21 +23:58 19:11
7 Sarah Richards Wullundigong Orienteers of the 1:08:51 +29:28 20:51
8 Euan Pretl none 1:21:40 +42:17 24:44
9 Liz Addison none 1:33:42 +54:19 28:23
10 Patrick Dufty Bibbulmun Orienteers 1:39:59 +1:00:36 30:17
11 Lucy Jarrett none 1:51:03 +1:11:40 33:39
12 Renee Willemson none 2:00:18 +1:20:55 36:27
13 Karl Nolte none 2:00:33 +1:21:10 36:31
14 Bart Dekker none 2:18:29 +1:39:06 41:57
15 Phil Humphries LOST 2:22:46 +1:43:23 43:15
16 Luis Cabral none 2:41:07 +2:01:44 48:49
Daniel Meeks none mispunched
Artan Dekker none mispunched
Nerrida Ellett none mispunched
Ann Dekker none mispunched
Michael Dufty Bibbulmun Orienteers mispunched
Noelle Chitty none mispunched
Gary Aitken LOST did not finish
Wendy Shannon none did not finish
Sharon McFarlane Bibbulmun Orienteers did not finish
Alan Cox LOST did not finish
Kynen Neill South-West Orienteering Trekke did not finish

E

1 900 m, 11 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Joel Brooker none 23:07 12:10
2 Kate Braid Kulgun 225 Orienteers 26:25 +3:18 13:54
3 Amelia Mirco none 29:29 +6:22 15:31
4 Jane Hardy Wullundigong Orienteers of the 35:06 +11:59 18:28
5 Paul Taman none 36:07 +13:00 19:00
6 Sasha Eves Bibbulmun Orienteers 45:13 +22:06 23:47
7 Poppy Chitty none 47:28 +24:21 24:58
8 Juliette Jarrett none 53:36 +30:29 28:12
9 Gary Kerr none 59:11 +36:04 31:08
Peter Chong none mispunched
Linda Cumberbirch none mispunched

VE

1 200 m, 9 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Lachlan Braid Kulgun 225 Orienteers 13:26 11:11
2 Amy Dufty Bibbulmun Orienteers 20:36 +7:10 17:10
3 Amelia Mirco none 22:08 +8:42 18:26
4 Rosie Windsor none 22:42 +9:16 18:55
5 Rohan Braid Kulgun 225 Orienteers 23:49 +10:23 19:50
6 Adam Nolan Wullundigong Orienteers of the 25:21 +11:55 21:07
7 Andy Ellett none 30:35 +17:09 25:29
8 Linda Cumberbirch none 33:58 +20:32 28:18
9 Blake Merritt LOST 44:00 +30:34 36:40

Please report errors in the result list to the organiser.