Orienteering Australia

Official results for Foot O - Dryandra

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Foot O - Dryandra
Organisers: Kulgun 225 Orienteers / Orienteering Association of WA
Date: Monday 6 June 2016

H1

8 400 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Cameron DuncanKulgun 225 Orienteers56:256:42
2John ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Or59:23+2:587:04
3Ricky ThackrayBibbulmun Orienteers59:48+3:237:07
4Graham BraidKulgun 225 Orienteers1:02:21+5:567:25
5Rachel WestBibbulmun Orienteers1:02:22+5:577:25
6Ivan KomyshanWullundigong Orienteers of the1:04:47+8:227:42 Download route in GPX format
7Phil DuftyBibbulmun Orienteers1:45:04+48:3912:30
Simon WindsorBibbulmun Orienteersmispunched

H2

7 200 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Tom BrownlieWullundigong Orienteers of the58:328:07
2Andrew MartinWullundigong Orienteers of the1:00:59+2:278:28
3Tony WhittakerAlbany & Denmark Hinterland Or1:02:55+4:238:44
4Ceri PassKulgun 225 Orienteers1:03:33+5:018:49
5Venessa SmithKulgun 225 Orienteers1:14:48+16:1610:23
6Clifford PhillipsSouth-West Orienteering Trekke1:15:06+16:3410:25
7Russell CandyKulgun 225 Orienteers1:15:41+17:0910:30
8Nick LethbridgeWullundigong Orienteers of the1:27:55+29:2312:12
9John CumminsBibbulmun Orienteers1:34:35+36:0313:08

H3

5 200 m, 16 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Anthea FeaverLOST42:568:15
2Russell WadeWullundigong Orienteers of the48:06+5:109:15
3Dan GreigWullundigong Orienteers of the52:02+9:0610:00 Download route in GPX format
4Tony SimpkinsLOST52:07+9:1110:01
5Jen Graham-TaylorAlbany & Denmark Hinterland Or52:15+9:1910:02
6Mike HoweLOST57:40+14:4411:05
7Mike SibbaldBibbulmun Orienteers1:03:26+20:3012:11
8Rosalie McCauleyWullundigong Orienteers of the1:03:54+20:5812:17
9Robert GraiegLOST1:06:25+23:2912:46
10Geoff SmithKulgun 225 Orienteers1:13:30+30:3414:08
11Daniel EvesBibbulmun Orienteers1:15:35+32:3914:32
12Jim MannBibbulmun Orienteers1:18:31+35:3515:05
13John MajorKulgun 225 Orienteers1:21:20+38:2415:38
14Chris SwainKulgun 225 Orienteers1:35:51+52:5518:25
15Jennifer MajorKulgun 225 Orienteers1:44:51+1:01:5520:09
Sten ClaessensKulgun 225 Orienteersmispunched

H4

4 300 m, 28 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Ricky ThackreyBibbulmun Orienteers29:496:56
2Simon Windsor 2Bibbulmun Orienteers31:56+2:077:25
3Michael DuftyBibbulmun Orienteers45:06+15:1710:29
4Natasha SpargBibbulmun Orienteers48:37+18:4811:18
5Andrew BrookerNorth Perth50:30+20:4111:44
6Peter MattnerKulgun 225 Orienteers51:12+21:2311:54
7Rosemary KullmannLOST51:38+21:4912:00
8Janet FletcherLOST53:31+23:4212:26
9Christine HowittWullundigong Orienteers of the54:17+24:2812:37
10Craig DermerKulgun 225 Orienteers55:58+26:0913:00
11Ken BrownlieWullundigong Orienteers of the56:51+27:0213:13 Download route in GPX format
12Jennifer BinnsLOST57:03+27:1413:16
13Penny DuftyBibbulmun Orienteers57:26+27:3713:21
14Jacqueline.Georg McManusKulgun 225 Orienteers59:09+29:2013:45
15Jane PunyanityaLOST59:22+29:3313:48
16Vicki ReddenKulgun 225 Orienteers59:44+29:5513:53
17Lily McFarlaneBibbulmun Orienteers1:00:50+31:0114:08
18Jan CandyKulgun 225 Orienteers1:01:13+31:2414:14
19Jan SmithKulgun 225 Orienteers1:01:24+31:3514:16
20Michaela MaynardBibbulmun Orienteers1:03:14+33:2514:42
21Lyn StoltzeAlbany & Denmark Hinterland Or1:18:37+48:4818:16
22Andrea EvesBibbulmun Orienteers1:19:41+49:5218:31
23Debra LethbridgeWullundigong Orienteers of the1:22:33+52:4419:11
24Jan PassKulgun 225 Orienteers1:27:10+57:2120:16
25Nicole SibbaldBibbulmun Orienteers1:31:03+1:01:1421:10
26Moreen CoxLOST1:39:00+1:09:1123:01
27Melinda RichardsWullundigong Orienteers of the2:10:42+1:40:5330:23
Helen PostWullundigong Orienteers of themispunched

M

3 900 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Riley mARTINSouth-West Orienteering Trekke34:418:53
2Mason EvesBibbulmun Orienteers46:58+12:1712:02
3Shaun RichardsWullundigong Orienteers of the48:56+14:1512:32
4Patrick DuftyBibbulmun Orienteers51:54+17:1313:18
5Sarah RichardsWullundigong Orienteers of the54:03+19:2213:51
6Riley McFarlaneBibbulmun Orienteers55:38+20:5714:15
7Oliver MartinWullundigong Orienteers of the58:48+24:0715:04
8Sharon McFarlaneBibbulmun Orienteers1:02:34+27:5316:02
9Liam PhillipsSouth-West Orienteering Trekke1:12:55+38:1418:41
10Gary AitkenLOST1:33:20+58:3923:55
11Gina WadeWullundigong Orienteers of the1:35:18+1:00:3724:26
Don YoungBibbulmun Orienteersmispunched
Alan CoxLOSTdid not finish

E

2 400 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Liam DuftyBibbulmun Orienteers32:0813:23
2Russell DuftyBibbulmun Orienteers33:07+0:5913:47
3Kate BraidKulgun 225 Orienteers37:38+5:3015:40
4Joel Brooker- -41:59+9:5117:29
5Sasha EvesBibbulmun Orienteers57:38+25:3024:00
Robin PhillipsSouth-West Orienteering Trekkemispunched

VE

2 200 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time R
1Lachlan BraidKulgun 225 Orienteers17:027:44
2Nicholas PhillipsSouth-West Orienteering Trekke19:27+2:258:50
3Amy DuftyBibbulmun Orienteers24:03+7:0110:55
4Rohan BraidKulgun 225 Orienteers24:28+7:2611:07
5Hayley Brooker- -26:31+9:2912:03
6Edmund ToomeyAlbany & Denmark Hinterland Or28:11+11:0912:48
7Ruben ClessensKulgun 225 Orienteers35:00+17:5815:54
Vicky BrownlieWullundigong Orienteers of themispunched

Please report errors in the result list to the organiser.