Official results for Foot O - John Forrest National Park (Wildflower Tavern)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Foot O - John Forrest National Park (Wildflower Tavern)
Organisers: Kulgun 225 Orienteers / Orienteering Association of WA
Date: Sunday 17 July 2016

H1

6 300 m, 14 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Craig Dufty Bibbulmun Orienteers 51:51 8:13
2 Oliver Martin Wullundigong Orienteers of the 56:03 +4:12 8:53
3 Ivan Komyshan Wullundigong Orienteers of the 1:00:41 +8:50 9:37 Download route in GPX format
4 Ricky Thackray Bibbulmun Orienteers 1:01:30 +9:39 9:45
5 Paul Dowling Bibbulmun Orienteers 1:03:29 +11:38 10:04
6 Cameron Duncan Kulgun 225 Orienteers 1:03:49 +11:58 10:07
7 Sten Claessens Kulgun 225 Orienteers 1:08:08 +16:17 10:48 Download route in GPX format
8 Vanessa Smith Kulgun 225 Orienteers 1:18:31 +26:40 12:27
9 Tom Brownlie Wullundigong Orienteers of the 1:20:12 +28:21 12:43
10 Steve Lock LOST 1:28:18 +36:27 14:00
11 Phil Dufty Bibbulmun Orienteers 1:28:52 +37:01 14:06
12 Andrew Martin Wullundigong Orienteers of the 1:35:26 +43:35 15:08
13 Ian Finnie Wullundigong Orienteers of the 1:38:46 +46:55 15:40
Colin Hunter - - did not finish

H2

5 300 m, 10 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Ceri Pass Kulgun 225 Orienteers 1:09:21 13:05
2 Jason Simpson LOST 1:11:07 +1:46 13:25
3 Peter Komyshan Wullundigong Orienteers of the 1:15:25 +6:04 14:13
4 Maurice Patten Red Roos ACT 1:22:47 +13:26 15:37
5 Ron Marcus Wullundigong Orienteers of the 1:23:37 +14:16 15:46
6 Robert Graieg LOST 1:24:21 +15:00 15:54
7 Edward Plummer LOST 1:25:10 +15:49 16:04
8 Polly Weston LOST 1:42:19 +32:58 19:18
Jo Anna Maynard Bibbulmun Orienteers did not finish
Nick Lethbridge Wullundigong Orienteers of the did not finish

H3

4 300 m, 11 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Tony Simpkins LOST 53:33 12:27
2 Mike Sibbald Bibbulmun Orienteers 54:40 +1:07 12:42
3 Dan Greig Wullundigong Orienteers of the 1:02:06 +8:33 14:26 Download route in GPX format
4 Wayne Eliot Wullundigong Orienteers of the 1:02:33 +9:00 14:32
5 Rob West Bibbulmun Orienteers 1:02:40 +9:07 14:34
6 Tyler Eves Bibbulmun Orienteers 1:08:32 +14:59 15:56
7 Rob Beattie Bibbulmun Orienteers 1:11:23 +17:50 16:36
8 Natasha Sparg Bibbulmun Orienteers 1:38:56 +45:23 23:00
9 Jack Dowling Bibbulmun Orienteers 1:39:51 +46:18 23:13 Download route in GPX format
10 John Major Kulgun 225 Orienteers 1:42:23 +48:50 23:48
11 Jennifer Major Kulgun 225 Orienteers 1:56:50 +1:03:17 27:10

H4

2 900 m, 29 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Ivan Konyshan2 Wullundigong Orienteers of the 22:59 7:55
2 Ricky Thackray2 Bibbulmun Orienteers 26:21 +3:22 9:05
3 Ian Finnie2 Wullundigong Orienteers of the 35:04 +12:05 12:05
4 Adam Binks Bibbulmun Orienteers 39:51 +16:52 13:44
5 Bryan Hardy Wullundigong Orienteers of the 42:14 +19:15 14:33
6 Coreen Maynard Bibbulmun Orienteers 49:02 +26:03 16:54
7 Brian Austin Wullundigong Orienteers of the 49:42 +26:43 17:08
8 David Pass Kulgun 225 Orienteers 51:57 +28:58 17:54
9 Lily McFarlane Bibbulmun Orienteers 53:33 +30:34 18:27
10 Lois West Bibbulmun Orienteers 53:49 +30:50 18:33
11 Michaela Maynard Bibbulmun Orienteers 55:26 +32:27 19:06
12 Jenny Komyshan Wullundigong Orienteers of the 1:00:59 +38:00 21:01
13 Penny Dufty Bibbulmun Orienteers 1:01:46 +38:47 21:17
14 Toivo Pedaste LOST 1:01:53 +38:54 21:20
15 Peter Gillon - - 1:01:56 +38:57 21:21
16 Nicole Sibbald Bibbulmun Orienteers 1:02:07 +39:08 21:25
17 Debra Lethbridge Wullundigong Orienteers of the 1:02:41 +39:42 21:36
18 Heike Behrbohm Kulgun 225 Orienteers 1:03:05 +40:06 21:45
19 Ian Jennings Wullundigong Orienteers of the 1:03:33 +40:34 21:54
20 Nick Flux Wullundigong Orienteers of the 1:07:11 +44:12 23:10
21 Toni Frank Bibbulmun Orienteers 1:07:26 +44:27 23:15
22 Jane Punyanitya LOST 1:08:43 +45:44 23:41
23 Jennifer Binns LOST 1:11:47 +48:48 24:45
24 Amanda Rintoul LOST 1:12:41 +49:42 25:03
25 Euan Pretl - - 1:16:28 +53:29 26:22
26 Moreen Cox LOST 1:21:03 +58:04 27:56
27 Wendy Hobley LOST 1:27:28 +1:04:29 30:09
28 Sue Dowling Bibbulmun Orienteers 1:40:57 +1:17:58 34:48
Steve Lock - - mispunched

M

2 900 m, 14 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Daniel Meeks Wullundigong Orienteers of the 40:19 13:54
2 Sam Windsor Bibbulmun Orienteers 44:59 +4:40 15:30
3 Alan Bastick - - 47:39 +7:20 16:25
4 Sharon McFarlane Bibbulmun Orienteers 48:29 +8:10 16:43
5 Liam Dufty Bibbulmun Orienteers 59:53 +19:34 20:38
6 Liz Addison - - 1:09:21 +29:02 23:54
7 Mary Conroy LOST 1:20:45 +40:26 27:50
8 Joe Fiori - - 1:23:02 +42:43 28:37
9 Alan Cox LOST 1:25:03 +44:44 29:19
10 Anne Austin Wullundigong Orienteers of the 1:29:57 +49:38 31:01
11 Pena Atanasoff - - 2:22:36 +1:42:17 49:10
Gary Aitken LOST mispunched
Mason Eves Bibbulmun Orienteers did not finish
Riley McFarlane Bibbulmun Orienteers did not finish

E

2 600 m, 19 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Stephanie Brooks - - 41:17 15:52
2 Oakley Percival2 Bibbulmun Orienteers 52:41 +11:24 20:15
3 Ryan Tremain - - 58:26 +17:09 22:28
4 Sasha Eves Bibbulmun Orienteers 59:37 +18:20 22:55
5 Kate Braid Kulgun 225 Orienteers 1:01:02 +19:45 23:28
6 Niamh OConnor - - 1:03:00 +21:43 24:13
7 Liam Thompson - - 1:14:38 +33:21 28:42
8 Melanie Ewen - - 1:18:28 +37:11 30:10
9 Wendy Shannon North Perth 1:27:54 +46:37 33:48
10 Stephanie Cox - - 1:41:37 +1:00:20 39:05
11 Mark Shirley Craigie 1:43:37 +1:02:20 39:51
12 Geoff Corlett - - 1:44:39 +1:03:22 40:15
13 Sarah Orme - - 1:48:42 +1:07:25 41:48
14 Keith Angus - - 1:58:43 +1:17:26 45:39
15 Sven Laiving - - 2:31:49 +1:50:32 58:23
Peter Chong - - mispunched
Giana Kerr - - mispunched
Bernadette Costello - - mispunched
Ingrid Weber West Leederville did not finish

VE

1 900 m, 13 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Lachlan Braid Kulgun 225 Orienteers 22:25 11:47
2 Luka Simpson LOST 23:18 +0:53 12:15
3 Oakley Percival - - 24:09 +1:44 12:42
4 Kayla Evans - - 24:17 +1:52 12:46
5 Rohan Braid Kulgun 225 Orienteers 26:08 +3:43 13:45
6 Ruben Classens Kulgun 225 Orienteers 28:42 +6:17 15:06
7 Jessica Brooks - - 29:03 +6:38 15:17
8 Karen Dadswell +2 - - 30:14 +7:49 15:54
9 Danelle Jenkin+2 - - 36:48 +14:23 19:22
10 Sarah Orme - - 44:45 +22:20 23:33
11 James Gwinnett - - 54:55 +32:30 28:54
12 Silvio Borraccino - - 54:57 +32:32 28:55
13 Libby Drenen +1 - - 1:07:21 +44:56 35:26

Please report errors in the result list to the organiser.