Official results for Foot O - Warranine Brook

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Foot O - Warranine Brook
Organisers: LOST / Orienteering Association of WA
Date: Sunday 24 July 2016

H1

11 900 m, 7 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Cameron Duncan Kulgun 225 Orienteers 1:32:51 7:48
2 Paul Dowling Bibbulmun Orienteers 1:37:51 +5:00 8:13
3 Oliver Martin Wullundigong Orienteers of the 1:39:47 +6:56 8:23
4 Andrew Martin Wullundigong Orienteers of the 2:04:47 +31:56 10:29
5 Vanessa Smith KO W 2:10:13 +37:22 10:56
6 Phil Dufty Bibbulmun Orienteers 2:37:40 +1:04:49 13:14
Colin Hunter none did not finish

H2

7 500 m, 13 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Simon Windsor Bibbulmun Orienteers 1:02:33 8:20
2 Sten Claessens Kulgun 225 Orienteers 1:02:47 +0:14 8:22 Download route in GPX format
3 Tom Brownlie WO W 1:06:34 +4:01 8:52
4 Graham Braid KO W 1:07:14 +4:41 8:57
5 Karen Staudte LOST 1:12:09 +9:36 9:37
6 Ceri Pass Kulgun 225 Orienteers 1:12:33 +10:00 9:40
7 Phil Taylor LOST 1:22:03 +19:30 10:56
8 Ian Finnie Wullundigong Orienteers of the 1:27:01 +24:28 11:36
9 Ron Marcus Wullundigong Orienteers of the 1:34:18 +31:45 12:34
10 Robert Graieg LOST 1:38:11 +35:38 13:05
11 Rob Beattie Bibbulmun Orienteers 1:41:16 +38:43 13:30 Download route in GPX format
12 Maurice Patten Red Roos ACT 1:47:07 +44:34 14:16
13 John Cummins Bibbulmun Orienteers 1:49:07 +46:34 14:32

H3

5 500 m, 15 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Anthea Feaver LOST 44:12 8:02
2 Jo Anna Maynard Bibbulmun Orienteers 51:05 +6:53 9:17
3 Ian Dalton KO W 54:05 +9:53 9:50
4 Dan Greig Wullundigong Orienteers of the 54:56 +10:44 9:59 Download route in GPX format
5 Daniel Eves Bibbulmun Orienteers 55:44 +11:32 10:08
6 Rob West Bibbulmun Orienteers 56:16 +12:04 10:13
7 Tyler Eves Bibbulmun Orienteers 57:52 +13:40 10:31
8 Mike Sibbald Bibbulmun Orienteers 1:01:35 +17:23 11:11
9 Ken Dalton WO W 1:03:13 +19:01 11:29
10 Graeme Harris Wullundigong Orienteers of the 1:09:39 +25:27 12:39
11 Brian Austin Wullundigong Orienteers of the 1:14:56 +30:44 13:37
12 Heike Behrbohm Kulgun 225 Orienteers 1:17:13 +33:01 14:02
13 Rosalie McCauly WO W 1:28:18 +44:06 16:03
14 Amanda Rintoul LOST 1:42:06 +57:54 18:33
Nick Lethbridge Wullundigong Orienteers of the did not finish

H4

3 900 m, 26 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Tony Simpkins LOST 40:07 10:17
2 Ken Post Wullundigong Orienteers of the 42:53 +2:46 10:59
3 Lily McFarlane Bibbulmun Orienteers 45:01 +4:54 11:32
4 Robert Boekelaar WO W 45:37 +5:30 11:41
5 Michaela Maynard Bibbulmun Orienteers 46:31 +6:24 11:55
6 Daisy McCauley Wullundigong Orienteers of the 54:24 +14:17 13:56
7 Michael Cook none 56:00 +15:53 14:21
8 Andrea Eves Bibbulmun Orienteers 57:20 +17:13 14:42
9 Christine Howitt Wullundigong Orienteers of the 57:39 +17:32 14:46
10 Lois West Bibbulmun Orienteers 57:43 +17:36 14:47
11 Penny Dufty Bibbulmun Orienteers 58:07 +18:00 14:54
12 Coreen Maynard Bibbulmun Orienteers 59:25 +19:18 15:14
13 Ian Jennings Wullundigong Orienteers of the 59:38 +19:31 15:17
14 Jennifer Binns LOST 1:06:32 +26:25 17:03
15 Peter Gillon LO W 1:07:19 +27:12 17:15
16 Debra Lethbridge Wullundigong Orienteers of the 1:12:22 +32:15 18:33
17 Helen Post Wullundigong Orienteers of the 1:13:21 +33:14 18:48
18 Nick Flux Wullundigong Orienteers of the 1:15:55 +35:48 19:27
19 Jane Punyanitya LOST 1:16:01 +35:54 19:29
19 Moreen Cox LOST 1:16:01 +35:54 19:29
21 Toni Frank Bibbulmun Orienteers 1:17:19 +37:12 19:49
22 Nicolette Finnie Wullundigong Orienteers of the 1:25:47 +45:40 21:59
23 Nicole Sibbald Bibbulmun Orienteers 1:35:15 +55:08 24:25
24 Melinda Richards Wullundigong Orienteers of the 1:49:16 +1:09:09 28:01
Gary Aitken LOST mispunched
Riley Martin SW W did not finish

M

3 000 m, 16 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Ryley Martin SW W 24:15 8:05
2 Tia Chitty LOST 31:32 +7:17 10:30
3 Shaun Richards Wullundigong Orienteers of the 42:01 +17:46 14:00
4 Sharon McFarlane Bibbulmun Orienteers 45:05 +20:50 15:01
5 Sarah Richards Wullundigong Orienteers of the 45:34 +21:19 15:11
6 Riley McFarlane Bibbulmun Orienteers 49:39 +25:24 16:33
7 Anna Austin WO W 1:05:14 +40:59 21:44
8 Zaya McCarrey - - 1:06:08 +41:53 22:02
9 Mary Conroy LOST 1:07:14 +42:59 22:24
10 Renee Willemsen none 1:08:38 +44:23 22:52
11 Euan Pretl none 1:12:37 +48:22 24:12
12 Noelle Chitty LOST 1:12:40 +48:25 24:13
13 Sebastian Buzynski none 1:17:04 +52:49 25:41
14 Alan Cox LOST 1:19:39 +55:24 26:33
Vicky Brownlie WO W mispunched
Mason Eves Bibbulmun Orienteers mispunched

E

2 900 m, 8 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Connor Martin SW W 30:41 10:34
2 Henry Watkins none 51:16 +20:35 17:40
3 Kate Braid Kulgun 225 Orienteers 58:40 +27:59 20:13
4 Giana Kerr none 1:06:11 +35:30 22:49
5 Keith Angus none 1:07:49 +37:08 23:23
6 Poppy Chitty LOST 1:18:58 +48:17 27:13
7 Sven Laiving none 1:36:27 +1:05:46 33:15
Ian Clayton none mispunched

VE

2 200 m, 7 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Kian Cash none 34:20 15:36
2 Rohan Braid Kulgun 225 Orienteers 38:36 +4:16 17:32
3 Lachlan Braid Kulgun 225 Orienteers 38:40 +4:20 17:34
4 Gianna Kerr none 48:01 +13:41 21:49
5 Ruben Claessens KO W 51:54 +17:34 23:35
6 Blake Merritt LOST 1:15:04 +40:44 34:07
Archie Brownlie Wullundigong Orienteers of the mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.