Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Tuesday Autumn Series 5 - Old Williamstown

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Tuesday Autumn Series 5 - Old Williamstown
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Tuesday 26 April 2016

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Clubcompleted

A (60 Min Score)

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1CHRIS NORWOODEureka Orienteers1:00:00
2WARWICK DAVISTuckonie Orienteering Club1:00:00
3STEPHEN COLLINSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4ALESH RAJCHOrienteering Victoria1:00:00
5JAYNE SALESMelbourne Forest Racers1:00:00
6STEVE GELSIOrienteering Victoria1:00:00
7PHELAN TRINHOrienteering Victoria1:00:00
8ALEXANDRA GRAYOrienteering Victoria1:00:00
9CHRIS GODFRED-SPENNINGBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
10DON FELLNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
11PETER CHALONERTuckonie Orienteering Club1:00:00
12ALLISON CHALONERTuckonie Orienteering Club1:00:00
13HAYDEN LEEOrienteering Victoria1:00:00

B (50 Min Score)

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JEREMY HIRSTTuckonie Orienteering Club50:00
2ALAN COOKEOrienteering Victoria50:00
3JANET CARLONOrienteering Victoria50:00
4MARK TOOMEYOrienteering Victoria50:00
5GRAHAM ALLENOrienteering Victoria50:00
6RODNEY PHILLIPSMelbourne Forest Racers50:00
7MEL SHACKELOrienteering Victoria50:00
8KATE FRANCISMelbourne Forest Racers50:00
9GRAHAM WALLISDandenong Ranges Orienteering Club50:00
10ADRIAN MURPHYOrienteering Victoria50:00
11NARELLE SMITHOrienteering Victoria50:00
12ROB ALLENTuckonie Orienteering Club50:00
13JULIE FRANCISMelbourne Forest Racers50:00

C (45 Min Score)

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JUDI HERKESBayside Kangaroos Orienteers45:00
2MATTHEW KINGBayside Kangaroos Orienteers45:00
3KEN MOORETuckonie Orienteering Club45:00
4HELEN ALEXANDERBayside Kangaroos Orienteers45:00
5SHEILA AYRESBayside Kangaroos Orienteers45:00
6BROOKE AYRESBayside Kangaroos Orienteers45:00
7KATE GAVENSBayside Kangaroos Orienteers45:00

Power Walkers

28 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1LEN BUDGEBayside Kangaroos Orienteers40:00
2JO TORRBayside Kangaroos Orienteers40:00
3GEOFF ADAMSBayside Kangaroos Orienteers40:00
4VANESSA SMITHBayside Kangaroos Orienteers40:00
5HEATHER MUNROBayside Kangaroos Orienteers40:00
6ANNE ROBINSONBayside Kangaroos Orienteers40:00
7PAUL MAINOrienteering Victoria40:00
8MARIA MAINBayside Kangaroos Orienteers40:00
9MARGARET MICALLEFBayside Kangaroos Orienteers40:00
10STEVEN RAKARBayside Kangaroos Orienteers40:00
11MONIQUE WHEARBayside Kangaroos Orienteers40:00
12BRIAN JOYCEOrienteering Victoria40:00
13JODI CHALMERSOrienteering Victoria40:00
14DEBBIE CASSARBayside Kangaroos Orienteers40:00
15JAN NORMANBayside Kangaroos Orienteers40:00
16DENICE PERRYMANOrienteering Victoria40:00
17MARK THOMASOrienteering Victoria40:00
18KEITH ANKERBayside Kangaroos Orienteers40:00
19ANNE HUBBARDOrienteering Victoria40:00
20ANGELA WHIFFINBayside Kangaroos Orienteers40:00
21BRANDON LEEOrienteering Victoria40:00
22ANDREW LEEOrienteering Victoria40:00
23SOPHIE JEANOrienteering Victoria40:00
24YANNICK JEANQUINROrienteering Victoria40:00
25JOHN SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers40:00
26JOHN SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers40:00
27DAVID CASSARBayside Kangaroos Orienteers40:00
28JENNY SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers40:00

Please report errors in the result list to the organiser.