Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Tuesday Autumn Series 9 - Rifle Range

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Tuesday Autumn Series 9 - Rifle Range
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Tuesday 24 May 2016

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JANET CARLONOrienteering Victoriacompleted

A (60 Min Score)

12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TED VAN GELDERMALSENYarra Valley Orienteering Club1:00:00
2FREDRIK JOHANSSONMelbourne Forest Racers1:00:00
3STEPHEN CIMPOERUBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4STEPHEN COLLINSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
5EDWARD BUCKNALLBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
6JAYNE SALESMelbourne Forest Racers1:00:00
7DON FELLNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
8WARWICK DAVISTuckonie Orienteering Club1:00:00
9MARGI FREEMANTLEYarra Valley Orienteering Club1:00:00
10ALLISON CHALONERTuckonie Orienteering Club1:00:00
11EMILY WYRENOrienteering Victoria1:00:00
12TRENT WYRENOrienteering Victoria1:00:00

B (50 Min Score)

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MARK TOOMEYTuckonie Orienteering Club50:00
2JEREMY HIRSTTuckonie Orienteering Club50:00
3JANETTA DAVISTuckonie Orienteering Club50:00
4ALAN COOKEOrienteering Victoria50:00
5ADRIAN MURPHYOrienteering Victoria50:00
6JULIE FRANCISMelbourne Forest Racers50:00

C (45 Min Score)

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DARREN MINNSOrienteering Victoria45:00
2JOSH MINNSOrienteering Victoria45:00
3COLIN QUINNOrienteering Victoria45:00
4BRYAN STOKESOrienteering Victoria45:00
5RODNEY PHILLIPSMelbourne Forest Racers45:00
6KATE FRANCISMelbourne Forest Racers45:00
7PHILIPPA LOHMEYER-COLLINSBayside Kangaroos Orienteers45:00
8JUDI HERKESBayside Kangaroos Orienteers45:00
9HELEN ALEXANDERBayside Kangaroos Orienteers45:00
10KEN MOORETuckonie Orienteering Club45:00
11TOM LOTHIANBayside Kangaroos Orienteers45:00
12KATE GAVENSBayside Kangaroos Orienteers45:00
13SAM LOTHIANOrienteering Victoria45:00

Power Walkers

30 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JO TORRBayside Kangaroos Orienteers40:00
2MARIA MAINBayside Kangaroos Orienteers40:00
3IAN YARDEBayside Kangaroos Orienteers40:00
4DANICA BEILBYOrienteering Victoria40:00
5DAVID CASSARBayside Kangaroos Orienteers40:00
6DEBBIE CASSARBayside Kangaroos Orienteers40:00
7JODI CHALMERSOrienteering Victoria40:00
8NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club40:00
9VANESSA SMITHBayside Kangaroos Orienteers40:00
10HEATHER MUNROBayside Kangaroos Orienteers40:00
11ANNE ROBINSONBayside Kangaroos Orienteers40:00
12SHELLEY KERROrienteering Victoria40:00
13STEVEN BROWNOrienteering Victoria40:00
14ROBYN WATTERSOrienteering Victoria40:00
15STEVEN RAKARBayside Kangaroos Orienteers40:00
16SOPHIE JEANOrienteering Victoria40:00
17YANNICK JEANQUINROrienteering Victoria40:00
18BERNICE DEVESONBayside Kangaroos Orienteers40:00
19JOHN DEVESONBayside Kangaroos Orienteers40:00
20JEFFREY WHANOrienteering Victoria40:00
21MACKENZIE WHANOrienteering Victoria40:00
22MARGARET MICALLEFBayside Kangaroos Orienteers40:00
23KEITH ANKERBayside Kangaroos Orienteers40:00
24HEATHER CRAVENBayside Kangaroos Orienteers40:00
25MARK THOMASOrienteering Victoria40:00
26JOHN SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers40:00
27JENNY SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers40:00
28JACK THOMPSONOrienteering Victoria40:00
29CAMERON JACKSONOrienteering Victoria40:00
30SEAN DONNELLYBayside Kangaroos Orienteers40:00

Please report errors in the result list to the organiser.