Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Tuesday Autumn Series 10 - Ascot Vale

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Tuesday Autumn Series 10 - Ascot Vale
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Tuesday 31 May 2016

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1COLIN QUINNOrienteering Victoriacompleted

A (60 Min Score)

15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1FREDRIK JOHANSSONMelbourne Forest Racers1:00:00
2TOM LOTHIANBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
3DAMIEN OCONNOROrienteering Victoria1:00:00
4STEPHEN CIMPOERUBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
5STEPHEN COLLINSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
6EDWARD BUCKNALLBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
7JAYNE SALESMelbourne Forest Racers1:00:00
8THOR EGERTONOrienteering Victoria1:00:00
9WARWICK DAVISTuckonie Orienteering Club1:00:00
10DON FELLNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
11CLARE BROWNRIDGEBendigo Orienteers1:00:00
12MARGI FREEMANTLEYarra Valley Orienteering Club1:00:00
13ALLISON CHALONERTuckonie Orienteering Club1:00:00
14JON SUTCLIFFEOrienteering Victoria1:00:00
15KATE LANGLOISBayside Kangaroos Orienteers1:00:00

B (50 Min Score)

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MARK TOOMEYOrienteering Victoria50:00
2JANETTA DAVISOrienteering Victoria50:00
3ALAN COOKEOrienteering Victoria50:00
4RODNEY PHILLIPSMelbourne Forest Racers50:00
5KATE FRANCISMelbourne Forest Racers50:00
6JULIE FRANCISMelbourne Forest Racers50:00

C (45 Min Score)

7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JUDI HERKESBayside Kangaroos Orienteers45:00
2PHILIPPA LOHMEYER-COLLINSBayside Kangaroos Orienteers45:00
3MATTHEW KINGBayside Kangaroos Orienteers45:00
4BRYAN STOKESOrienteering Victoria45:00
5PETER BEGGSTuckonie Orienteering Club45:00
6HELEN ALEXANDERBayside Kangaroos Orienteers45:00
7KEN MOORETuckonie Orienteering Club45:00

Power Walkers

29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1LEN BUDGEBayside Kangaroos Orienteers40:00
2JO TORRBayside Kangaroos Orienteers40:00
3MARIA MAINBayside Kangaroos Orienteers40:00
4STEVEN BROWNOrienteering Victoria40:00
5LYN GREENYarra Valley Orienteering Club40:00
6MARK THOMASOrienteering Victoria40:00
7VANESSA SMITHBayside Kangaroos Orienteers40:00
8HEATHER MUNROBayside Kangaroos Orienteers40:00
9ROBYN WATTERSOrienteering Victoria40:00
10MARGARET MICALLEFBayside Kangaroos Orienteers40:00
11STEVEN RAKARBayside Kangaroos Orienteers40:00
12NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club40:00
13BERNICE DEVESONOrienteering Victoria40:00
14JOHN DEVESONOrienteering Victoria40:00
15DEBBIE CASSARBayside Kangaroos Orienteers40:00
16JODI CHALMERSOrienteering Victoria40:00
17DAVID CASSAROrienteering Victoria40:00
18BRIAN JOYCEOrienteering Victoria40:00
19MONIQUE WHEARBayside Kangaroos Orienteers40:00
20ANGELA WHIFFINBayside Kangaroos Orienteers40:00
21DENICE PERRYMANOrienteering Victoria40:00
22IDA BYARDOrienteering Victoria40:00
23CLEM BYARDOrienteering Victoria40:00
24WESLEY BYARDOrienteering Victoria40:00
25JEFFREY WHANOrienteering Victoria40:00
26MACKENZIE WHANOrienteering Victoria40:00
27KEITH ANKERBayside Kangaroos Orienteers40:00
28JOHN SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers40:00
29JENNY SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers40:00

Please report errors in the result list to the organiser.