Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Wednesday Spring Carnival Series 4 - Rooks Run

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Wednesday Spring Carnival Series 4 - Rooks Run
Organiser: Dandenong Ranges Orienteering Club
Date: Wednesday 27 July 2016

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MARK BESLEYDandenong Ranges Orienteering Clubcompleted

A (60 Min Score)

25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1SIMON ROUSEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
2COLIN PEARCEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
3BRYAN ACKERLYBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
4IAN DAVIESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
5GEOFFREY MCLEANBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
6PAUL MONKSOrienteering Victoria1:00:00
7WARWICK DAVISTuckonie Orienteering Club1:00:00
8HUGH WILSONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
9DAVE STILLWELLOrienteering Victoria1:00:00
10KRISTIAN RUUSKAVictorian ARDF Group1:00:00
11ANDREW HUNTERBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
12RICK BAILESNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
13MARTIN KOZMABayside Kangaroos Orienteers1:00:00
14STEPHEN COLLINSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
15JIM GLASPOLENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
16JANET JOHNSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
17RAY HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
18LAURIS STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
19KEN JAMESOrienteering Victoria1:00:00
20DALE HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
21ERIC DAVIDSONBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
22HAMISH MCDONALDVictorian ARDF Group1:00:00
23ROBERT HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
24LARA BELLBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
25SUZANNE OCALLAGHANVictorian ARDF Group1:00:00

B (45 Min Score)

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TIM HATLEYBayside Kangaroos Orienteers45:00
2PETER MALLENNillumbik Emus Orienteering Club45:00
3REG SAUNDERSDandenong Ranges Orienteering Club45:00
4PETER MALONEYNillumbik Emus Orienteering Club45:00
5JENNY CHAPMANBayside Kangaroos Orienteers45:00
6DENISE PIKEDandenong Ranges Orienteering Club45:00
7GRAHAM WALLISDandenong Ranges Orienteering Club45:00
8SIMON RYANDandenong Ranges Orienteering Club45:00
9STEVE RICHARDSONOrienteering Victoria45:00
10GRAHAM LEARYOrienteering Victoria45:00
11PHILIPPA LOHMEYER-COLLINSBayside Kangaroos Orienteers45:00
12PETER YEATESDandenong Ranges Orienteering Club45:00
13GREG TAMBLYNBayside Kangaroos Orienteers45:00

Power Walkers

29 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TONY BIRDDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
2PHIL TORODEDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
3MARK HAMMONDOrienteering Victoria1:05:00
4ROSALIND KINGDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
5PETER KEMPSTEROrienteering Victoria1:05:00
6KAY RASIDIBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
7GIRLS THEOrienteering Victoria1:05:00
8HELEN KERLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
9ANDREW HARDYOrienteering Victoria1:05:00
10RHONDA LEARYOrienteering Victoria1:05:00
11MICHAEL STILLWELLNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
12BERNIE HOLLAWAYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
13NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club1:05:00
14IAN STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
15ANNIE HOLLAWAYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
16GWENNYTH BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
17BERNIE SHUTTLEWORTHNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
18BARRY CROSSOrienteering Victoria1:05:00
19SCHON HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
20MICHAEL HUBBERTBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
21DIANNE SHALDERSVictorian ARDF Group1:05:00
22ILZE YEATESDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
23ALLAN MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
24PAT MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
25KEITH ANKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
26JENNY SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
27NAVIGATORS NEWBURYOrienteering Victoria1:05:00
28JOHN SHEAHANBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
29BARRY GILESNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.