Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Saturday Series 18 - Cremorne

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Saturday Series 18 - Cremorne
Organiser: Bayside Kangaroos Orienteers
Date: Saturday 3 September 2016

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1JOHN SHEAHANBayside Kangaroos Orienteerscompleted

A (60 Min Score)

19 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MATT VAN DER PEETBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
2STEVEN OCONNELLBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
3TONY BIRDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
4RON SCHOLESYarra Valley Orienteering Club1:00:00
5PETER MALLENNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
6DAMIEN OCONNOROrienteering Victoria1:00:00
7HELEN WALPOLEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
8IAN GREENWOODDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
9DEB SUTHERLANDBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
10LAURIS STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
11ANDREW HUNTERBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
12PETER CHALONERTuckonie Orienteering Club1:00:00
13ALLISON CHALONERTuckonie Orienteering Club1:00:00
14HAMISH MCDONALDVictorian ARDF Group1:00:00
15PAM BRAITHWAITENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
16MADELEINE ROSENOrienteering Victoria1:00:00
17JUDI HERKESBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
18IAN DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
19ROSALIE PALMEROrienteering Victoria1:00:00

B (45 Min Score)

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1DEBBIE DODDDandenong Ranges Orienteering Club45:00
2PETER YEATESDandenong Ranges Orienteering Club45:00
3FRANK VAN DER PEETBayside Kangaroos Orienteers45:00
4STEVE RICHARDSONOrienteering Victoria45:00

Power Walkers

34 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1MICHAEL HAYWARDCentral Highlands Orienteering Club1:05:00
2PETER KEMPSTERNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
3BARRY GILESNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
4IAN MATHIESONOrienteering Victoria1:05:00
5ROSIE SALVARISBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
6NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club1:05:00
7KATHY MADDENOrienteering Victoria1:05:00
8JANE MADDENOrienteering Victoria1:05:00
9DEREK GREENYarra Valley Orienteering Club1:05:00
10KAY RASIDIBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
11ALLAN MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
12BERNIE SHUTTLEWORTHNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
13DES GREGORYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
14MICHAEL HUBBERTBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
15JULIE SALIHOrienteering Victoria1:05:00
16MICHAEL SALIHOrienteering Victoria1:05:00
17ILZE YEATESDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
18IAN STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
19IAN BAKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
20PAT MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
21JEANETTE FINEGANOrienteering Victoria1:05:00
22CARMEL BARBEROrienteering Victoria1:05:00
23GEOFFREY LAWOrienteering Victoria1:05:00
24CHRISTINE PALMERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
25BELINDA GIROTTOOrienteering Victoria1:05:00
26RICHELLE OLSENOrienteering Victoria1:05:00
27ROBYN HOWELLOrienteering Victoria1:05:00
28CHRISTINE GIBBSOrienteering Victoria1:05:00
29ANGELA PEGRAMOrienteering Victoria1:05:00
30KERRI-ANN JESSEPBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
31LYN GREENYarra Valley Orienteering Club1:05:00
32JACINDA NEWMANOrienteering Victoria1:05:00
33TOBY VAN DER PEETBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
34KEVIN MALONEYOrienteering Victoria1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.