Orienteering Australia

Official results for Melbourne PAS Saturday Series 20 - Norris Bank

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Melbourne PAS Saturday Series 20 - Norris Bank
Organiser: Yarra Valley Orienteering Club
Date: Saturday 17 September 2016

Course Setter

1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiff
1LYN GREENYarra Valley Orienteering Clubcompleted

A (60 Min Score)

26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1TED VANGELDERMALSENYarra Valley Orienteering Club1:00:00
2IAN DODDDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
3HELEN WALPOLEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
4STEPHEN COLLINSBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
5RON SCHOLESYarra Valley Orienteering Club1:00:00
6PETER MALLENNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
7THOR EGERTONOrienteering Victoria1:00:00
8JIM GLASPOLENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
9RUSSELL BULMANYarra Valley Orienteering Club1:00:00
10DENISE PIKEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
11DALE HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
12DAVID PRENTICENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
13DANIEL CAHIROrienteering Victoria1:00:00
14MARK BESLEYDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
15LAURIS STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
16PETER KEMPSTERNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
17RAY HOWEDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
18PETER LEWISOrienteering Victoria1:00:00
19GEOFF HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
20IAN GREENWOODDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00
21DEB SUTHERLANDBayside Kangaroos Orienteers1:00:00
22ALLISON CHALONERTuckonie Orienteering Club1:00:00
23PETER CHALONERTuckonie Orienteering Club1:00:00
24MARGI FREEMANTLEYarra Valley Orienteering Club1:00:00
25PAM BRAITHWAITENillumbik Emus Orienteering Club1:00:00
26STUART MCWILLIAMDandenong Ranges Orienteering Club1:00:00

B (45 Min Score)

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1PHIL TORODEDandenong Ranges Orienteering Club45:00
2DEBBIE DODDDandenong Ranges Orienteering Club45:00
3DENNIS MEWSBayside Kangaroos Orienteers45:00
4PETER YEATESDandenong Ranges Orienteering Club45:00
5JEFF HUGHESNillumbik Emus Orienteering Club45:00
6SHEILA COLLSYarra Valley Orienteering Club45:00

Power Walkers

31 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1LEI JONESOrienteering Victoria1:05:00
2PETER GROVERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
3BARRY GILESNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
4MICHAEL HAYWARDCentral Highlands Orienteering Club1:05:00
5LYN GREENWOODDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
6DES GREGORYBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
7KAY RASIDIBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
8ROSALIND KINGDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
9NOEL MCVEYTuckonie Orienteering Club1:05:00
10ANDREA JACKSONDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
11LAUREN JACKSONDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
12JOHN DEMPSTERYarra Valley Orienteering Club1:05:00
13JACKIE DEMPSTERYarra Valley Orienteering Club1:05:00
14BERNIE SHUTTLEWORTHNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
15DAMIAN FLOWEROrienteering Victoria1:05:00
16MICHAEL HUBBERTBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
17ALLAN MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
18PAT MILLERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
19IAN STIRLINGNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
20IAN MATHIESONOrienteering Victoria1:05:00
21ILZE YEATESDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
22CHRISTINE PALMERDandenong Ranges Orienteering Club1:05:00
23JULIE SALIHOrienteering Victoria1:05:00
24MICHAEL SALIHOrienteering Victoria1:05:00
25SCHON HUDSONNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
26JOSIE YEATMANNillumbik Emus Orienteering Club1:05:00
27DEREK GREENYarra Valley Orienteering Club1:05:00
28JUN OKABEOrienteering Victoria1:05:00
29LOUISE GREYOrienteering Victoria1:05:00
30KEITH ANKERBayside Kangaroos Orienteers1:05:00
31ROSIE SALVARISBayside Kangaroos Orienteers1:05:00

Please report errors in the result list to the organiser.