Orienteering Australia

Official results for Nav Dash Ascot (Sprint)

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Nav Dash Ascot (Sprint)
Organiser: Orienteering Association of WA
Date: Saturday 16 March 2013

Long

3 500 m, 45 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Henry McNulty LO.W 18:05 5:10
2 Ricky Thackray BO.W 19:25 +1:20 5:32
3 Sten Classens LO.W 20:59 +2:54 5:59
4 Craig Dufty BO.W 21:19 +3:14 6:05
5 Paul Dowling non 21:26 +3:21 6:07
6 Steve Fletcher WO.W 21:29 +3:24 6:08
7 Wayne Eliot WO.W 22:28 +4:23 6:25
8 Oliver Martin WO.W 22:32 +4:27 6:26
9 Ian Dalton WO.W 23:44 +5:39 6:46
10 Graham Braid KO.W 23:53 +5:48 6:49
11 Murray Cox WO.W 23:57 +5:52 6:50
12 Andre Morkel LO.W 23:59 +5:54 6:51
13 Shane Lewis KO.W 24:27 +6:22 6:59
14 Andrew Martin WO.W 25:00 +6:55 7:08
15 Adrian Day LO.W 26:06 +8:01 7:27
16 Chip Lundstrom WO.W 26:45 +8:40 7:38
17 Ceri Pass KO.W 26:51 +8:46 7:40
18 Alice Moore KO.W 27:58 +9:53 7:59
19 Noel Schoknecht LO.W 28:14 +10:09 8:04
20 Simon Spagniol LO.W 28:55 +10:50 8:15
21 Ron Marcus WO.W 29:35 +11:30 8:27
22 Rob West BO.W 30:41 +12:36 8:46
23 Brian Austin WO.W 31:17 +13:12 8:56
24 Adam Binks BO.W 32:08 +14:03 9:10
25 Peter Komyshan WO.W 32:20 +14:15 9:14
26 Mark Newhouse LO.W 33:00 +14:55 9:25
27 Mike Howe LO.W 33:39 +15:34 9:36
28 Colin Grimshaw KO.W 33:59 +15:54 9:42
29 Rob Beattie BO.W 34:49 +16:44 9:56
30 Alex Vilagosh non 35:12 +17:07 10:03
31 Daniel Eves BO.W 36:05 +18:00 10:18
32 Rosalie McCauley WO.W 36:22 +18:17 10:23
33 Jen Graham-Taylor No club membership 37:02 +18:57 10:34
34 Mitchell Cumbers non 37:32 +19:27 10:43
35 Filip Sjostrand non 37:53 +19:48 10:49
36 Izaak Wesson WO.W 40:00 +21:55 11:25
37 Sara Jackson non 42:45 +24:40 12:12
38 Jack Dowling BO.W 46:14 +28:09 13:12
39 Sue Dowling BO.W 53:40 +35:35 15:20
40 Alan Cox LO.W 54:24 +36:19 15:32
41 Julie Morgan BO.W 55:52 +37:47 15:57
42 Natasha Sparg BO.W 57:17 +39:12 16:22
43 Anne Austin WO.W 1:14:21 +56:16 21:14
Rachel West BO.W mispunched
John Toomey No club membership mispunched

Short

2 600 m, 28 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Richard Matthews LO.W 18:41 7:11
2 Ian Fletcher LO.W 19:43 +1:02 7:35
3 Anthea Feaver LO.W 20:00 +1:19 7:41
4 Ken Brownlie WO.W 21:42 +3:01 8:20
5 Ken Dalton WO.W 24:05 +5:24 9:15
6 Jacob Eves BO.W 26:40 +7:59 10:15
7 Peter Hamilton WO.W 27:40 +8:59 10:38
8 Jan Fletcher LO.W 27:41 +9:00 10:38
9 Christine Howitt WO.W 29:48 +11:07 11:27
10 Jennifer Binns LO.W 31:18 +12:37 12:02
11 Daisy McCauley WO.W 31:22 +12:41 12:03
12 Nicole Davis LO.W 32:16 +13:35 12:24
13 Rosemary Kullmann LO.W 32:58 +14:17 12:40
14 Mary Conroy LO.W 37:09 +18:28 14:17
15 Toni Frank BO.W 37:10 +18:29 14:17
16 Andrea Eves BO.W 38:32 +19:51 14:49
17 Kellie Martin WO.W 39:24 +20:43 15:09
18 Jenny Komyshan WO.W 39:34 +20:53 15:13
19 Sasha Rademakens non 41:19 +22:38 15:53
20 Don Young BO.W 42:10 +23:29 16:13
21 Liam Dufty BO.W 44:50 +26:09 17:14
22 Ian Stewart non 51:28 +32:47 19:47
23 Michelle Martin WO.W 52:07 +33:26 20:02
24 Moreen Cox LO.W 57:38 +38:57 22:10
25 Steven Bell KO.W 1:02:54 +44:13 24:11
26 Garry Connell non 1:08:48 +50:07 26:27
Tyler Eves BO.W mispunched
Carol Brownlie WO.W mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.