Orienteering Australia

Official results for Foot-O Yetar Springs

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Foot-O Yetar Springs
Organiser: Wullundigong Orienteers of the West
Date: Sunday 17 March 2013

Expert 2 (H2)

6 320 m, 22 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Henry McNulty LO.W 37:56 6:00
2 Craig Dufty BO.W 43:52 +5:56 6:56
3 Ricky Thackray BO.W 46:02 +8:06 7:17
4 Andre Morkel LO.W 46:55 +8:59 7:25
5 Kellie Whitfield SW.W 47:49 +9:53 7:33
6 John Toomey SW.W 49:37 +11:41 7:51
7 Rachel West BO.W 50:37 +12:41 8:00
8 Simon Windsor BO.W 51:58 +14:02 8:13
9 Wayne Eliot WO.W 57:22 +19:26 9:04
10 Richard Matthews LO.W 59:56 +22:00 9:28
11 Tom Brownlie WO.W 1:01:29 +23:33 9:43
12 Andrew Martin WO.W 1:01:36 +23:40 9:44
13 Matt Westwood KO.W 1:04:56 +27:00 10:16
14 Robert Graieg LO.W 1:09:53 +31:57 11:03
15 Oliver Martin WO.W 1:11:35 +33:39 11:19
16 David McCauley WO.W 1:13:48 +35:52 11:40
17 Alice Moore KO.W 1:14:48 +36:52 11:50
18 Ian Finnie WO.W 1:24:14 +46:18 13:19
19 Gerd Puzio LO.W 1:29:07 +51:11 14:06
20 Nick Lethbridge WO.W 1:46:53 +1:08:57 16:54
21 Bryce Crage BO.W 2:48:03 +2:10:07 26:35
Peter Merrotzy No club membership mispunched

Expert 4 (H4)

4 090 m, 27 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Tony Simpkins LO.W 35:01 8:33
2 Dan Greig WO.W 40:11 +5:10 9:49
3 Ian Fletcher LO.W 41:00 +5:59 10:01
4 Carol Brownlie WO.W 47:57 +12:56 11:43
5 Rosalie McCauley WO.W 48:56 +13:55 11:57
6 Ken Brownlie WO.W 49:58 +14:57 12:13
7 Digby Mercer WO.W 51:26 +16:25 12:34
8 Chris Swain KO.W 53:57 +18:56 13:11
9 Mike Howe LO.W 55:21 +20:20 13:31
10 Kirsten Richards non 55:31 +20:30 13:34
11 Brian Austin WO.W 55:45 +20:44 13:37
12 John Major KO.W 1:00:43 +25:42 14:50
13 Lyn Mercer WO.W 1:02:46 +27:45 15:20
14 Lyn Stoltze LO.W 1:04:39 +29:38 15:48
15 Jan Fletcher LO.W 1:07:59 +32:58 16:37
16 Debra Lethbridge WO.W 1:13:45 +38:44 18:01
17 Izaak Wesson WO.W 1:17:22 +42:21 18:54
18 Nicole Davis LO.W 1:18:03 +43:02 19:04
19 Toni Frank BO.W 1:23:38 +48:37 20:26
20 Gary Aitken LO.W 1:30:27 +55:26 22:06
21 Moreen Cox LO.W 1:35:51 +1:00:50 23:26
22 Hubert Day LO.W 1:59:39 +1:24:38 29:15
23 Ian Spencer non 2:04:23 +1:29:22 30:24
Kellie Martin WO.W mispunched
Michelle Martin WO.W mispunched
Alan Cox LO.W mispunched
Mark Newhouse LO.W mispunched

Starter 2 (E)

2 280 m, 10 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Mitchell Cumbers non 32:07 14:05
2 Jacob Eves LO.W 33:08 +1:01 14:31
3 Shaun Richards WO.W 33:55 +1:48 14:52
4 Sarah Richards WO.W 34:38 +2:31 15:11
5 Edward Finnie WO.W 35:30 +3:23 15:34
6 Isobel Finnie WO.W 42:53 +10:46 18:48
7 Liam Dufty BO.W 47:48 +15:41 20:57
8 Josh Bakaimis non 54:55 +22:48 24:05
9 Jen Graham-Taylor SW.W 1:09:40 +37:33 30:33
10 Helen Bartles KO.W 1:21:44 +49:37 35:50

Active (M)

3 650 m, 9 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time
1 Mike Sibbald BO.W 39:06 10:42
2 Daisy McCauley WO.W 52:58 +13:52 14:30
3 Jenny Major KO.W 58:23 +19:17 15:59
4 Mary Conroy LO.W 1:23:00 +43:54 22:44
5 Natasha Sparg BO.W 1:27:55 +48:49 24:05
6 Melinda Richards WO.W 1:42:12 +1:03:06 28:00
7 Anne Austin WO.W 1:43:33 +1:04:27 28:22
8 Bruce Pilgrim non 1:44:09 +1:05:03 28:32
9 Renee Willemsen non 1:44:35 +1:05:29 28:39

Please report errors in the result list to the organiser.