Official results for Foot O - Hill Park Dale

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Foot O - Hill Park Dale
Organisers: Bibbulmun Orienteers / Orienteering Association of WA
Date: Sunday 21 August 2016

H1

8 300 m, 6 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Cameron Duncan Kulgun 225 Orienteers 1:19:48 9:36
2 Sten Claessens Kulgun 225 Orienteers 1:31:30 +11:42 11:01 Download route in GPX format
3 Ricky Thackray Bibbulmun Orienteers 1:31:38 +11:50 11:02
4 Ian Finnie Wullundigong Orienteers of the 1:58:49 +39:01 14:18
5 Vanessa Smith Kulgun 225 Orienteers 2:03:55 +44:07 14:55
6 Phil Dufty Bibbulmun Orienteers 2:27:14 +1:07:26 17:44

H2

6 300 m, 13 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Graham Braid KO W 1:01:08 9:42
2 Ian Dalton Kulgun 225 Orienteers 1:17:04 +15:56 12:13
3 David McCauley Wullundigong Orienteers of the 1:21:07 +19:59 12:52
4 Edward Finnie Wullundigong Orienteers of the 1:26:57 +25:49 13:48
5 Ceri Pass Kulgun 225 Orienteers 1:27:08 +26:00 13:49
6 Tony Whittaker Albany and Denmark Hinterland Or 1:27:53 +26:45 13:56
7 Robert Graieg LOST 1:30:03 +28:55 14:17
8 Rob Beattie Bibbulmun Orienteers 1:35:58 +34:50 15:13 Download route in GPX format
9 Ron Marcus Wullundigong Orienteers of the 2:11:20 +1:10:12 20:50
10 Edward Plummer LOST 2:22:46 +1:21:38 22:39
Joanna Maynard BO W mispunched
John Cummins Bibbulmun Orienteers mispunched
Nick Lethbridge Wullundigong Orienteers of the did not finish

H3

4 800 m, 17 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Anthea Feaver LOST 53:14 11:05
2 Oliver Martin Wullundigong Orienteers of the 57:45 +4:31 12:01
3 Ian Fletcher LOST 1:01:10 +7:56 12:44
4 Tony Simpkins LOST 1:05:03 +11:49 13:33
5 Tyler Eves Bibbulmun Orienteers 1:10:29 +17:15 14:41
6 Digby Mercer Wullundigong Orienteers of the 1:15:00 +21:46 15:37
7 Robert Boekelaar WO W 1:23:35 +30:21 17:24
8 Mike Howe LOST 1:24:55 +31:41 17:41
9 Daniel Eves Bibbulmun Orienteers 1:28:15 +35:01 18:23
10 Ken Dalton WO W 1:31:24 +38:10 19:02
11 Paul Smale Kulgun 225 Orienteers 1:41:43 +48:29 21:11
12 Jack Dowling Bibbulmun Orienteers 1:54:16 +1:01:02 23:48 Download route in GPX format
13 Heike Behrbihm KO W 1:56:43 +1:03:29 24:18
14 Nick Flux Wullundigong Orienteers of the 1:57:04 +1:03:50 24:23
15 Michael Cook none 2:10:51 +1:17:37 27:15
Hubert Day LOST did not finish
Dave Currell Bibbulmun Orienteers did not finish

H4

3 000 m, 24 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Michaela Maynard Bibbulmun Orienteers 29:46 9:55
2 Noel Schoknecht LOST 30:49 +1:03 10:16
3 Rob West Bibbulmun Orienteers 40:32 +10:46 13:30
4 Riley Martin SW W 42:17 +12:31 14:05
5 Andrea Eves Bibbulmun Orienteers 50:27 +20:41 16:49
6 Jennifer Binns LOST 53:01 +23:15 17:40
7 Lily McFarlane Bibbulmun Orienteers 53:48 +24:02 17:56
8 Helen Post WO W 54:14 +24:28 18:04
9 Penny Dufty Bibbulmun Orienteers 55:10 +25:24 18:23
10 Janet Fletcher LOST 56:33 +26:47 18:51
11 Rosemary Kullmann LOST 56:57 +27:11 18:59
12 Debra Lethbridge Wullundigong Orienteers of the 1:02:38 +32:52 20:52
13 David Pass Kulgun 225 Orienteers 1:03:07 +33:21 21:02
14 Toni Frank BO W 1:04:55 +35:09 21:38
15 Gary Aitken LOST 1:06:39 +36:53 22:13
16 Lois West Bibbulmun Orienteers 1:09:58 +40:12 23:19
17 Natasha Sparg Bibbulmun Orienteers 1:11:05 +41:19 23:41
18 Lyn Stoltze Albany and Denmark Hinterland Or 1:11:58 +42:12 23:59
19 Wendy Hobley LOST 1:13:33 +43:47 24:31
20 Moreen Cox LOST 1:20:50 +51:04 26:56
21 Erica Smale Kulgun 225 Orienteers 1:23:42 +53:56 27:54
22 Lyn Mercer Wullundigong Orienteers of the 1:29:58 +1:00:12 29:59
23 Melinda Richards Wullundigong Orienteers of the 1:38:56 +1:09:10 32:58
24 Sue Dowling Bibbulmun Orienteers 1:44:24 +1:14:38 34:48

M

3 200 m, 9 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Mason Eves Bibbulmun Orienteers 46:31 14:32
2 Sarah Richards Wullundigong Orienteers of the 59:17 +12:46 18:31
3 Shaun Richards Wullundigong Orienteers of the 1:00:55 +14:24 19:02
4 Liz Addison none 1:02:44 +16:13 19:36
5 Connor Martin SW W 1:11:08 +24:37 22:13
6 Luis Cabral none 1:22:41 +36:10 25:50
7 Melanie Flux none 1:44:58 +58:27 32:48
8 Sven Laiving none 2:30:40 +1:44:09 47:05
Alan Cox LOST did not finish

E

3 000 m, 2 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Kate Braid Kulgun 225 Orienteers 1:13:16 24:25
2 Giana Kerr none 1:33:20 +20:04 31:06

VE

2 100 m, 3 starting competitors
Plac Name Organisation Time Diff Km time R
1 Lachlan Braid Kulgun 225 Orienteers 28:13 13:26
2 Rohan Braid Kulgun 225 Orienteers 42:54 +14:41 20:25
3 Keith Angus none 1:11:52 +43:39 34:13

Please report errors in the result list to the organiser.