Orienteering Australia

Official results for ACT Saturday Metro #11, Red Hill

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Saturday Metro #11, Red Hill
Organiser: Orienteering ACT
Date: Saturday 30 July 2016

Classes: Show all | O1MO | O1MJ | O1MM | O1WO | O1WJ | O1WM | O1Team | O2MO | O2MJ | O2MM | O2WO | O2WJ | O2WM | O2Team | GRMO | GRMJ | GRMM | GRWO | GRWJ | GRWM | GRTeam | BLMO | BLMJ | BLMM | BLWO | BLWJ | BLWM | BLTeam

.

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Anthony RicciOrange 2: Teams (14)45:4612:44
3Angus VosOrange 2: Teams (14)47:12+1:2613:08
9Charlotte ForbesOrange 2: Teams (14)1:06:26+20:4018:30
11Alex RicksOrange 2: Teams (14)1:16:31+30:4521:18
13Matthew GillOrange 2: Teams (14)1:30:44+44:5825:16

AO A

5 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Conor BendleOrange 2: Men: Open (2)56:41+9:4115:47
2Stephen StillOrange 1: Men: Open (3)52:23+14:388:57
4Kate BaldwinGreen: Women: Junior (13)33:15+8:0014:12
5Jennifer WebbOrange 2: W: Masters (11)55:58+25:1015:35
19Lincoln BattGreen: Men: Junior (26)50:32+26:2521:35

BN N

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Fedor IskhakovOrange 2: M: Masters (18)32:449:07
2Marina IskhakovOrange 2: W: Masters (11)37:05+6:1710:19

BS A

47 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1David StocksOrange 2: M: Junior (25)28:528:02
1Justine HobsonGreen: Women: Junior (13)25:1510:47
1Andrew HobsonGreen: Men: Masters (2)27:2111:41
1Anita ScherrerOrange 2: W: Masters (11)30:488:34
1Ruby MinchinBlue: Women: Junior (2)11:33
1Helena DaleyGreen: Women: Master (4)31:1713:22
2Ella CuthbertOrange 2: W: Junior (8)30:32+1:128:30
2Ryan StocksOrange 2: M: Junior (25)34:07+5:159:30
2Ari PiiroinenOrange 2: M: Masters (18)33:29+0:459:19
2Toni BrownOrange 1: W: Masters (3)55:09+13:559:25
2Hannah DaleyGreen: Women: Junior (13)29:41+4:2612:41
2Richard BattGreen: Men: Masters (2)59:12+31:5125:17
3Tara SutherlandOrange 2: W: Masters (11)39:41+8:5311:03
3Caitlin YoungOrange 2: W: Junior (8)34:41+5:219:39
3Samuel McKinneyGreen: Men: Junior (26)25:15+1:0810:47
3Clare LonerganOrange 1: W: Masters (3)1:08:52+27:3811:46
3Brendan WilsonOrange 2: M: Junior (25)36:43+7:5110:13
3Susan HallissyGreen: Women: Master (4)38:10+6:5316:18
4Susanne HarryssonOrange 2: W: Masters (11)42:36+11:4811:51
4Peter DaffernOrange 2: M: Masters (18)38:58+6:1410:51
4Toby LangOrange 1: M: Junior (9)1:01:11+12:1910:27
4Janice BattGreen: Women: Master (4)59:16+27:5925:19
5Tenzing JohnsonOrange 1: M: Junior (9)1:06:08+17:1611:18
5Ellen JohnsonOrange 2: W: Junior (8)46:34+17:1412:58
6Jo HobsonOrange 2: W: Masters (11)1:00:35+29:4716:52
6Joshua DaffernOrange 2: M: Junior (25)41:41+12:4911:36
6Rosie Waddell-WoodGreen: Women: Junior (13)35:59+10:4415:22
6Kieran MacdonellOrange 1: M: Masters (18)1:03:07+15:0310:47
7Andrew JohnsonOrange 1: M: Masters (18)1:03:19+15:1510:49
7Katherine HinchcliffeGreen: Women: Junior (13)40:18+15:0317:13
8Ken YoungOrange 1: M: Masters (18)1:05:20+17:1611:10
8Joseph WilsonOrange 2: M: Junior (25)45:21+16:2912:37
8Ainsley DrysdaleGreen: Women: Junior (13)40:58+15:4317:30
9Zack NoyesOrange 2: M: Junior (25)46:03+17:1112:49
9Julia Waddell-WoodOrange 2: W: Masters (11)1:04:47+33:5918:02
10Henry LhuedeGreen: Men: Junior (26)36:00+11:5315:23
10Tayla HolmikGreen: Women: Junior (13)47:19+22:0420:13
10Chris AndersenOrange 1: M: Masters (18)1:09:56+21:5211:57
11Peter AntcliffOrange 1: M: Masters (18)1:11:35+23:3112:14
12Toby WilsonOrange 2: M: Junior (25)46:47+17:5513:01
12Jonathan MillerOrange 1: M: Masters (18)1:11:56+23:5212:17
14Greg WilsonOrange 1: M: Masters (18)1:17:28+29:2413:14
15Jadyn HolmikGreen: Men: Junior (26)46:27+22:2019:51
20Angus LongOrange 2: M: Junior (25)1:25:36+56:4423:50
21James RobinsonOrange 2: M: Junior (25)1:39:52+1:11:0027:49
Ewan BarnettOrange 1: M: Junior (9)mispunched
Pia CunninghamOrange 2: W: Junior (8)did not finish

DR V

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Chris BendleGreen: Women: Master (4)31:45+0:2813:34
13Merv BendleOrange 2: M: Masters (18)1:03:40+30:5617:44

GJ A

22 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Darcy BuschGreen: Men: Junior (26)24:0710:18
7Nicholas BrennanOrange 1: M: Junior (9)1:31:36+42:4415:39
7Joseph NeilsonGreen: Men: Junior (26)34:09+10:0214:35
9Matthew JohnstonGreen: Teams (19)46:06+13:0219:42
9Archie ClearyGreen: Teams (19)46:06+13:0219:42
10William MadlOrange 2: M: Junior (25)46:17+17:2512:53
11Henry GotzingerGreen: Men: Junior (26)39:32+15:2516:53
11Harry GibbsOrange 2: M: Junior (25)46:34+17:4212:58
12Oliver GotzingerGreen: Men: Junior (26)40:08+16:0117:09
13Samuel MichaelisGreen: Men: Junior (26)42:32+18:2518:10
14Jack MathesonGreen: Men: Junior (26)43:06+18:5918:25
16Angus HudsonGreen: Men: Junior (26)46:57+22:5020:03
17Lachlan HoOrange 2: M: Junior (25)1:19:58+51:0622:16
18Ellis BirrerGreen: Men: Junior (26)50:09+26:0221:25
19Dylan RicciardellaOrange 2: M: Junior (25)1:23:18+54:2623:12
20Jackson MannGreen: Men: Junior (26)53:28+29:2122:50
21Oliver PracyGreen: Men: Junior (26)53:50+29:4323:00
22William JorgensenGreen: Men: Junior (26)55:12+31:0523:35
22Alexander PhillipsOrange 2: M: Junior (25)1:41:50+1:12:5828:21
24Hoachen NiuGreen: Men: Junior (26)57:51+33:4424:43
26Charlton BishopGreen: Men: Junior (26)1:38:31+1:14:2442:06
Angus ThompsonGreen: Men: Junior (26)did not finish

GS A

14 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Jaxon KneippOrange 1: M: Junior (9)51:52+3:008:51
3Braeden JaugietisOrange 1: M: Junior (9)1:01:02+12:1010:25
4Jack CareyOrange 2: M: Junior (25)40:21+11:2911:14
4Peter Morewood-JonesGreen: Men: Junior (26)27:17+3:1011:39
5Damian CamilleriOrange 2: M: Junior (25)40:22+11:3011:14
6Ryan TurnerOrange 1: M: Junior (9)1:08:19+19:2711:40
7Marcus GellelOrange 2: M: Junior (25)44:28+15:3612:23
13Kai DewarOrange 2: M: Junior (25)50:38+21:4614:06
14Dylan EarleyOrange 2: M: Junior (25)51:42+22:5014:24
16Stefan StanczewOrange 2: M: Junior (25)54:08+25:1615:04
23William LavertyGreen: Men: Junior (26)56:09+32:0223:59
23Liam LineenOrange 2: M: Junior (25)1:43:08+1:14:1628:43
William BowdenOrange 1: M: Junior (9)mispunched
Teah KneippOrange 2: W: Junior (8)mispunched

PO A

23 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Zoe MelhuishOrange 2: W: Junior (8)29:208:10
1Tara MelhuishOrange 1: W: Junior (3)46:437:59
1Mark GlanvilleOrange 1: M: Junior (9)48:528:21
2Jon GlanvilleOrange 1: M: Masters (18)55:55+7:519:33
3Jack LaingOrange 1: M: Masters (18)57:10+9:069:46
5Aidan GuinnessGreen: Men: Junior (26)29:13+5:0612:29
5Molly BraagaardGreen: Women: Junior (13)34:47+9:3214:51
5Oscar WoodOrange 2: Teams (14)58:11+12:2516:12
6Georgia HallamGreen: Teams (19)40:34+7:3017:20
6Philippa HallamGreen: Teams (19)40:34+7:3017:20
6Teagan GuinnessOrange 2: W: Junior (8)59:07+29:4716:28
6William HallamGreen: Teams (19)40:34+7:3017:20
7Diana HallamOrange 2: W: Masters (11)1:02:19+31:3117:21
8Michael GuthrieGreen: Men: Junior (26)35:09+11:0215:01
8Barbara MartinOrange 2: W: Masters (11)1:02:46+31:5817:29
9Bryant AllenOrange 2: M: Masters (18)51:08+18:2414:14
10Shannan ForrestOrange 2: W: Masters (11)1:11:45+40:5719:59
11Bill MonaghanOrange 2: M: Masters (18)52:44+20:0014:41
13Geoff WoodOrange 1: M: Masters (18)1:12:30+24:2612:23
14Dave SuttonOrange 2: M: Masters (18)1:07:22+34:3818:45
16John HardingOrange 1: M: Masters (18)1:22:18+34:1414:04
James HeyesOrange 1: M: Masters (18)mispunched
Nathan GuinnessOrange 1: M: Masters (18)mispunched

RR A

13 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Izzie DerlackiGreen: Teams (19)33:0414:07
1Tomas KrajcaOrange 1: Men: Open (3)37:456:27
1Jo AllisonOrange 1: W: Masters (3)41:147:02
1Jenna LinehanOrange 2: W: Open (2)51:0414:13
3Emily AlderOrange 1: W: Junior (3)1:07:59+21:1611:37
5Robert AllisonOrange 2: M: Masters (18)45:46+13:0212:44
6Keith FifieldOrange 2: M: Masters (18)47:29+14:4513:13
7Michael BurtOrange 2: M: Masters (18)49:02+16:1813:39
8Martin CharlesOrange 2: M: Masters (18)49:07+16:2313:40
15Michael TedeschiOrange 2: M: Masters (18)1:11:29+38:4519:54
15Stephen GoggsOrange 1: M: Masters (18)1:17:45+29:4113:17
15Thomas CharlesOrange 2: M: Junior (25)53:17+24:2514:50
Alex DerlackiOrange 2: M: Junior (25)mispunched

WE A

4 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Miho YamazakiOrange 1: W: Junior (3)1:03:01+16:1810:46
9Grant BattersbyOrange 1: M: Masters (18)1:07:25+19:2111:31
16Hermann WehnerOrange 2: M: Masters (18)1:32:27+59:4325:45
John SuominenOrange 2: M: Masters (18)mispunched

Please report errors in the result list to the organiser.