Orienteering Australia

Official results for ACT Saturday Metro #11, Red Hill

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Saturday Metro #11, Red Hill
Organiser: Orienteering ACT
Date: Saturday 30 July 2016

BS A

47 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1David StocksOrange 2: M: Junior (25)28:528:02
1Justine HobsonGreen: Women: Junior (13)25:1510:47
1Andrew HobsonGreen: Men: Masters (2)27:2111:41
1Anita ScherrerOrange 2: W: Masters (11)30:488:34
1Ruby MinchinBlue: Women: Junior (2)11:33
1Helena DaleyGreen: Women: Master (4)31:1713:22
2Ella CuthbertOrange 2: W: Junior (8)30:32+1:128:30
2Ryan StocksOrange 2: M: Junior (25)34:07+5:159:30
2Ari PiiroinenOrange 2: M: Masters (18)33:29+0:459:19
2Toni BrownOrange 1: W: Masters (3)55:09+13:559:25
2Hannah DaleyGreen: Women: Junior (13)29:41+4:2612:41
2Richard BattGreen: Men: Masters (2)59:12+31:5125:17
3Tara SutherlandOrange 2: W: Masters (11)39:41+8:5311:03
3Caitlin YoungOrange 2: W: Junior (8)34:41+5:219:39
3Samuel McKinneyGreen: Men: Junior (26)25:15+1:0810:47
3Clare LonerganOrange 1: W: Masters (3)1:08:52+27:3811:46
3Brendan WilsonOrange 2: M: Junior (25)36:43+7:5110:13
3Susan HallissyGreen: Women: Master (4)38:10+6:5316:18
4Susanne HarryssonOrange 2: W: Masters (11)42:36+11:4811:51
4Peter DaffernOrange 2: M: Masters (18)38:58+6:1410:51
4Toby LangOrange 1: M: Junior (9)1:01:11+12:1910:27
4Janice BattGreen: Women: Master (4)59:16+27:5925:19
5Tenzing JohnsonOrange 1: M: Junior (9)1:06:08+17:1611:18
5Ellen JohnsonOrange 2: W: Junior (8)46:34+17:1412:58
6Jo HobsonOrange 2: W: Masters (11)1:00:35+29:4716:52
6Joshua DaffernOrange 2: M: Junior (25)41:41+12:4911:36
6Rosie Waddell-WoodGreen: Women: Junior (13)35:59+10:4415:22
6Kieran MacdonellOrange 1: M: Masters (18)1:03:07+15:0310:47
7Andrew JohnsonOrange 1: M: Masters (18)1:03:19+15:1510:49
7Katherine HinchcliffeGreen: Women: Junior (13)40:18+15:0317:13
8Ken YoungOrange 1: M: Masters (18)1:05:20+17:1611:10
8Joseph WilsonOrange 2: M: Junior (25)45:21+16:2912:37
8Ainsley DrysdaleGreen: Women: Junior (13)40:58+15:4317:30
9Zack NoyesOrange 2: M: Junior (25)46:03+17:1112:49
9Julia Waddell-WoodOrange 2: W: Masters (11)1:04:47+33:5918:02
10Henry LhuedeGreen: Men: Junior (26)36:00+11:5315:23
10Tayla HolmikGreen: Women: Junior (13)47:19+22:0420:13
10Chris AndersenOrange 1: M: Masters (18)1:09:56+21:5211:57
11Peter AntcliffOrange 1: M: Masters (18)1:11:35+23:3112:14
12Toby WilsonOrange 2: M: Junior (25)46:47+17:5513:01
12Jonathan MillerOrange 1: M: Masters (18)1:11:56+23:5212:17
14Greg WilsonOrange 1: M: Masters (18)1:17:28+29:2413:14
15Jadyn HolmikGreen: Men: Junior (26)46:27+22:2019:51
20Angus LongOrange 2: M: Junior (25)1:25:36+56:4423:50
21James RobinsonOrange 2: M: Junior (25)1:39:52+1:11:0027:49
Ewan BarnettOrange 1: M: Junior (9)mispunched
Pia CunninghamOrange 2: W: Junior (8)did not finish

Please report errors in the result list to the organiser.