Orienteering Australia

Official results for ACT Saturday Metro #12,Aranda Bushlands

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: ACT Saturday Metro #12,Aranda Bushlands
Organiser: Bushflyers
Date: Saturday 6 August 2016

Classes: Show all | O1MO | O1MJ | O1MM | O1WO | O1WJ | O1WM | O1Team | O2MO | O2MJ | O2MM | O2WO | O2WJ | O2WM | O2Team | GRMO | GRMJ | GRMM | GRWO | GRWJ | GRWM | GRTeam | BLMO | BLMJ | BLMM | BLWO | BLWJ | BLWM | BLTeam

BS A

51 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Nerida HartOrange 1: Teams (2)1:31:1217:32
1Janice BattGreen: Women: Master (2)42:1519:39
1Noah PolandOrange 2: M: Junior (26)24:007:08
1Tristan MillerOrange 1: M: Junior (12)35:416:51
1Caitlin YoungOrange 2: W: Junior (9)30:309:04
1Anita ScherrerOrange 1: W: Masters (9)43:008:16
1Hannah DaleyGreen: Women: Junior (10)29:2413:40
1Tara SutherlandOrange 2: W: Masters (11)33:229:55
1Paul de JonghOrange 1: Men: Open (3)32:516:19
1James EllisonOrange 1: Teams (2)1:31:1217:32
2Peter DaffernOrange 2: M: Masters (15)30:34+1:289:05
2Ty ToddBlue: Men: Junior (6)23:51+1:2413:01
2Ryan StocksOrange 2: M: Junior (26)24:49+0:497:23
2Rosie Waddell-WoodGreen: Women: Junior (10)30:57+1:3314:23
2Daniel Del DotOrange 1: Men: Open (3)51:04+18:139:49
3Toni BrownOrange 1: W: Masters (9)46:22+3:228:55
3Valerie BarkerOrange 2: W: Masters (11)46:19+12:5713:47
3Ellen JohnsonOrange 2: W: Junior (9)36:46+6:1610:56
3Elizabeth AndersenBlue: Women: Junior (3)32:05+9:02
3Ainsley DrysdaleGreen: Women: Junior (10)31:35+2:1114:41
4Justine HobsonOrange 2: W: Junior (9)47:33+17:0314:09
4Greg WilsonOrange 2: M: Masters (15)35:31+6:2510:34
4Brendan WilsonOrange 2: M: Junior (26)32:26+8:269:39
4Chris StocksOrange 2: W: Masters (11)46:25+13:0313:48
4Charly SnareGreen: Women: Junior (10)32:57+3:3315:19
5Tenzing JohnsonOrange 1: M: Junior (12)50:22+14:419:41
5Joseph WilsonOrange 2: M: Junior (26)37:50+13:5011:15
5Jane BarnettOrange 2: W: Masters (11)52:15+18:5315:33
6Andrew HobsonOrange 2: M: Masters (15)47:51+18:4514:14
6Toby LangOrange 1: M: Junior (12)54:22+18:4110:27
6Pia CunninghamOrange 2: W: Junior (9)53:47+23:1716:00
6Katherine HinchcliffeGreen: Women: Junior (10)43:25+14:0120:11
6Alison InglisOrange 1: W: Masters (9)55:49+12:4910:44
6Henry LhuedeGreen: Men: Junior (21)35:23+12:3116:27
7Jo HobsonOrange 2: W: Masters (11)54:06+20:4416:06
7Susanne HarryssonOrange 1: W: Masters (9)56:35+13:3510:52
7Zoe CuthbertOrange 2: W: Junior (9)53:49+23:1916:01
8Ari PiiroinenOrange 1: M: Masters (27)42:38+11:388:11
10Joshua DaffernOrange 2: M: Junior (26)45:46+21:4613:37
10Andrew JohnsonOrange 1: M: Masters (27)45:10+14:108:41
12Peter MillerOrange 1: M: Masters (27)47:00+16:009:02
14Lincoln BattGreen: Men: Junior (21)42:08+19:1619:35
14Chris AndersenOrange 1: M: Masters (27)50:27+19:279:42
15Peter AntcliffOrange 1: M: Masters (27)54:10+23:1010:25
16Jonathan MillerOrange 1: M: Masters (27)55:04+24:0410:35
19Zack NoyesOrange 2: M: Junior (26)1:00:00+36:0017:51
19Mark ParsonsOrange 1: M: Masters (27)56:18+25:1810:49
21Ken YoungOrange 1: M: Masters (27)59:02+28:0211:21
21Samuel McKinneyOrange 2: M: Junior (26)1:12:37+48:3721:36
24David PolandOrange 1: M: Masters (27)1:05:13+34:1312:32
Matthew StocksBlue: Men: Mastersnot competing

Please report errors in the result list to the organiser.