Orienteering Australia

Official results for NSW Ski-O Champs

Event informationShow result list by classPress result listUpload routePrint

Name: NSW Ski-O Champs
Organiser: Big Foot Orienteers
Date: Sunday 7 August 2016

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Arnold SimsonLong (15)56:29+14:497:31

- -

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Lara and Jamie Cory-BoydSnogaine (6)2:01:57+48:45

ACTRA

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Sean KingSnogaine (6)1:45:23+32:11

AO.A

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Jono LineenLong (15)47:21+5:416:18
7Steve TruscottLong (15)57:01+15:217:36

BF.N

3 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Cath ChalmersShort (4)1:03:59+28:1516:50
3Mark FreemanSnogaine (6)1:25:58+12:46
4Albert The MooseLong (15)55:52+14:127:26

BN.N

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Fedor IskhakovLong (15)55:42+14:027:25
10Marina IskhakovaLong (15)1:01:03+19:238:08

BS.A

6 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1David PolandSnogaine (6)1:13:12
2Bruce BarnettSnogaine (6)1:25:30+12:18
3Katherine HinchcliffeShort (4)1:38:45+1:03:0125:59
5Lynwen ConnickMedium (6)1:23:36+28:0916:23
12Noah PolandLong (15)1:15:54+34:1410:07
14Toni BrownLong (15)1:25:42+44:0211:25
Peter MillerLong (15)did not start
Tristan MillerLong (15)did not start

GO.N

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
2Nicole SellinMedium (6)1:03:22+7:5512:25

IK.N

2 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
6James StuartMedium (6)1:27:41+32:1417:11
13Simon LouisLong (15)1:16:06+34:2610:08

Macquarie

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
6Peter MacartneyLong (15)56:58+15:187:35

Macquarie

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
11Sue DonoghoeLong (15)1:03:13+21:338:25

NC.N

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
15Robert VincentLong (15)1:36:21+54:4112:50

No Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Wendy HopkinsShort (4)35:449:24

No Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
Geri LouisShort (4)mispunched

No Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Peter HeeleyMedium (6)55:2710:52

No Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Michael BrennanLong (15)41:405:33

No Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
8Tess NobleLong (15)58:14+16:347:45

No Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
9Caitlin McClusky Giles ThomsonLong (15)1:00:08+18:288:01

No Club

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
5Mark Porter and Ella RobinsonSnogaine (6)1:45:55+32:43

PO.A

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
4Marco Ernst and Kristen WalkerMedium (6)1:14:48+19:2114:40

RR.A

1 starting competitor
PlacNameClassTimeDiffKm time
3Samuel WilsonMedium (6)1:14:42+19:1514:38

Please report errors in the result list to the organiser.