Orienteering Australia

Official results for Karinya, Blackwood

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Karinya, Blackwood
Organiser: Onkaparinga Hills Orienteering Club
Date: Sunday 15 May 2016

1Male

13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Angus HainesOH S34:09
2Lachlan McCarthyOH S42:37+8:28
3Tyson HillyardWA S45:52+11:43
4Adrian UppillOH S45:55+11:46
5Ruhi AfnanYA S47:44+13:35
6Steve CooperYA S52:29+18:20
7David GeorgeTT S54:22+20:13
8Ryan FarqhuarsonCR S54:43+20:34
9Andrew KennedyWA S57:37+23:28
10Trevor DimentTT S1:01:50+27:41
11Ian OvertonWA S1:02:51+28:42
12Nicholas CongediOH S1:03:43+29:34
13Desmond NormanTJ S1:09:39+35:30
Simon UppillOH Sdid not start

1Female

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jenny CasnaovaWA S51:51
2Zara SodenOH S58:36+6:45
3Robin UppillOH S1:00:21+8:30
4Evelyn ColwellOH S1:23:42+31:51
Bridget AndersonOH Sdid not start

2Male

15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Max GrivellTT S34:52
2Rhys FogartyOH S38:02+3:10
3Morris AllenCR S40:04+5:12
4Simon BurdenOH S43:53+9:01
5Ethan PenckYA S46:21+11:29
6Jason JasonCR S48:36+13:44
7Ian GrivellTT S50:34+15:42
8Andrew WatermanWA S53:07+18:15
9Hugh CalveyCR S56:26+21:34
10George ReevesTT S56:36+21:44
11Tyson BakerCR S1:01:35+26:43
12Al SankauskasOH S1:02:08+27:16
13Alwyn LimTJ S1:03:09+28:17
14Dante AfnanYA S1:07:14+32:22
15Piers ChapmanHouston U1:14:26+39:34

2Female

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Abigail GeorgeTT S32:44
2Jo ArmstrongCR S33:03+0:19
3Joanna GeorgeTT S34:46+2:02
4Emily SorensenTT S37:09+4:25
5Charlotte BraderTT S38:40+5:56
6Meredith NormanTJ S41:32+8:48
7Alyce HeapYA S42:25+9:41
8Jane FullerWA S59:00+26:16
9Erica DimentTT S1:03:31+30:47
10Jill CongediOH S1:16:09+43:25
11Ruth NicolsonYA S1:33:06+1:00:22

2Group

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Hayley ChapmanCR S1:47:17
1Elena HusseyCR S1:47:17
1Holly WheatonCR S1:47:17
1Michelle ChamalaunOH S1:47:17

3Male

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Remi AfnanYA S21:11
2Stephen HaefelCR S24:46+3:35
3Finn FogartyOH S26:00+4:49
4Peter KreminskiWA S30:33+9:22
5Jeffrey DinningOH S31:57+10:46
6Geoffrey BennettTT S37:25+16:14

3Female

9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Karen FaulknerCR S19:22
2Lina HeuerCR S22:39+3:17
3Zoe CarterTJ S23:56+4:34
4Ana PenckYA S25:47+6:25
5Sandra AfnanYA S30:08+10:46
6Fern HillyardWA S32:07+12:45
7Carol SuchOH S35:45+16:23
8Olivera WatermanWA S40:51+21:29
9Janet HillyardTJ S50:06+30:44

3Group

35 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Jo ArmstrongCR S38:36
1Amy ArmstrongCR S38:36
3XX XXCR S43:19+4:43
4Jodi JansonsCR S47:56+9:20
4Zoe BakerCR S47:56+9:20
6Elsa BailesCR S55:56+17:20
6Cate BailesCR S55:56+17:20
6Zoe BailesCR S55:56+17:20
6Douglas BailesCR S55:56+17:20
10Max PetersCR S56:03+17:27
10Will RenfreyCR S56:03+17:27
12Marina DuffieCR S57:40+19:04
12Issy MaurerCR S57:40+19:04
14Meredith RaschWA S1:00:06+21:30
14Jessica JarvisWA S1:00:06+21:30
16Anita McStayCR S1:04:13+25:37
16Hannah McStayCR S1:04:13+25:37
16Liam McStayCR S1:04:13+25:37
16Jessica WilkinsonCR S1:04:13+25:37
16Kane WilkinsonCR S1:04:13+25:37
16Stephen WilkinsonCR S1:04:13+25:37
16Gretle WilkinsonCR S1:04:13+25:37
23Jenn WestCR S1:07:23+28:47
23Ben ArmstrongCR S1:07:23+28:47
25Elizabeth WheelerCR S1:08:19+29:43
25Hugh WheelerCR S1:08:19+29:43
25Madelaine WheelerCR S1:08:19+29:43
25Therese WheelerCR S1:08:19+29:43
29Brooke ChapmanCR S1:10:04+31:28
29Toshika ChapmanCR S1:10:04+31:28
31Amber BoltCR S1:25:42+47:06
31Andrea BoltCR S1:25:42+47:06
31Carter BoltCR S1:25:42+47:06
31Tahlia BoltCR S1:25:42+47:06
31Martin BoltCR S1:25:42+47:06

4Male

4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Mitchell StephensYA S22:44
2Daniel SchoberCR S36:40+13:56
3Daniel BurdenOH S39:44+17:00
4Zhixian XuCR S53:59+31:15

4Female

2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Eilidh ArmstrongCR S33:42
2Lydia XuCR S35:08+1:26

4Group

14 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiff
1Karen FaulknerCR S21:58
1Max FaulknerCR S21:58
3Asher Mather-NeillCR S29:12+7:14
3Lara TilbrookCR S29:12+7:14
3Jeannie Tilbrook-WalkeCR S29:12+7:14
3Sue BamentOH S29:12+7:14
7Cassie SpencerCR S29:44+7:46
7Jodie SpencerCR S29:44+7:46
7William SpencerCR S29:44+7:46
7Wayne SpencerCR S29:44+7:46
11Carol HomesCR S45:29+23:31
11Grace HomesCR S45:29+23:31
11Sophia HomesCR S45:29+23:31
11Mark HomesCR S45:29+23:31

Please report errors in the result list to the organiser.