Orienteering Australia

Official results for Winter Saturday Orienteering - Gladesville

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Winter Saturday Orienteering - Gladesville
Organiser: Orienteering NSW
Date: Saturday 23 July 2016

Classes: Show all | LLHS | LLO | SHS | SO | SP | SLHS | SLO | SLP

Long Line High School

4 500 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Angus LeungGON37:598:26
2Terence ChiangGON38:57+0:588:39
3Gerard LangBNN1:00:15+22:1613:23
4Hayden Blaskett- -1:00:25+22:2613:25
5David Taylor- -1:05:59+28:0014:39

Long Line Open

4 500 m, 23 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Shane DoyleURN26:155:50
2Toby WilsonGON28:36+2:216:21
3John BulmanGON34:09+7:547:35
4Warwick SelbyGON34:36+8:217:41
5Airdrie LongGON36:58+10:438:12
6Andy GrahamGON39:20+13:058:44
7Simon & Lisa NashBNN40:34+14:199:00
8Peter De LissaGON41:00+14:459:06
9Stefan Kuehn- -41:32+15:179:13
10Phillip Ryan- -41:58+15:439:19
11Ellis LeungGON42:55+16:409:32
12Martin SladeGON44:14+17:599:49
13Johnny PetersenGON47:04+20:4910:27
14Michael RoylanceBFN47:44+21:2910:36
15Outi Mustonen- -48:03+21:4810:40
16Julian Ledger- -48:35+22:2010:47
17Trudy KrajenbrinkGON48:53+22:3810:51
18Bob MorganBNN50:18+24:0311:10
19Sheena RobertsonNCN54:37+28:2212:08
20Keith RobertsonNCN59:06+32:5113:08
21David DashGON1:01:05+34:5013:34
22Y C LeeGON1:06:55+40:4014:52
David McGheeBNNdid not finish

Score High School

5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Liam Draper35042:04
2Claire Vider34036:28
3Blake Alexander31044:20+2:16
4Heather Taylor24033:33
5Lachlan Kenyon8058:10+16:06

Score Open

6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1David Stitt35033:33
2John Giles35033:49+0:16
3Catherine Boxhall26031:54
4Stephen and Jill Taylor8058:08+24:35
5Stephen Atchison-1201:19:46+46:13
6Inoke Tuhukava-1401:21:08+47:35

Score Primary

11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Gary & Zachary Farebrother35023:12
2Sophie Vider34036:14+13:02
3Howard Liu33038:34+15:22
4Richard Thomas33044:19+21:07
4Wil Thomas33044:19+21:07
6Stephan Blanks32039:26+16:14
7Tadgh, George, Julie31044:16+21:04
8Lachie Giles31044:31+21:19
9Sam Calabro20036:00+12:48
10Abigail McGhee15051:22+28:10
11Sophie Vider7058:07+34:55

Short Line High School

3 100 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Serena DoyleUR51:1916:33

Short Line Open

3 100 m, 10 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Desmond ChiangGO32:0910:22
2Alan BlasketBNN38:26+6:1712:23
3Dave LottyUR39:51+7:4212:51
4Elizabeth BulmanGON42:23+10:1413:40
5Fred Bomi- -53:00+20:5117:05
6Steve Taylor- -53:48+21:3917:21
7Sue ThomsonGON53:50+21:4117:21
8Hester SladeGON57:50+25:4118:39
9Rodney Dunshea, Leanne HoustonGO1:21:27+49:1826:16
Teemu Makkonen- -did not finish

Short Line Primary

3 100 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Andra LeungGO44:1814:17
2Alisa Emanato- -1:08:20+24:0222:02

Please report errors in the result list to the organiser.