Orienteering Australia

Official results for 2017 Australian 3 Days, charles Sturt University

Event informationShow result list by classShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: 2017 Australian 3 Days
Organisers: Illawarra Kareelah Orienteers / Orienteering NSW / Southern Highlands Orienteers / Uringa Orienteers / Wagga and Riverina Occasional Orienteers
Date: Saturday 10 June 2017 - Monday 12 June 2017

ConnortonBurngoogeeBurngoogee (overall)Charles Sturt UniversityCharles Sturt University (overall)

Classes: Show all | M20E | W20E | M21E | W21E | M/W10N | M10A | W10A | M12A | W12A | M14A | W14A | M16A | W16A | M20A | W20A | M21A | W21A | M21AS | W21AS | M35A | W35A | M35AS | W35AS | M40A | W40A | M45A | W45A | M45AS | W45AS | M50A | W50A | M55A | W55A | M55AS | W55AS | M60A | W60A | M65A | W65A | M65AS | W65AS | M70A | W70A | M75A | W75A | M80A | W80A | M85A | W85A | M90A | W90A | M Junior B | W Junior B | M Open B | W Open B | M/WOpen E | M/WOpen VE | EODHL | EODM | EODE | EODVE | EODHS

NC N

36 starting competitors
PlacNameClassTimeDiffKm time
1Shane JenkinsMen 35AS (9)25:3711:38
1Cassandra ThompsonWomen Open B (26)23:4111:50
1Martina CraigWomen 45A (28)19:158:45
1Carolyn MatthewsWomen 55A (37)17:549:56
1Kate AlboroughWomen 21AS (6)22:5312:42
2Erika EnderbyWomen 12A (13)12:44+0:277:29
2Jennifer EnderbyWomen 45A (28)19:32+0:178:52
2Gayle QuantockWomen 55A (37)18:17+0:2310:09
2William ThompsonMen Open B (15)21:35+3:2810:47
3Rebecca CraigWomen 12A (13)13:20+1:037:50
3Scott SimsonMen 45A (35)23:50+0:519:10
3Mikayla EnderbyWomen 14A (29)19:26+1:179:43
4Tommy MellaMen 12A (15)13:56+1:258:11
4Glenn BurgessMen 55A (64)19:52+2:029:01
4Peter OrrMen 55AS (30)22:24+3:2113:10
5Damien EnderbyMen 40A (18)32:22+8:4712:26
5Geoff TodkillMen 60A (58)17:13+2:469:33
5Robert VincentMen 55A (64)20:01+2:119:05
5Samantha HoweWomen 35A (29)23:25+3:5910:10
5Maria OrrWomen 45AS (37)28:54+7:5817:00
6Oskar MellaMen 14A (33)18:16+3:439:08
8Diana CharltonWomen 45AS (37)32:12+11:1618:56
9Claire BurgessWomen 16A (38)23:04+5:2010:01
9Margaret PeelWomen 45A (28)27:09+7:5412:20
10Jim LeeMen 65A (74)19:02+3:4711:11
10Sharon BurgessWomen 45AS (37)37:26+16:3022:01
11Geoff PeelMen 55A (64)24:07+6:1710:57
12Rudi LandsiedelMen 60A (58)23:05+8:3812:49
17Malcolm RobertsMen 55A (64)31:09+13:1914:09
20Bjorn MellaMen 55A (64)50:24+32:3422:54
Harriet ThompsonM/W10N (47)completed
Alvin CraigMen 16A (40)mispunched
Peter CharltonMen 50A (59)did not finish
Ian DempseyMen 60A (58)not competing
Kerry BaconWomen 60A (48)not competing
Greg BaconMen 65A (74)not competing
Stephen CraigMen 35A (23)did not start
Karen BlatchfordWomen 50A (22)did not start
Eleanor ThompsonM/W10N (47)did not start

Please report errors in the result list to the organiser.