Orienteering Australia

Official results for Interschool Sprint Challenge

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: Interschool Sprint Challenge
Organiser: Range Runners Orienteering Club
Date: Sunday 28 August 2016

Classes: Show all | 11B/G VE | 13B/G Easy | Jun B/G Mod | SB/G Hard

11 YRS Boys/Girls (Very Easy)

1 060 m, 21 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ben MurrayRR Q9:038:32
2Mali BrennanRR Q9:05+0:028:34
3Jack ReinbottRR Q10:21+1:189:45
4Alara WilliamsRR Q10:28+1:259:52
5Alex HumphreysRR Q10:44+1:4110:07
6Alex WrightWestbrook11:07+2:0410:29
7Caelan WilliamsRR Q11:24+2:2110:45
8Fletcher DennyVale View12:19+3:1611:37
9Skye HassallRR Q12:35+3:3211:52
10Jade HassallRR Q12:46+3:4312:02
11Cody Williams- -13:34+4:3112:47
12Gabriel SchubertRR Q13:51+4:4813:03
13Kari BrennanRR Q14:22+5:1913:33
14Victor Di RuggieroWestbrook 14:57+5:5414:06
14Sean Di RuggieroWestbrook14:57+5:5414:06
16Xanthe SchubertRR Q15:23+6:2014:30
17Matilda RogersRR Q15:42+6:3914:48
18Charley HumphreysRR Q17:53+8:5016:52
19Emrys RogersRR Q18:06+9:0317:04
20Cassy ReinbottRR Q21:15+12:1220:02
21Sarah Herley- -24:11+15:0822:48

13 YRS Boys/Girls (Easy)

1 260 m, 25 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Oliver SchubertRR Q8:466:57
2Ella RogersRR Q9:06+0:207:13
3Valhsala Naidu- -9:52+1:067:49
4Amber Williams- -10:38+1:528:26
5Charlotte LindemannEast Toowoomba11:31+2:459:08
6Mognild EerkensMiddle Ridge11:34+2:489:10
7Emily Byrne- -11:49+3:039:22
8Ryan Pratt- -11:58+3:129:29
9Rachel Lewis- -12:47+4:0110:08
10Georgia Morton- -13:45+4:5910:54
11Breanna SimmonsHighfields14:12+5:2611:16
12Adam PeacockRR Q14:27+5:4111:28
13Timothy NollRR Q15:48+7:0212:32
14Lauren Denman- -15:58+7:1212:40
15Holly MillsRR Q16:10+7:2412:49
16Josh AdamsonToowoomba16:30+7:4413:05
17Louise GeurtsenRR Q17:34+8:4813:56
18Curtis Hartin- -18:33+9:4714:43
19Alisha Di RuggieroWestbrook19:10+10:2415:12
20Heidi Hoopert- -19:12+10:2615:14
21Bridie Quinlan- -19:14+10:2815:15
22Evie Noye- -19:24+10:3815:23
23Thomas Herley- -22:15+13:2917:39
24Tyla Parker-- -33:08+24:2226:17
Elena McKeeRR Qmispunched

Junior Boys/Girls (Moderate)

1 940 m, 20 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Grant ReinbottRR Q12:196:20
2Blake ReinbottRR Q12:51+0:326:37
3Rani BrennanRR Q13:25+1:066:54
4Julia GannonRR Q14:37+2:187:32
5Lucy HillRR Q15:52+3:338:10
6Laura de JongRR Q16:21+4:028:25
7Lauren MurrayRR Q17:15+4:568:53
8Nina GannonRR Q17:57+5:389:15
9Cayleb FidgeBB Q18:36+6:179:35
10Amy McKeeRR Q19:13+6:549:54
11Joseph MurrayRR Q19:27+7:0810:01
12Kasey LaneRR Q19:43+7:2410:09
13Ayden Williams- -20:12+7:5310:24
14Harry Files- -20:20+8:0110:28
15Lucy GeurtsenRR Q21:37+9:1811:08
16Alex McPhie- -39:33+27:1420:23
17Katie HumphreysRR Q48:44+36:2525:07
Xavier SchubertRR Qmispunched
Ben PeacockRR Qmispunched
William EvansToowoombadid not finish

Senior Boys/Girls (Hard)

2 460 m, 18 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jaiden FidgeBB Q16:276:41
2Ellie de JongRR Q18:18+1:517:26
3David HolmanHighfields19:16+2:497:49
4William Evans- -19:32+3:057:56
5Zazi BrennanRR Q19:57+3:308:06
6Cam SchubertRR Q20:21+3:548:16
7Richard LaneRR Q20:46+4:198:26
8Laurel GannonRR Q20:49+4:228:27
9Jess RogersRR Q20:51+4:248:28
10Andrew BrennanRR Q20:52+4:258:28
11Daniel MurrayRR Q21:00+4:338:32
12Wim de JongRR Q21:36+5:098:46
13Zelie Vallat- -23:44+7:179:38
14Stewart MeelenRR Q24:42+8:1510:02
15Neil GannonRR Q26:21+9:5410:42
16Benjamin NilonDalby26:55+10:2810:56
17Chloe MillsRR Q29:27+13:0011:58
Jack HillRR Qmispunched

Please report errors in the result list to the organiser.